גידי ואחרים - מה אתם אומרים ?

• פותח הנושא RSPA
  • פורסם בתאריך

RSPA

New member
גידי ואחרים - מה אתם אומרים ?

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4356055,00.html
מומחה למטבוליזם מסביר למה דיאטה לא עובדת.
לי זה הזכיר את : "תקשיב לגוף שלך" ששמעתי די הרבה פעמים וכנראה לא הקשבתי כהלכה.
מה אתה/אתם אומר/אומרים ?
מה הם ה"סודות" להתגבר על המצב שמתואר בכתבה ?
כל רעיון יתקבל בברכה.

RSPA

New member
הניחוש שלי אומר...

חומוסטחינהצ'יפססלט וקצת חמוצים.

פחמימות:)

מהסוג הבריא כמובן
פירות
ובעדיפות שניה - פחמימות מורכבות יותר כמו תפוא בטטות אורז קטניות, ובמקום האחרון - פסטה.

RSPA

New member
ובזה תיפתר הבעיה וככה "עובדים" על הגוף ?

את באמת מאמינה שזו הדרך ?

אני באמת מאמינה - כן.

זאת לא עבודה על הגוף - הגוף עובד על הפחמימות - זה הדלק הזמין המהיר ביותר.
זה הדלק שלא משאיר זבל בגוף. וגם לא שומן.

vegetalien

New member
הגוף שלי אומר לי,

"תשמין, זה הטבע שלך, ככה האבולוציה רוצה. למה אתה מתעלל בי?"

Gidi Shemer

New member
אין פה דברים מהפכניים

זה לא עניין של "להקשיב לגוף שלנו".

כמעט כל מי שעשה דיאטת הרזייה מוצלחת מכיר את התחושה המתסכלת שמגיעה בשלב מסויים של "אני ממשיך לאכול אותה כמות (נמוכה יחסית) של קלוריות והפסקתי לראות ירידה במשקל".
הסיבה היא פשוטה- האטת המטבוליזם, והמקור הוא אותו מקור עליו הפרופסור מדבר: תגובה של ה"גוף" (למעשה המוח, למעשה ההיפותלמוס). [הערה- כמובן שמה שכתבתי כאן אינו ממש נכון כי זה הרבה יותר מורכב].

המוח שלנו בנוי למצב של שרידות וניצול מקסימלי של חומרי מוצא ומקורות אנרגיה. זה המצב ברוב בעלי החיים וזה למען האמת המצב אצל רוב האנושות, מצב שבו חסר אוכל ואין עודף אוכל.

אין פה עניין של להקשיב לגוף מכיוון שהגוף, קרי המוח לא בנוי לשפע שעומד בפנינו כל יום מעל המדפים בסופר,בתוך הארון במטבח, ובתוך המקרר.

ההיופתלמוס במוח הוא החלק שאחראי (בין שאר התפקידים שלנו) ל- drives, בין אם זה שתיה, רעב, שובע, או סקס. הוא מקבל אינפורמציה בצורה של הורמונים מרקמות שונות בגוף ומגיב בהתאם. למשל, כאשר נאגר שומן בתאי השומן שלנו מופרש מהם הורמון בשם לפטין שמעודד את מרכז השובע ומעכב את מרכז הרעב. בתרגום פשטני- ה"גוף" שלנו התמלא במאגרי אנרגיה ולכן לא צריך להיות רעב.

בנוסף להורמונים, ההיפותלמוס (שהוא חלק מהמח) נמצא בתקשורת עצבית עם אזורים אחרים בחח, כולל האמיגדלה שמעורבת ברגשות וכולל הקורטקס שהןא החלק המודע, ה"חושב" שלנו. הקשר הזה הוא הקשר שמכשיל אותנו והקשר שיכול לעזור לנו. זה הקשר שגורם לנופר לרייר מול מאפינז ול"יוצרת אני" לרייר מול מאפים ופירות. זה גם החלק שעליו אנחנו מנסים "לעבוד" כשאנחנו משנים אורח חיים ומורידים קלוריות.

לצערי, אני עדיין מריירת יותר מול מאפים

אבל זאת כבר התמכרות...

ולמרות זאת, אני בהחלט ארגיש שבעה יותר לאחר ארוחת פירות מאשר לאחר מאפה תפוחים (בעלי אותה כמות קלוריות)

irit103

New member
וואלה נתת לי רעיון....

לפי הרפלקסולוגיה:בכפות הרגליים יש נקודות השתקפות של האיברים שלנו.
עכשיו כל פעם שיהיה לי חשק לפחממות אני אעשה עיסוי בנקודה של ההיפותלמוס.
מי יודע אם שום דבר לא עוזר אולי זה יעזור חחחחחח......

Gidi Shemer

New member
אמנם רפלקסולוגיה זה לא השטח שלי

אבל איך תדעי אם את לוחצת על מרכז הרעב או על מרכז השובע?

שלא לדבר על מרכז הסקס?

Gidi Shemer

New member
אני רחוק מלהיות מומחה

אבל לא הבנתי, אם לוחצים על נקודה מסויימת ומתכוונים להשפיע על רעב האפקט יהיה שונה מאשר לחיצה על אותה נקודה אך עם כוונה להשפיע הפעם על משהו אחר (למשל סקס)?

irit103

New member
זה התחיל כבדיחה אך השאלות שלך נתנו לי לחשוב

שזה יכול להיות אפשרי.
ואנסה להסביר את עצמי למרות שלי יש בעיה בלהתבטא

קודם כל רפלקסולוגיה לפחות במכללה שאני לומדת זה לא רק לחיצות.
אלה גם עיסוי ומכיוונים שונים,והיכן שאני לומדת זה לא רק בכפות הרגלים אלה גם בשוקים.
השיטה היא כמו שאתה פורט על כלי נגינה , הגוף משול לכלי נגינה ומגיב .
ובנוסף המגע יהיה שונה בבעיה מסויימת לעומת בעיה אחרת.
חשוב להדגיש שאני כרפלקסולוגית לא מרפא אף אחד.
אלה נותנת למטופל קודם כל להתחבר לגוף שלו, ולאחר מכן המטופל מרפא את עצמו.
המטפל רק מחבר את המטופל לעצמו.
לדוגמא: מטופל עם לחץ דם גבוה המגע,העיסוי וכיוון הטיפול יהיה שונה לעומת מטופל עם לחץ דם נמוך.
למרות שאני אטפל באותם נקודות ואברים למשל במערכת הדם, אך בצורה שונה ובכיוון אחר...
ובנוסף צריכה להיות התכוונות בטיפול.
מקווה שהייתי מובנת

עדיין

אין בזה כדי לדבר על כוונת הלב
מעבר לזה הייתי נזהרת מלהגיד איך זה בדיוק עובד שכן אף אחד לא באמת יודע.

דווקא הדוגמא של לחץ דם ברורה מאד משום שיש קשר ישיר בין עיסוי מהיר ונמרץ או עיסוי מרגיע ורחב , אפילו אין בהם שום התיחסות רפלקסולוגית.

די לראות שיש למעלה מעשר מפות רפלקסולוגיות שונות שאנשים עובדים לפיהן , בחלקן הלב נמצא באותו מיקום בדיוק שבאחרות נטען שנמצאת בלוטת התריס ובכל זאת העובדים לפי מפתם טוענים להצלחות כך שכנראה יש משהו הרבה יותר רחב וכולל שעובד ולא בהכרח כיוון עבודה או נקודה זו או אחרת ואולי הכי נכון לא לפרוט לפרוטות את ההסברים כי הם מורכבים מהרבה משתנים ובעיקר כל מקרה לגופו.

למען הגילוי הנאות אני עוסקת בתחום למעלה משני עשורים וככל שבזמן חולף כך ברור לי יותר שהסברים לא עושים מה שהדגמה אחת עושה.

למעלה