בדיקות והמלצות רופאים לאמצ"ש

קצת סדר

קודם כל מזל טוב
תתקשרי שוב למזכירה של הרופא, למוקד, תגישי שגילית שאת בהריון ושאת חייבת תור לפני תחילת מאי (בזה ספציפית אין לי הרבה מידע כי אני הייתי במעקב שוטף בגלל הIVF)
הבדיקות הקרובות הן:
אולטרסאונד לראות שק הריון/דופק שבוע 6-8 - נעשה אצל רופא/טכנאית אולטרסאונד (אם את מאזור ת"א אז מאוחדת בשפרינצק)
בדיקת דם ושתן - שבוע 6-12 - בדיקות רגילות של קופ"ח
שקיפות עורפית - שבוע 11-14 - מדובר בבדיקת אולטרסאונד פשוטה, אפשר לעשות אצל רופא של קופ"ח
חלבון עוברי - צמוד לשקיפות עורפית - בדיקת דם
סקירה ראשונה - שבוע 13-17 - בדיקת אולטרסאונד במכון מיוחד עם ציוד מתקדם, לוקחת כחצי שעה, אני עשיתי במרכז לבריאות האשה בברודצקי רמת-אביב אצל ד"ר אייל דקל, 125 ש"ח בהסדר עם מאוחדת, הייתי מאד מרוצה
מי שפיר - שבוע 16-20 - לא חובה לעשות, ממולץ לנשים מעל 35 ולנשים שהיתה להן בעיה בשקיפות/חלבון עוברי
סקירה שניה - שבוע שבוע 19-25 - בדיקת אולטרסאונד במכון מיוחד עם ציוד מתקדם, אני השקעתי די הרבה כסף והלכתי למומחה מהשורה הראשונה.
אחרי שתראי דופק מומלץ לקבוע תור לסקירות
מז"ט ובהצלחה!

BooWho

New member
כרגע לרופאה שלי לא מצליחה להשיג תור מוקדם

לא עונים במרפאה עצמה ובמוקד זימון תורים אין להם תור יותר מוקדם. נרשמתי לרשימת המתנה. האמת שזה גורם לי לחשוב אולי לא כדאי ללכת לרופאה הזו כי יש בעיה רצינית של זמינות...

אני צריכה לקבל אולי המלצה על רופאה אחרת....

באיזה איזור?

את ממש לא צריכה רופא שעושה סקירות.
בדיקות דם ראשוניות עשיתי אצל רופא משפחה. תראי אם גם יכול להפנות אותך לבדירת אולטרסאונד. תגשי למזכירת הקופה ותדברי איתה. היא תתן לך את כל שמות הרופאים והומצי יש תור. אולי הרופאה שלך עובדת בעוד מקןם ושם אפשר לקבוע אצלה תור. לפעמים שווה לסוע.
זמינות אצ מגיעה לרופא פעם בחודשיים/ חודש אפשר לקבוע מראש.

gracyCat

New member
סקירה מאוחרת, מכבי שלי, רופאים בהסדר

אני כ"כ מאוכזבת ממכבי.
אני מנסה לקבוע תור לסקירה מאוחרת (צריכה לאמצע-סוף מאי). ולא יוצאת מזה!
הרשימה באתר של מכבי של שמות רופאי ההסדר לא עדכנית.
אני מנסה לקבוע לרופאים שונים ואומרים לי שאין תור/לא בהסדר.
למשל, מישהי יודעת אם ד"ר נעה פלדמן בהסדר לסקירה מאוחרת? בכתובת שבאתר (ברודצקי ת"א) היא לא עובדת כבר שנתיים, במרכז "בריאה" במרמורק אין תשובה לטלפון ובמוקד מכבי ללא הפסקה הם פשוט לא יודעים כלום.
שאלה נוספת, בקשר להחזרים, מכיוון שאני כבר דיי מיואשת, חשבתי לקבוע באופן פרטי, מישהי יודעת מניסיון ובוודאות, מה ההחזר על סקירה מאוחרת למי שיש לה מגן זהב + מכבי שלי?
האם מקבלים את התקרה של מגן זהב (320 ש"ח לפי הידוע לי) + 50% ממכבי שלי?

geenee

New member
צריכה המלצה לקרדיולוג ילדים

שלום,

מנסה את מזלי גם כאן.
אשמח להמלצות לקרדיולוג ילדים דרך כללית במרכז הארץ

dana4ka28

New member
ד״ר מתתיהו

מקצועי מאוד ויותר מזה, מדהים כבנאדם, רופא אנושי שזה נדיר, מניסיון......

אני עשיתי אקו לב עוברי אצל ד"ר אלכס לוי בבי"ח מאיר, שמעתי עליו הרבה המלצות

blossom girl1

New member
חיכיתי חצי שנה להצטרף לפורום הזה :)

בפועל חצי שנה של נסיונות... אבל בתכלס אני מחכה לזה הרבה יותר :)

נעים מאוד בנות! אני אמא לקטנטנה מהממת בת שנתיים וחצי, ומצפה לעוד אחת/אחד.. מה שבא בא :)

יום שני האחרון ( שלושה ימים לפני איחור)- בטא 133, יומיים אחרי זה בטא (יום לפני איחור) 282... מקווה שתקין, נכון?

ועכשיו... איך לחכות עוד שבועיים עד לדופק???? אני ממש ממש ממש חסרת סבלנות...

אתמול זה היה היום שבו הייתי אמורה לקבל... עד עכשיו אני בשוק שעוד לא קיבלתי, זה כאילו לא מתעכל לי... עם הקטנה שלי הצלחנו בנסיון השני אז היה לי הרבה יותר קל לקלוט שכן, אני בהריון. אבל עכשיו, אחרי כל כך הרבה ימי רביעי שבהם קיבלתי באופן קבוע בזמן- ברמה של שעה, מוזר לי פתאום....

מחכה בקוצר רוח כבר לספר לכללללללללללל העולם!!! ובמיוחד לקטנה שלי, שכל כך מתה על תינוקות...

בינתיים מנסה לשמור על אופטימיות :)

תודה!

BooWho

New member
המלצה על ד"ר אלכסנדרובסקי אירנה במאוחדת?

מישהי יכולה להמליץ על ד"ר אלכסנדרובסקי אירנה למעקב הריון?
האם היא מקצועית? עושה אולטרסאונד? נותנת מספיק אינפורמציה?

Leillany

New member
ריבוי מי שפיר

שבוע 31. עשיתי היום בדיקת גדילת עובר.
כמות מי שפיר- ריבוי מוחלט. 320 מ"מ.
שלחו אותי לקבוע תור לסקירה מכוונת.
העמסת סוכר 50 גר' יצאה גבולית. 100 גר' יצאה תקינה.
אני RH-. בעלי RH+. עשיתי זריקה לפני שבוע.
סיכון לתסמונת דאון 1:10,000
סיכון לטריזומיה 18 1:10,000
יש מוח והיא זזה המון.
עד כמה עליי לדאוג? כבר בכיתי המון היום בגלל זה.

dana4ka28

New member
יש עוד כמה בדיקות שתצטרכי לעבור

סקירה מכוונת למערכת עיכול+ תנועות בליעה, אקו לב עובר, ייעוץ גנטי. יש סיכוי טוב שימליצו לך על דיקור מי שפיר.
כפי שסיפרתי פה כבר מספר פעמים (כי מסתבר שהעניין הזה די נפוץ), לי היה ברוב המדידות ריבוי יחסי (afi- 21) מלבד שתיים בהם היה ריבוי מוחלט (27,29) וקיבלתי המלצה זהירה לדיקור. הריבוי צץ גם אצלי בהערכת משקל בשבוע 31 ובשבוע 34 עברתי דיקור- לטעמי אחת ההחלטות הטובות שיצא לי לקבל כי ברגע שקיבלתי תוצאה תקינה כבר לא היה לי אכפת כמה מים יש לי כי ידעתי שהעוברית בסדר ובריאה.
אם יש לך עוד שאלות את מוזמנת לשאול....

Leillany

New member
תודה

מה עושים בייעוץ גנטי?
עד כמה כואבת בדיקת מי שפיר?

dana4ka28

New member
בעיקרון זאת מין שיחה

שבמהלכה עוברים על כל הנתונים שלכם, הבדיקות שעשיתם, בעיות גנטיות במשפחה, עץ משפחתי וכ״ו....
אח״כ מסבירים מה יכולה להיות המשמעות של ריבוי מים ומה ההמלצות שלהם. יצאתי משם עם ראש די מנופח ועם המון אינפורמציה שיצרה אצלי הרבה התלבטויות. יחד עם זאת אני חושבת שידעתי מראש עמוק בלב שאם יתנו המלצה ולו הקלילה ביותר לעבור דיקור, אני אעשה אותו כי לריבוי מים עלולים להיות משמעויות קשות.

הדיקור עצמו ממש לא כואב. הרגשה של אי נוחות לרגע שחולפת מיד. גם לא היו כאבים אח״כ. שבוע וקצת אח״כ הופיעו צירצורים ויחד עם זאת היום אני בשבוע 40+2 ועדיין לא ילדתי.

Leillany

New member
הממ

בעייתי לבצע את השיחה הזו מכיוון שאני לא יודעת שום דבר על הצד של אבא. ככה שעץ משפחתי זו לא אופציה.
וואו... 40+2... אני לא אשרוד כ"כ הרבה.

dana4ka28

New member
גם אני לא יודעת הרבה על הצד של אבא שלי

והצד של בעלי זה גם לא המומחיות שלי והלכתי לבד בלעדיו.... עדיין הסתדרנו!!!

40+2 ועדיין לא ילדתי. וזאת צפויה להיות לידה שלישית, עם ריבוי מים ועם צירונים שהופיעו בשבוע 35 ועדיין אף אחד שם למעלה לא מרחם עליי ונותן לי ללדת כבר. כאילו על פי כל הנתונים הייתי אמורה להתפקע כבר ב-36,37, אבל למה להקל עליי ולצאת משם???!!!
בהריון הקודם פיניתי את המתנחלת בשבוע 41+4 באמצעות שתיית שמן קיק, מקווה לא להגיע לזה הפעם.
אגב, אם תלכי על דיקור, אל תשכחי לשקול פיש (בדיקה מהירה- תוצאות תוך יום- יומיים), היא עולה כסף אבל שווה כל שקל. תוצאה טובה מרגיעה בלי המתנה כמעט, היא מכסה כ- 85% מהמומים הפוטנציאליים ובשבועות מתקדמים עדיף לקבל תוצאה כמה שיותר מהר.

בהצלחה!!!!

Leillany

New member
בשבוע כזה כבר אין סיכוי להפלה

בגלל בדיקת מי שפיר, נכון? היא כבר מספיק גדולה לשרוד לבד מחוץ לרחם, הרי.
היא 1.6 ק"ג.

ה"מתנחלת" הרג אותי

לידה קלה!

רגיש81

New member
מבואסת
יצא לי סוכר גבוה בהעמסת 50

הראשונה עשיתי בזמן ויצא 135 ממש על הגבול ועכשיו עשיתי שוב פעם בדיקה חוזרת ויצא 179 :( ממש גבוה.
כנראה שאין מנוס מהעמסה של 100 גרם. אוף זה כלכך מבאס ומפחיד. מה אם התינוקת תהיה גדולה מדי ואצטרך קיסרי
או מה אם הסוכרת תישאר אחרי ההיריון. כלכך הרבה מחשבות ודאגות.

סתם סיום מבאס ליום לא קל ...חולה עם דלקת גרון מעצבנת...
אוףףףףףףףףףףףףףףף

ט ו ש ה

New member
לא קרה שום דבר

בדיקת ה - 50 היא סטטיסטית, והעעמסה הגדולה היא המדוייקת.
בואי תעשי את העמסה הגדולה ואז תראי.
יש סיכוי טוב שבכלל אין סכרת.
וגם אם יש סכרת - אפשר לאזן ולשמור על גודל התינוק היטב
וגם אם צריך יהיה לילד, בחלק גדול מהמקרים אפשר לעשות זירוז בשבועות מעט יותר מוקדמים לפני שהתינוק מגיע לגדלים שמחייבים ניתוח
ו..אין שום סיבה שתישאר סכרת אחרי ההריון, זה נכון שהסיכוי לסכרת מוגבר, אבל אם תשמרי על עצמך כמו שצריך, יש סיכוי טוב להפחית את הסיכונים לסכרת ממושכת או חוזרת.
יאללה, תעשי את ההעמסה הגדולה ותתחילי לקבל תשובות ל שאלות שלך

למעלה