אאווווווווץ'

המרחפת

New member
מיהיה מאמין שציצי יכול לכאוב בעוד אופן

מתוסכלת כי הפסקתי לספור כמה הודעות אאוץ' כתבתי כאן לאחרונה.

אמצע הלילה ואני אחרי שאיבה, כי לא הייתה יכולה לסבול שהתינוקת תתקרב לציצי....

בבוקר ראיתי התחלה של (עוד) סתימה. אחרי ששלושה-ארבעה שבועות אני סובלת מהן יומיים כן שלושה לא. סחטתי את הפטמה למרות הכאב, ובפעם הראשונה הצלחתי להוציא משהו שנראה כמו חלב קרוש צהוב. לא איטריה אבל גם לא נוזל. עשיתי את זה עד שהתחיל לצאת חלב במקום ריוויון.

במשך כל היום הפטמה עקצצה ונימללה, הייתה נפוחה מהרגיל. אין גודש, אין גושים אבל הרקמה עצמה של השד כאבה, כאב כמו של כתם כחול ממכה.אבל זה כואב גם כשלא נוגעים.
יש דקירות בשד, עמוק בפנים (בנוסף לכל יש גם ואזוספאזם על אש נמוכה).

חשבתי שזו סתימה בהתהוות ובהנקת הערב לפני השינה סידרתי אותה כך שהסנטר שלה יהיה על החלק העליון של השד. היא בכתה כי הייתה רעבה, וברגע שהתחברה והיה שקט, אני צרחתי עד לב השמיים
.
זה הקפיץ את בעלי מהמטבח, מצא אותנו בתנוחה הזו כשאני מקופלת ומייללת בבכי, והיא יונקת ברעבתנות.

אחרי ההנקה נצמדתי לבקבוק חם, שהעזרה שלו מוטלת בספק .

באמצע הלילה קמתי רועדת מקור, נצמדתי לבעלי וגם הוא לא חימם אותי, נצמדתי לילדה ואפילו הרדיאטור הקטן הזה לא חימם אותי, אבל זה העיר אותה להנקת לילה. פחות מדקה אחרי תחילת ההנקה כבר ניתקתי אותה כי זה כל כך כאב ודקר ורק תתרחקי ממני. נתתי לה לאכול מהציץ השני, ובסיום ההנקה קמתי לשאוב כדי לא להוסיף גודש לכל החגיגה הזו.

כואב לי הראש, היה לי נמלול בקצות האצבעות ולקחתי 3 איבופרופן ב-12 השעות האחרונות.
אני חוששת שזו התחלה של דלקת בשד, למרות שאין גודש ואודם. יש למישהי רעיונות נוספים?

כבר כל כך מתוסכלת.....חוץ מלשון קשורה
(עברתי על כל ה"ספר" של היועצות.

הכאבים ביניקה היו איפה שכאב כל היום או בפטמה?

אני מנסה להבין, כי את מדברת על שני כאבים שונים (נכון?). גם לי זה נשמע כמו התחלה של דלקת. אם הכאבים בזמן ההנקה הם בעומק השד ולא בפטמה, זה דווקא טוב כי זה אומר שהיא משחררת את הגוש. אם תצליחי לעמוד בזה, זה יעזור מאד.
אם עולה לך החום ואת ממשיכה להרגיש רע, לכי לרופא לקחת אנטיביוטיקה.
מלבד זאת, נדמה לי שמאד כדאי לך לקחת לציטין. ה"חלב הקרוש" שאת מתארת זה בדיוק מה שלציטין עוזר לפתור.

המרחפת

New member
אכן דלקת.

בבוקר קמתי עם ראש כואב מאד ועם שרירים "תפוסים".
גם הרופאה אבחנה זאת כדלקת, נתנה אנטיביוטיקה והציעה או להכנס להריון או לשקול סיום של ההנקה כי זה התעללות בי.

לא ראיתי היום בבית המרקחת לציטין, אחפש עוד.

היום הילדה אכלה רק מצי. שמאל ושאבתי מציץ ימין (הכואב). כבר אין הרגשה של גוש בתוך הפטמה אבל היא כן מאד רגישה.

זה פשוט לא נגמר....

gudat

New member
מסכימה עם בטט לגבי הלציטין

אגב, לציטין אמור להיות בסקשן של תוספי תזונה...
בת כמה התינוקת שלך?
ואיך את מרגישה לגבי מה שאמרה הרופאה? מה זה עשה לך בלב? הקלה? או להיפך- מועקה? אני חושבת שכדאי לבדוק עם עצמך לאיזה כיוון היית רוצה שזה ילך...

המרחפת

New member
התינוקת בת 5 חודשים,

שמנבוזה שמחה ומאושרת שמתפתחת יפה.

ממילא התכוונתי להוסיף תמ"ל לתזונה כי עוד כמה ימים אשלח אותה לתינוקיה, היא תקבל שם 3-4 ארוחות ואני מצליחה לשאוב רק אחת. אבל רק תמ"ל? לא חושבת שאני רוצה את זה.
כשלא כואב לי אני נהנית מההנקה, אבל כואב לי לעיתים כל כך קרובות.

gudat

New member
אז הייתי מתחילה עם לציטין

וגם מנסה להניק במגוון תנוחות, ולא רק בתנוחה אחת כל הזמן.
לגבי הארוחות בתינוקיה- עכשיו את אולי שואבת אחת, אבל כשתהיה בתינוקיה תוכלי לשאוב בזמני ההנקה, ואז ודאי יהיה יותר חלב ליום שאחרי...

המרחפת

New member
גם מבחינת עבודה לא אוכל לשאוב 3-4 פעמים

זו לא עבודה משרדית אלא טיפולית, כל שאיבה כזו זה ילד שלא מקבל טיפול....

הבנזוג יצא לסידורים וביקשתי שיביא גם לציטין.

michal@gal

Active member
מנהל
לא מוכרחים כלכך הרבה שאיבות

את יכולה לנסות 2-3 שאיבות. אחת בבוקר, לפני תחילת העבודה, אחת באמצע יום העבודה (רבע שעה שאיבה, לא מעבר לזה) ועוד אחת ממש בסיום העבודה, במידה ויש צורך בעוד שאיבה.

אולנה

New member
כאן שביתה.

שלום יקירות,

הרקע- קטנה בת 8 חודשים.
לפנינו הסטוריה ארוכה של קושי בהאכלות ושביתות, אבל ב"ה המצב די יציב, הקטנה יונקת, מקבלת 3 בקבוקי תמ"ל ביום של 120cc (לא מסיימת אותם), ו3 ארוחות מוצקים לא גדולות.
אני לוקחת מוטיליום כחצי שנה ... לשאוב ממש לא הלך לי

עכשיו - אני רוצה להוריד לה את הבקבוקים עם הארוחות של המוצקים.

אבל ביממה האחרונה נראה שזה לא קורה, ושיש התחלה של שביתה...
הקטנה לוקחת את הפטמה בפה, ובוכה שלא יוצא חלב (צריך לינוק כדי שיצא ! הוא לא זורם לבד! אני מנסה להזכיר לה ...)
אני מאמינה שזה יעבור בקרוב,
אבל בכל זאת אשמח להדרכה - איך להתנהג במקרה כזה? האם להציע לה בקבוק, או דווקא לדלג על בקבוקים?
ואיך להחליף בקבוקים בארוחות מוצקים בלי להשאיר אותה רעבה, ובלי לוותר על הנקות או ליצור עוד רצון לבקבוק שגורם לה לינוק פחות, מעגל קסמים שכזה ? ...

מקווה שהייתי ברורה... תודה !

michal@gal

Active member
מנהל
בהחלט נשמע כמו התחלה של שביתה

כדי למנוע שביתה, כשהיא מסרבת לינוק לא להציע בקבוק אלא לעשות הפסקה קטנה ואז להציע שוב לינוק. כשאת מציע בקבוק זה מגביר את הסירוב.

איזה בקבוקים היא מקבלת? איזו פיטמה? צריך לוודא שמדובר בבקבוק עם זרימה מספיק איטית שמתאים לשילוב עם הנקה.

כדי לוותר על הבקבוקים צריך שארוחות המוצקים יהיו יותר משביעות. המרק צריך לכלול גם בשר וגם פחמימות/קטניות. את הפירות אפשר להעשיר עם אבוקדו/טחינה/סילאן.
בסיום ארוחת מוצקים לחכות כחצי שעה לפני שמציעים השלמה של בקבוק, כדי שתתרגל לאכול עד לשובע מהמוצקים במקום רק לטעום מהם ולחכות להשלמה בבקבוק.

אולנה

New member
עשית לי סדר. ועוד שאלה

תודה לך!

היום כבר הוספתי לארוחת הבוקר של הפירות דיסה מקמח אורז מלא, עם חמאת שקדים ותמרים.
אני בהחלט צריכה לגוון את הארוחות ולהוסיף להן "בשר"
תודה על הרעיונות !

40 דקות אחרי שסיימנו את הארוחה היא שתתה 100cc של פורמולה (בקבוק של אוונט הישן - פטמה 'קשה', מס.1, האכלה רגילה ולא איטית...)
ודווקא חשבתי שהיא אכלה הרבה בארוחה ...
אז שמחתי לראות אותה שבעה שבעה ונרדמת, אבל היה לי קשה לא להניק אותה.
מצד שני, אם אני מניקה ואז מציעה בקבוק השלמה זה בדיוק יוצר את השביתות כמו שאמרת.

אז איך אני עושה את זה?
אם היא אוכלת 3 ארוחות מוצקים ביום, ואחרי 30-40 דקות בקבוק, איך אני מגיעה לזה שתגיע רעבה להנקות ביום ? ...
ואם אני משלימה רק עם הנקות, איך אדע שהיא שבעה ?

אנחנו אחרי תקופות של חוסר חלב., יניקה לא אפקטיבית ועוד סיפורים. אני רוצה להיות רגועה ולדעת שהיא אוכלת מספיק, שבעה וגדלה, אבל עם כמה שיותר הנקה.
עבדתי כל כך קשה בשביל להצליח להניק אותה ואני רוצה להמשיך !
אולי להשאיר בקבוק אחד ביום, ולוותר על השאר עם מוצקים והנקה.

תודה

michal@gal

Active member
מנהל
כדי למנוע שביתות

את צריכה להמנע ממתן בקבוק בעצמך.

עדיף להציע השלמה של הנקה אחרי ארוחת המוצקים ולא להמשיך עם 3 בקבוקים קבועים במשך היום.

אם הבקבוק הוא הכרחי, נסי לרדת לבקבוק אחד ביום ולנסות שמישהו אחר יתן את הבקבוק היומי.

mcFLAME

New member
כאב חד בשד

יכול להיות שאני סתם היסטרית ובהנקה הבאה זה יעבור.
אבל כרגע כשביתי ינקה מהשד (בת 3 שבועות), הרגשתי כאב חד
כאילו בא מתוך השד. גם עכשיו כשהיא כבר לא יונקת יש לי כאב,אבל הוא עמום מאוד.
מקריאה חפוזה הבנת שזהיכול להיות פטריה?
האם התיאור נשמע תואם לאבחנה?
אגב, מי יכולה לאבחן פטריה? רופאת ילדים? יועצת הנקה? ומה הטיפול?

michal@gal

Active member
מנהל
יתכן ונוצר פצע

תבדקי היטב את איזור הפיטמה. אולי התפיסה לא הייתה מספיק טובה ונפצעת.

הרבה פחות סביר שזו פטריה. זה בכל מקרה אבחון בעייתי מאד.
אם ממשיך לכאוב, כדאי לדבר עם יועצת הנקה.

למעלה