פרק סיום העונה

פיגאודה

New member
לא מאמינה שנגמרה הסדרה

כל כך מהר.
גם אני פחות התחברתי לפרק האחרון,
המונולוגים של מרקוביץ, היו נראים לי פחות אמינים,
לא הרגשתי שהייתה סגירת מעגל, אלה יותר סקירה של העונה האחרונה.

ומה עם החברות בין ויצמן למרקוביץ....לא מאמינה שזה נגמר

מאכזב מאוד

כמו חלקים נוספים בסדרה הזאת.

הסדרה הסתיימה בלי לסגור מעגלים נוספים ובלי להתייחס לקטעים חשובים בעלילה כמו נושא אדי (היה לזה פוטנציאל אדיר אחרי שמאיה שיתפה את יואל). הצורה עצמה בה עשו את זה הרגישה דיי מאולתרת - הם התמקדו יותר מדי בבעיות המשפחתיות של משפחת מרקוביץ', כשאנה וסופי הרגישו פחות קשורות. היה חסר לי גם הצד של וייצמן וגלי - הם ביחד? הם לא ביחד?

נשמע הגיוני מה שאמרו על עונה נוספת, אבל זה עדיין לא נותן הסבר מספק לעליבות של העלילה ושל פרק הסיום. אני גם מאוד לא אהבתי את זה שנעלמו לא מעט דמויות במהלך הסדרה ואפילו לא הזכירו אותן.

רק עכשיו הגעתי לסכם

ואולי זה משום ששני הפרקים האחרונים הם לא כל-כך ברי סיכום.

הדבר הכי מובהק שיש להגיד על זה - ניסיון להפוך את הסדרה לטלנובלה בכל מחיר. הפרק האחרון היה פרק "לקט", עם פלאשבקים של יונתן לכל מהלך הסדרה. קיבלנו אומנם סוף-סוף את הרצף הכרונולוגי של סיפורה של נועה, שהייתה אנונימית לאורך רוב הסדרה, אבל מתברר שהפרטים שהובהרו לנו לא היו מפתיעים. אפשר היה להבין בשלב מאוחר של הסדרה שנועה הייתה תינוקת שמתה בגיל שנתיים (על-פי הרשום על המצבה) ושהיא הייתה חולה מאז שנולדה, אבל כדי שנגיע למסקנה הזאת מרחו לנו את הסיפור ובלבלו אותנו בגלל השם הפרטי של נועה, שזהה לשם הפרטי של אחותו של מרקוביץ' (פרט שהתסריטאים לא זכרו אבל אנחנו כן) וגם בגלל תאריכי הלידה והמוות שלה שסותרים לחלוטין את 'עשרים פלוס' (שוב - סדרה שהתסריטאים מחקו לחלוטין, אבל בזמן שידור הסדרה הנוכחית שודרה במקביל בשידורים חוזרים בערוץ 23).
חוץ מזה - אין סוף ברור לסיפור שבין וייצמן למרקוביץ', אלא אם כן הם עומדים להיות מסוכסכים לעד.

כל הסיפור של אדי, דנה ברגר והבן גיא נותר ללא פתרון, כאשר לא ברור איך יחזור אדי לארץ (ואנחנו כבר יודעים שהוא חי) ואיך ייפתר כל מה שנשאר אחריו. אנחנו יודעים למי מראים חצי עבודה - אלא אם כן צפויה עונה שניה, ואנחנו כבר שמענו שלא.

האם כל המהלכים המאולצים הללו שעבר התסריט - הביאו רייטינג?

למעלה