שרשור מנשאים חדש לאמצע השבוע

גואיגול

New member
2שאלות: מנשא וחיתולים

הקטנה בת 5 שבועות, אני שמה אותה במנשא בטן לבטן, היא ממש בוכה כשאני מכניסה למנשא ואחרי כמה שניות של קפיצות נרדמת... יכול להיות שלא נוח לה בבטן לבטן?
היא מונחת ממש בטן אליי והרגליים פסוקות כמעט לגמרי, זה אמור להיות כך?
אני משתמשת בפמפרס שלב 1 וכמעט בכל קקי הכל יוצא לה מהגב ומלכלך אותה לגמרי וכמובן גם את הבגדים.
איך אני אמורה לדעת אם שמתי טוב את החיתול? יכול להיות שצריך לעבור לשלב הבא?
עוד לא יודעת מה משקלה, נולדה 3560 אני מניחה שהיא כ4.5 ק״ג....

גואיגול

New member
סרבנות מנשא- יש חיה כזו?

הקטנה ממש לא אוהבת ששמים אותה במנשא, אחרי קצת התלוננויות וקצת בכי היא כמובן נרדמת בשילוב קפיצות על כדור פיזיו,
זאת התנוחה? שמה בטן לבטן עם רגלי צפרדע, גם פישוק לא אהבה ועל ערסול אין מה לדבר...
אולי זה לוחץ עליה מידי?

delphi27

New member
למיטב הבנתי,

אם נרדמת במנשא סימן שזה "עושה את העבודה" ומרגיע אותה .
לגבי החיתול, כשיוצא מהגב זה סימן לעבור שלב וגם לפי המשקל . נסי חברה אחרת אם לא מסתדר .

יש..

אצלי היא הסכימה רק בטן לבטן.

חוץ מזה בהתחלה בפעמים הראשונות היא הביעה אי נוחות בעשר דקות הראשונות אבל אחכ זה עבר..
התעקשתי כי זה היה לי חשוב אבל אולי באמת לא נוח לה?.. צריך לבדוק

kita1000

New member
יש אבל לא כל כך נפוץ

אצלנו הקטן סירב לכל מנשא וכל צורת נשיאה מגיל כמה שעות ועד היום (כמעט שנתיים...). לא עשר דקות, לא קפיצות, לא הליכה ולא לצאת החוצה- כלום לא עזר. כשיצא מהמנשא היה מאושר ושמח.

ניסינו את כל האפשרויות (כמה מנשאים וכמה תנוחות בכל אחד). וכל כמה שבועות, אולי ישנה את דעתו.

אבל הוא גם סירב להרדם על הידיים אלא על המזרון בלבד מגיל שבועיים בערך, ומגיל 3 חודשים סירב בכלל שנרים אותו. כמו שאמרתי- מיוחד.

ראיתי שכתבת פה גם שיש לכן גם קשיי הנקה וגזים

מנסיוני, הרבה פעמים סרבנות מנשאים קשורה קשר הדוק לקשיים שקשורים להנקה ויש מקרים ששתי הבעיות הלכאורה לא קשורות האלה למעשה נובעות מאותו גורם, או מוזנות מאותו מעגל קסמים- תינוק לא נינוח, בין אם זה מרעב ובין אם זה מגזים, יתקשה להרפות (גם במנשא) יתקשה להרגע ויתקשה להרדם, והקושי הזה מקשה עליו לינוק היטב ולישון היטב ויוצר עוד ועוד אי נוחות.
במקרה שלכם הייתי ממליצה לך לטפל קודם כל ובהקדם בהנקה, להפגש עם יועצת הנקה טובה ומנוסה שתלמד את הקטנה לתפוס היטב ולא לבלוע כל כך הרבה אוויר, יתכן מאד שרק זה יעשה את ההבדל ויעלים את הגזים.
ברגע שתפתרי את בעיות ההנקה ובשאיפה תצמצמי את כאבי הגזים את עשויה לגלות שהקושי להנשא נפתר מעצמו. מהתיאור שלך עולה שבסך הכל אין פה קושי משמעותי כי היא כן נרדמת ונרגעת במנשא, והבכי בהתחלה הוא תלונה אופיינית של תינוק עייף שמתעצבן מהכניסה למנשא כי הוא פשוט רוצה כבר כל כך לישון.
מוזמנת לקרוא גם מאמר שכתבתי בנושא: http://minsaim.co.il/104117/גזים

savvysunflower

New member
בת כמה?

אצלי כולם שנאו בטן לבטן מגיל חודשיים-שלושה. עם הקודמים וויתרתי על המנשא בשלב הזה (כי עוד לא גיליתי את המנשא הארוג ובמנשא הנמתח שלי היה כבד...) אבל עם הנוכחי אני רואה שעכשיו שיש לו יותר כוח ושליטה על הגוף העליון הוא מרגיש יותר נוח (5-6 חד').

מה שעבד אצלי היה לשים אותו בתנוחה אחרת: נשיאת מותן לרוב. יש הממליצים על "ערסול גבוה" (כמו ערסול אבל מעין ישיבה כזאת כדי שיוכל לראות) או נשיאת גב גבוהה, שתיהן עבדו פחות טוב.

עוד מנשא מערבי סטנדרטי שאפשר להשיג במחיר

כזה גם בלי קופון... וכמו שאמרו לפני, לא מומלץ לגב, לא מומלץ לתינוק ולא מומלץ בכלל.

MamaHen

New member
לא יודעת לגבי המנשא הזה, אבל יכולה להמליץ לך

על מה שאנחנו השתמשנו בהתחלה - תינוכיס לחודשים הראשונים, נהדר ומכרבל את התינוק.
אח"כ עברנו לבייבי ביורן סינרג'י והיינו מאוד מרוצים.

גואיגול

New member
בדקתי עם שירות הלקוחות שלהם

ונאמר לי שאני בכלל אמורה לקפוץ בשני שלבים, כשהתינוק מגיע למשקל התחתון המצויין אמורים לעבור לשלב הבא....
אז קניתי שלב 3 נראה מה יהיה....

בטח שזה מה שהם אמרו לך, עושים עליך קופה

חוץ מחיתולים שלב 1 כל חבילות החיתולים של אותה חברה עולות אותו סכום וגודלן שווה. היות והחיתולים גדולים יותר ככל שעולים בשלבים אז בכל חבילה יש פחות חיתולים. לכן ככל שהשלבים עולים את משלמת יותר כסף פר חיתול. ברור שהם רוצים שתעברי לגודל גדול יותר של חיתול מהר ככל האפשר.
לפי התיאור שלך הייתי מנסה את שלב 2 שלהם, זה נשמע לי יותר מתאים לגודל.
חוץ מזה כדאי לך לנסות גם חיתולים של חברות אחרות, יש להם גזרות קצת שונות ולפעמים חיתולים של חברה מסויימת יושבים יותר טוב.

גואיגול

New member
לצערי נראה לי שאת צודקת....

בהמלצת שירות הלקוחות שלהם קניתי שלב 3 במחיר מופקע, כי לא רציתי להמשיך עם הנזילות... אבל הפלא ופלא גם זה נזל גם בגב וגם מהצדדים...
בקיצור כנראה שצריך לנסות חברה שונה... יש לך המלצות ?
הילדה שוקלת 4.9 ק״ג אבל ארוכה מאוד, אז כנראה שיש לה מבנה צר

kita1000

New member
גם גדול מדי לא מתאים.

שמרי את האריזה לאח"כ.

אצלי הילדה הרזה וארוכה (לפחות בהתחלה
) התבייתה על מידה 2 עד מאוד מאוד מאוחר. אאל"ט אחרי חצי שנה עברנו למידה 3. ואחרי גיל שנה ל4...

תתחילי מטיטולים, לדעתי

הם זולים יחסית להאגיס ופמפרס, מיוצרים בארץ שבעיני זה יתרון, ועושים עבודה לא רעה על הקטנצ'יק שלי.
אם גם זה לא יעבוד, תנסי האגיס.
יש גם את בייביסיטר ששמעתי עליהם דעות סותרות, אבל לא מכירה אישית אף אחד שמשתמש בהם.
בכל מקרה, לא משנה מאיזו חברה, תנסי את שלב 2.
אם יש לך איך להשיג כמה חיתולים בלי לקנות חבילה שלמה אז תנסי גם פמפרס שלב 2, רוב הסיכויים ששלב 1 קטן לה מידי ושלב 3 גדול מידי.
אלא אם את עצבנית עליהם, ובצדק, ולא מוכנה לחזור אליהם.

ולהבא, שתדעי, משלב 1 לשלב 2 עוברים כמה שיותר מהר כי שלב 1 הכי יקר ולעולם אין עליו מבצעים. משלב 2 והלאה תמיד מושכים את השלב הנמוך יותר כמה שאפשר, עד שממש אין ברירה וחייבים לעבור הלאה.

regvuv1

New member
אולי תחסכי את ההתלבטויות מהסוג הזה

שחוזרות כל פעם שהילדה גדלה קצת - ותעברי לחיתולי בד?

גואיגול

New member
אנחנו בכלל בעינייני קשב... רק בינתיים

בשל עינייני גזים קצת שחררנו, אבל אנחנו חוזרות ובגדול....

regvuv1

New member
דווקא אצלנו קשב פתר את בעיית הגזים

וגם אצל הרבה אחרים שאני מכירה - ברגע שנתנו לתינוק להיות חופשי מחיתול, הוא שחרר הכל ולא סבל מגזים יותר.
דרך אגב, עדיף חיתול בד אם את בענייני קשב - קל להם יותר להרגיש את הרטיבות, כי בחד פעמי הכל נספג נורא מהר.

למעלה