על שינה והנקה - אירוח בנושא יעוץ שינה

על שינה והנקה - אירוח בנושא יעוץ שינה

התינוק לא נרדם או שיש לו בעיות שינה?
את מניקה וחושבת על שינה רצופה?
הוא נרדם רק על הציצי?
רוצה להפסיק להניק בלילה בלי לפגוע בהנקה?

כנס/י לפורום וגלה/י איך ממשיכים להניק בהנאה ומקנים לתינוק הרגלי שינה עצמאיים.

אתם מוזמנים לשרשר שאלות

ביום שני 11/6/12 בין השעות 20.30-22.30 יועצת שינה, אחות מוסמכת ויועצת הנקה IBCLC תענה על השאלות שלכם.

מחכה לשמוע מכם!

רוית בר און
יועצת שינה מבית עידן ההורות
מתמחה בגישת האינטליגנציה הרגשית
אחות מוסמכת ויועצת הנקה מוסמכת.
www.idan-hahoroot.co.il
[email protected]

Emma29

New member
התינוק שלי נרדם בזמן הנקה

או מיד לאחר מכן. הייתי רוצה להפריד בין שינה והנקה אך במצב הנוכחי הדבר בלתי אפשרי. לאחר הארוחה הבן שלי (בן 5 שבועות) מיד נרדם, לפעמים אפילו לפני גרעפס,
מה אפשר לעשות במצב כזה?

תודה

תינוק נרדם על השד

הי
בדרך כלל תינוקות בגיל חמישה שבועות נרדמים תוך כדי הנקה, לאחר הנקה ואף בין שני הצדדים.
ככל שהתינוק גדל הוא גם עירני יותר בין ההנקות ובזמן ההנקה ואז כדאי לנסות "מעט" להעירו כדי שירגיש שלא נרדם עמוק על השד אלא שיתנמם על השד ושירגיש את המעבר למיטתו.
באופן כללי יש תינוקות שצריכים המון מגע וערסול בשלושה חודשים הראשונים שזה מדומה לעוד טרימטסר של הריון ולכן אם התינוק זקוק לכך אנו נותנים לו ובהמשך מלמדים אותו הרדמות עצמאית.
בהצלחה
רוית בר-און
מתמחה בגישת האינטילגנציה הרגשית
WWW.IDAN-HAHORROT.CO.IL

עזרה בשינה

קטני שלי בן 11 חודשים, עד לא מזמן היה נרדם עצמאית עם מוצץ
לפני בערך חודש הוא חלה והיה מוכן להירדם אך ורק על הידיים.
מאז הוא הבריא אבל נרדם רק על הידיים, מתעורר בלילה בבכי ובימים האחרונים אפילו מתיישב בבכי במיטה (מה שלא היה לפני כן)
הדבר היחידי שמרגיע אותו זה ידיים.
הוא לא אוכל בלילה מגיל 8 חודשים, הולך לישון בשבע וחצי שמונה אחרי אמבטיה ובקבוק.
אשמח לכל עזרה כי אנחנו פשוט מותשים.

על שינה והנקה

את חולמת על שינה רצופה שלך ושל תינוקך ולא יודעת מה לעשות עם ההנקה?
התינוקת נירדמת רק על הציצי?
פוחדים ששינה רצופה (ללא הנקת לילה) תגרום לתינוק להיות רעב?

הערב, בין השעות 20.30-22.30 רוית בר און תענה על השאלות שלכם.

רוית נמצאת כאן בשבילכם ומחכה לשאלות שלכם.

רוית בר און
מתמחה בגישת האינטליגנציה הרגשית
www.idan-hahoroot.co.il
[email protected]

עזרה בשינה

הי
פעמים רבות משתנה סדר יום והרגלי שינה של פעוטות ותינוקות עקב מחלה.
הצורך לידיים נתן לו בטחון בתקופה שהיה חולה וכרגע זה נמשך.
כדאי לעשות "גמילה" הדרגתית מההרדמות על הידיים.
בשלב ראשון להרדים אותו על הידיים עד לשלב שהוא מנומנם ואז להעביר למיטה.
אם מתעורר ללטף במיטה, לעזור לו להתיישב במיטה ואם ממש בוכה שוב להרים.
בשלב שני לשים אותו להרים על ידים ולשים חצי מנומנם במיטה
כך לאט לאט הוא ירגיש את העברה למיטה בשלבים ואתם תהיו שם בשבילו בנוכחות שלכם, במגע כמו ליטוף,עיסוי במיטה וכו'.
ניתן גם לשים כסא ליד מיטתו בשלב ראשון.
אוסיף ואומר שהעקביות חשובה.
בהצלחה!
רוית בר-און
יועצת שינה מבין עידן ההורות
מתמחה בגישת האינטילגנציה הרגשית
אחות מוסמכת ויועצת הנקה
WWW.IDAN-HAHOROOT.CO.IL
[email protected]

shalhevet2

New member
מיטת מעבר

הקטנה שלי בת שנה וחצי. הועברה אחר כבוד למיטת מעבר לאחר בריחה נועזת מהמיטת תינוק לפני כמה ימים.
עד עכשיו, היה לנו טקס ערב מאוד ברור וקבוע- ארוחת ערב, אמבטיה, סיפור ולישון. נרדמה בכוחות עצמה כרבע שעה 20 דקות לאחר שאמרתי לילה טוב וכיביתי את האור. לרוב ללא בכי. ממש אידיליה. הלכה לישון בד"כ מוקדם יחסית-עד שבע כבר הבית היה שקט.
מאז שהועברה למיטת מעבר, אנחנו אובדי עצות. אפילו שהיא עייפה מאוד, היא לא מוכנה להישאר במיטה שלה ובורחת לנו כל הזמן. אנחנו מחזירים והיא שוב בורחת. בסוף אחד מיתנו צריך להשאר על ידה עד שתרדם (מעולם לא נשארו קודם)-פשוט להשגיח שהיא לא בורחת. שעת השינה התאחרה בצורה משמעותית.
גם באמצע הלילה- פעם כשהיתה מתעוררת או שנרדמה לאחר מספר דקות בכוחות עצמה, או שהיתה מקבלת בקבוק למיטה אבל לא היתה בעיה אח"כ בחזרה לשינה. עכשיו אנחנו מוצאים אותה מטיילת בבית באמצע הלילה ועושה שמות בחדר של אחותה הגדולה.
ושוב כדי שתרדם צריך לשבת לידה.
העברנו אותה למיטת מעבר ביום שישי-כלומר אנחנו 3 ימים בתוך התהליך.
אשמח לעצות.

מיטת מעבר

הי
אפתח ואומר שטוב שהעברתם למיטת מעבר מכיון שזה אקט בטיחותי.
כרגע נשמע שהיא מנסה גבולות חדשים, זה גם גיל שמתחילים יותר לבחון גבולות.
מכיוון שעד לפני שלושה ימים היא היתה עם טקס שינה ברורו והרדמות עצמאית ניתן יהיה לחזור לתהליך הקודם במהרה.
ראשית תעשו את טקס השינה כרגיל. שימו כסא ליד המיטה שלה , אל תדברו עימה ואל תתנו לה לצאת מהמטה.
זה דורש סבלנות והתמדה ,לאחר שהיא תתרגל שאתם שם אך לא עושים כלום חוץ מלהחזיר אותה היא תאבד עינין. לאחר מס' ימים תעבירו את הכסא ליד החדר שתמשיך לראות אתכם מרחוק ולאחר מכן פשוט תניחו במיטה כמו שהיתה רגילה.
מלבד זאת כדאי לשבח אותה ולאמר לה שהיא גדולה וישנה במיטה ש לגדולים ולא יוצאת מהמיטה כמו שאחיותיה וכמו שאמא ואבא ישנים במיטה.
העידוד והשבחים גם עוזרים .

בהצלחה.
רוית בר-און
מתמחה בגישת האינטיליגנציה הרגשית
אחות מוסמכת ויועצת הנקה מוסמכת
WWW.IDAN-HAHOROOT.CO.IL
[email protected]

shalhevet2

New member
תודה ועוד שאלונת

אתמול בלילה היינו צריכים לעבור את כל התהליך שוב באחת בלילה לאחר שהתעוררה ומצאנו אותה מטיילת בין חדרי הבית. לקח לנו מעל שעה וחצי להרדים אותה. ישבתי על כסא לידה, האמת שלא הייתי צריכה להחזיר אותה כי כשהיא ראתה שאני שם היא לא ניסתה לצאת. אבל לקח לה המון זמן להרדם. היה נראה שהיא מלאה אנרגיות שמציקות לה-היא עייפה וקופצנית בו זמנית.
ישבתי על הכסא עד שנרדמה וזה לקח המון זמן וכולנו התעוררנו עייפים הבוקר (כולל הגדולה שלי שהתעוררה לשמע דברים נופלים אצלה בחדר). איך עושעם את זה יותר קצר בלילה ואיך עוזרים לה עם האנרגיות והקופצניות?

תהליך ההרדמה

הי
מה שאת מתארת טבעי כחלק מן התהליך.
את מתארת עיפות וקופצנות יחד. היא אכן עייפה אך עד שהיא תחזור להרדמות עצמאית יצוצו התעורריות בלילה.
קחו נשימה עמוקה, תהיו עקביים. מה שאתם עושים בטקס השינה תעשו בשאר ההתערריות בלילה.
אם שאת על כסא היא לא יוצאת אז תעשי זאת.
בתהליך יש עייפות אך זה אם מתמידים כל העסק מתקצר ומהר חוזרים לשיגרה.
תקפידו גם שההשכבה תהיה בשעה רגילה שלא עיפה מדיי, שלא יהיו עודף גירויים לפני השינה כמו טלויזיה.
בהצלחה רוית

למעלה