אירוח בנושא גידול תוכים ביתיים

danafar5

New member
חית מחמד

היי,
אני סטודנטית בת 24 ודי עובדת כל היום, ואני מאוד אוהבת בע"ח. כלב דורש המון טיפול ואני בטוחה שלא יהיה לי זמן.
חשבתי להביא תוכי :)
איזה טיפולים נדרשים מעבר לאוכל?
איזה סוג כדאי לקנות? מה ההבדל? יש פרמטרים מסוימים?
תודה רבה!

אימוץ תוכי

ראשית יש לזכור שתוכי דורש טיפול ויחס לא מועט במיוחד התוכים הגדולים.
בפורום התוכים ישנו מאמר "תנאי גידול נכונים לגידול תוכים" שם ישנו מידע רב בנוגע להאכלת תוכים וגידולם.
הטיפול השוטף המומלץ בתוכים הנו:
אחת לשנה בדיקה רפואית מקיפה.
אחת לחצי שנה מתן טיפול נגד טפילי מעיים
פעם אחת לכל החיים בדיקת נשאות למחלות(בדיקת מעבדה) כגון הכלמידיופילה, המקור והנוצות והפוליומה , באותו מעמד כמובן ניתן לעשות בדיקה למין התוכי.
באם אין לך נסיון בגידול תוכים אני אישית ממליץ להתחיל עם תוכים מסוג" קוואקר, סנגל וקוקטיל.

בהצלחה,
ד"ר גדי שרביט
08-8677340

הפרדה בין זכר לנקבה

לא, לאחר הטלת הביצים אין צורך להפריד בין הזכר לנקבה אלא באם מורגשת אגרסיביות יתר בין 2 בני הזוג המסכנת את הגוזלים, במיוחד אצל האקלקטוסים.
בהצלחה,
ד"ר גדי שרביט
08-8677340

אני משתגעתתתת

יש לי תוכי בן שנה בערך ואני משתגעת מנשירת נוצות פלומתיות שיש לו. מה עושיםםםםםםםםםםםםם?

נשירת/מריטת נוצות

נשירת נוצות ומריטת נוצות בתוכים הנו תחום גדול מאוד ונובע בדר"כ מבעיות רפואיות כגון:תזונה לקויה מחלות ויראליות, מחסור בויטמינים, תנאי ממשק לא נכונים בגידול התוכים, טפילי עור וכו' ומבעיות התנהגותיות כגון:שעמום, תסכול מיני כו'.
ממליץ מאוד לקחת את התוכי שלך לבדיקה מקיפה אצל ווטרינר של תוכים לשם זיהוי מקור הבעיה.

בהצלחה,
ד"ר גדי שרביט
08-8677340

שירפלד

New member
תוכי בבית

האם מותר לשחרר תוכון בבית ?( כמובן שהכל סגור מסביב)

שחרור תוכון בבית

בהחלט ניתן לשחרר תוכון בבית ב-2 תנאים:
1. שהכנפיים שלו קצוצות כייאות.
2. שאיננו מתקרב למטבח- אדי מחבתות הטפלון רעילים מאוד לתוכים.

בהצלחה,
ד"ר גדי שרביט
08-8677340

תוכי קוואקר

שלום ד"ר שרביט. הייתי רוצה לשאול מהו סוג המזון שמתאים ביותר עבור תוכי מזן קוואקר.
תודה ובהצלחה באירוח הנפלא!

מזון לקוואקר

סוג המזון המתאים ביותר הנו מזון יבש מסוג כופתיות לקואאקרים , חשוב שיהיו כופתיות מאיכות גבוה כגון מחברת נוטריבירד, האגן

המשך תגובה

כופתיות של חברת KT וכו'.
את הכופתיות שנחשבות כמזון המאוזן ביותר לתוכים נותנים בבוקר כשהוא קם רעב.
אחה"צ ניתן לתת פירות וירקות המכילים הרבה ויטמין A ו E כגון במיה, פלפל חריף אדום ,שזיף,ברוקולי וכו'.
ניתן לתת ביצה קשה עם הקליפה, ולעיתים תערובת השרייה של דגנים.
בערב יש לתת גרעיני חמניות ופקאנים אך רק בערב
אסור לתת לתוכים:אבוקדו, שוקולד, גרעיני תפוח, פטרוזיליה ועגבנייה.
בהצלחה,
ד"ר גדי שרביט
08-8677340

גיל מומלץ

אירוח נפלא!
אני זוכרת שבתור ילדה אני ואחיותי גידלנו שלושה תוכים וזה היה נפלא!
כעת אני רוצה שגם ילדיי יחושו טוב כמו שאני חשתי. מהו הגיל המומלץ לילדים להתחיל ולגדל תוכים?

גיל מומלץ ךגידול תוכים

אין מחקר עם החלטות ברורות בנושא הזה אך מניסיוני הגיל המומלץ הנו מגיל 10 ומעלה. בגילאים אלה הילדים כבר מפתחים מחוייבות ומסירות לגידול חיית המחמד,וטורחים לברר על תנאי גידולה רבות בפורומים .השונים.
אני מסכים שגידול תוכי כחיית מחמד תורם רבות גם לקשר עם חיית המחמד וגם לפיתוח המחוייבות והמסירות .
בהצלחה,
ד"ר גדי שרביט
08-8677340

רחלידהן

New member
נפתחה קבוצה לכל אוהבי כלבים וחתולים 🐱🐶💚 עם כל המוצרים שהם אוהבים! הצטרפו.. 👇

למעלה