שלג ירושלמי וזה...

מצב
הנושא נעול.

davidfainshtein

Member
מנהל
==07==

שלג ירושלמי וזה...

אם כבר שלג ויום חופש כתוצאה מזה אז צריך לקחת מצלמה ולצאת לעבוד בשבילכם, לא?
חשבתי לנסוע ברכבת למרכז העיר, כבשנה שעברה.
==07==
לאחר כמעט חצי שעה של משחקים עם לום ומברג - המפלג עדיין מסרב להינעל. אני מציע לחבר'ה להכין לרכבת נתיב ידנית ולאפשר לה לעבור ללא קונטרול. בלית ברירה הגאונים עולים במירס מול ה- OCC שמחפד לאשר להם לעשות זאת ללא שיקחו אחריות על המעשה. את האחריות הם בוחרים לגלגל עליי... אני מבטיח להם שהכל יהיה בסדר. שהם לא המציאו את הרכבת ואם זה עובד בכל העולם כבר 150 שנה זה בטח יעבוד גם פה. בסוף הם משתכנעים מההסברים המדעיים שלי ואנחנו מאפשרים לרכבת לעבור את המפלג ללא איתות. אחרי שהעברנו ככה כמה רכבות מגיע אלכס, ידידי מסיטיפס - מהנדס החברה. הוא מביא איתו בלון עם מבער כדי להפשיר את המפלגים.

davidfainshtein

Member
מנהל
==11==

שלג ירושלמי וזה...

==11==
הלכתי לענייניי, חזרתי אחרי שעה. הקו עדיין מושבת. במקום נמצא רכב שרות של הדפו וצוות אחר כבר מנקה את המפלגים עם קיטור.

davidfainshtein

Member
מנהל
==12==

שלג ירושלמי וזה...

==12==
רק אחרי זה הצליחו לחדש את תנועת הרכבות כסידרה. השלג כמעט נמס ואני הלכתי הביתה. המשך מחר.

Ccyclist

Well-known member
תודה על תמונות השלג

==12==
רק אחרי זה הצליחו לחדש את תנועת הרכבות כסידרה. השלג כמעט נמס ואני הלכתי הביתה. המשך מחר.
תודה על תמונות השלג

תמיד תענוג לראות - ולהראות - תמונות מהשלג הירושלמי שלהערכתי מגיע בממוצע פעם בשנתיים.

מה גם שזה שלג בדצמבר, שמקדים את השלג באנגליה שבדרך כלל יורד באמצע ינואר (שלא ישבית לי את הביקור שם...) ונותן "חג מולד לבן" רק ליוונים אורתודוקסים.

ראיתי גם באתר חדשות חורש ים-תיכוני (אולי בסביבות המסילה למלחה?) מתחפש לאחד משירשורי משוויץ הקיץ (אם כי שם העצים היו בדרך כלל בגובה נמוך יותר מהגובה ששמר על השלג)

מיכי 10

Member
לא נעים לומר, אבל אני מקנאה:

יש לכם פורום כזה חי ותוסס, כולכם מביאים תמונות יפות של רכבות ואוטובוסים בארץ ובארצות שונות, וכל מה שקשור לתחבורה, לתשתיות וכיו"ב.
וכשיש שלג, החגיגה בכלל בעיצומה. תיארתי לי שיהיה כך, ולכן באתי הערב לבקר כאן, לראות ולקרוא.

{ואילו אצלנו, בפורום בלשנות, מה אפשר לצלם? פֿונֵמות, מורפֵֿמות, את טרפז התנועות?

גם אנחנו פורום שעוזר לאנשים בתשובות על שאלות, אך לא מגיעים לקרסוליים שלכם בעזרה לציבור}...

אתה זוכר, דוד, שבטקס פרסי תפוח הזהב בחודש מאי השנה, אמרתי לך ולבועז שאתם נחמדים מאד ומקבלים בצורה כל כך נעימה בפורום שלכם. ואתם גיחכתם ואמרתם: מה פתאום? נחמדים? זה לא אנחנו. ואני אמרתי לכם שדווקא כן. ואתם ממשיכים תמיד להוכיח ש"דווקא כן"!

davidfainshtein

Member
מנהל

יש לכם פורום כזה חי ותוסס, כולכם מביאים תמונות יפות של רכבות ואוטובוסים בארץ ובארצות שונות, וכל מה שקשור לתחבורה, לתשתיות וכיו"ב.
וכשיש שלג, החגיגה בכלל בעיצומה. תיארתי לי שיהיה כך, ולכן באתי הערב לבקר כאן, לראות ולקרוא.

{ואילו אצלנו, בפורום בלשנות, מה אפשר לצלם? פֿונֵמות, מורפֵֿמות, את טרפז התנועות?

גם אנחנו פורום שעוזר לאנשים בתשובות על שאלות, אך לא מגיעים לקרסוליים שלכם בעזרה לציבור}...

אתה זוכר, דוד, שבטקס פרסי תפוח הזהב בחודש מאי השנה, אמרתי לך ולבועז שאתם נחמדים מאד ומקבלים בצורה כל כך נעימה בפורום שלכם. ואתם גיחכתם ואמרתם: מה פתאום? נחמדים? זה לא אנחנו. ואני אמרתי לכם שדווקא כן. ואתם ממשיכים תמיד להוכיח ש"דווקא כן"!

אהלן מיידע'לה ! קבלי מתנה ממני לאות

שבאת מהפורום הכי משעמם בתפוז אל הפורום המעניין ביותר בתפוז:
תחנה מרכזית בתחילת שנות ה-60 מנקודת ראותו של נהג אגד:
(בדיוק עליתי הביתה אחרי שהנעתי את שני כלי הרכב שלנו. צורך בריא ביום שלג למערכות החשמל ולמצבר).
באותה תקופה הנהג היה מעשן חופשי והיה לו גם מדפון קטן לכוס קפה...
מדובר באוטובוס ליילנד רויאל טייגר מרק2.

מיכי 10

Member
תודה אביה, אבל אתה מגזים!

שבאת מהפורום הכי משעמם בתפוז אל הפורום המעניין ביותר בתפוז:
תחנה מרכזית בתחילת שנות ה-60 מנקודת ראותו של נהג אגד:
(בדיוק עליתי הביתה אחרי שהנעתי את שני כלי הרכב שלנו. צורך בריא ביום שלג למערכות החשמל ולמצבר).
באותה תקופה הנהג היה מעשן חופשי והיה לו גם מדפון קטן לכוס קפה...
מדובר באוטובוס ליילנד רויאל טייגר מרק2.
פורום בלשנות אולי לא הכי מעניין בעולם, אבל בהחלט לא "הכי משעמם בתפוז". יש הרבה פורומים הרבה יותר משעממים ממנו.

ומה "מיידע'לה"? הצחקת אותי, אני בטח יכולה להיות אמא שלך.

בכל אופן, תמונה יפה בהחלט! נראה קצת בלגן שם בתחנה המרכזית. איזה? של ירושלים?
ומערכת הכרטיסים של הנהג גורמת כמעט לנוסטלגייה. מצאתי לא מזמן איזה שלושה ארבעה כרטיסי אוטובוס מהדור הזה אצל הבת שלי. לא הבנתי למה היא שמרה אותם.

ושאלה: אצלנו אין שלג, לצערי, רק ים של גשם. לא נהגתי ברכב כבר מיום שלישי בערב, וגם לא מתכוונת לנהוג בו עד אחרי שבת.
האם בגלל הקור (כאן זה 7º במרפסת, ובטח כמה מעלות פחות - בחוץ),כדאי להתניע את האוטו|?|

מדובר בתחנה המרכזית הישנה בתל-אביב מיידע'לה:

פורום בלשנות אולי לא הכי מעניין בעולם, אבל בהחלט לא "הכי משעמם בתפוז". יש הרבה פורומים הרבה יותר משעממים ממנו.

ומה "מיידע'לה"? הצחקת אותי, אני בטח יכולה להיות אמא שלך.

בכל אופן, תמונה יפה בהחלט! נראה קצת בלגן שם בתחנה המרכזית. איזה? של ירושלים?
ומערכת הכרטיסים של הנהג גורמת כמעט לנוסטלגייה. מצאתי לא מזמן איזה שלושה ארבעה כרטיסי אוטובוס מהדור הזה אצל הבת שלי. לא הבנתי למה היא שמרה אותם.

ושאלה: אצלנו אין שלג, לצערי, רק ים של גשם. לא נהגתי ברכב כבר מיום שלישי בערב, וגם לא מתכוונת לנהוג בו עד אחרי שבת.
האם בגלל הקור (כאן זה 7º במרפסת, ובטח כמה מעלות פחות - בחוץ),כדאי להתניע את האוטו|?|
אם את יכולה להיות אמא שלי, אזי סביר שעברת את גיל 70.... אני כבר 50...
ללא קשר לטמפרטורה - רכב שעומד הרבה זמן, מומלץ להניע כדי לשמור על המנוע, מצבר, חלקי גומי ועוד. בחורף הבלאי של המצבר רב יותר וככל שקר יותר, קח אנו משתמשים ביותר כח חשמלי כגון יותר תאורה ויותר חימום.

קח = כך.....אחלה טעות כפולה !

ללא קשר לטמפרטורה - רכב שעומד הרבה זמן, מומלץ להניע כדי לשמור על המנוע, מצבר, חלקי גומי ועוד. בחורף הבלאי של המצבר רב יותר וככל שקר יותר, קח אנו משתמשים ביותר כח חשמלי כגון יותר תאורה ויותר חימום.

מיכי 10

Member
יופי ששמת לב
, כי אני בעיקרון לא מתקנת

יופי ששמת לב
, כי אני בעיקרון לא מתקנת
טעויות הקלדה (או כתיב) כאלה בפורומים, למרות שהן מצערות אותי. אבל קורה לכל אחד. אפילו לי, שבדרך כלל מגיהה את מה שכתבתי לפני ששולחת. :)

מיכי 10

Member
טוב, אז אולי לא.

טוב, אז אולי לא.

ובכל מקרה, כבר מאוחר לי לאמץ ילדים חדשים.

האם ארבעה ימים נחשב הרבה זמן עבור המנוע?
כלומר, במצב שתיארתי, האם היית טורח להתניע היום את האוטו?

אני מניע כל לילה בכיף. כדאי פעמיים בשבוע.

טוב, אז אולי לא.

ובכל מקרה, כבר מאוחר לי לאמץ ילדים חדשים.

האם ארבעה ימים נחשב הרבה זמן עבור המנוע?
כלומר, במצב שתיארתי, האם היית טורח להתניע היום את האוטו?

מיכי 10

Member
תודה, אביה!!!!

תודה, אביה!!!!
יש לי חבר, שלמד מחבר (הזוי, האמת) שלו, לא להתניע את האוטו סתם, כדי לא לבזבז את... (אני לא יודעת בדיוק את מה)

אז הוא עושה שמיניות באוויר, מעדיף לחכות כמה דקות עם רכב "דולק", כדי לא להתניע מחדש. משתגע ממני שאני לא עושה חשבון כזה (וחשבונות בכלל).
האם הוא צודק?

מצב
הנושא נעול.
למעלה