IF לטקסט איך?

IF לטקסט איך?

למשל =IF(J14=חשמל,200,300) לא מצליח, רק אם במקום "חשמל" אני אכתוב מספר זה יצליח. יש פונקציה מיוחדת לזה?

תודה לכם../images/Emo13.gif

בהתחלה חשבתי על זה אבל כתבתי עם גרש במקום עם גרשיים
שאלה נוספת ברשותכם כיצד ניתן לעגל מספר כלשהו למספר הזוגי הגבוה (לדוגמא 0.9 ל 1). אני מכיר את הפונקצייה round אבל היא לא מעגלת למספר זוגי
איזה פונקצייה מתאימה לי

סליחה 1 הוא לא מס' זוגי

אז זה יוצר לי בעיה. אז איך ניתן לחפש בטבלה את המספר הקרוב ביותר והגבוה למספר הנתון. לדוגמא אם המספר הנתון הוא 0.9. ובטבלה יש: 0.6 0.8 1 1.2 1.4 ... אני רוצה שהוא ימצא את המספר 1 ויקח את המספר שמשמאלו (את זה ניתן באמצעות VLOOKUP, נכון
). מקווה שאני ברור.

מיכאל אבידן

Member
מנהל
אחרי שתחליט אם 1 הוא זוגי...../images/Emo43.gif

כי בתגובתך הקודמת טענת שלא (ושזה גורם לבעיה,ובתגובתך האחרונה ביקשת ש- 0.9 יימצא את 1). ככלל הייתי מציע שתציג קובץ דוגמה (זו לי הפעם ה- 8,705 שאני מבקש זאת מגולשי הפורום באשר הם) ובגוף הגיליון תסביר וגם תציג, בהקלדה ידנית, את התוצאות המבוקשות.

ולאחר שצחקת עלי

נעבור לקטע האמנותי. [אמרתי שבטעות כתבתי ש-1 הוא זוגי בהודעה האחורנה שלי ובדר"כ הודעה אחרונה מבטלת את ההודעה הקודמת לא
] צרפתי את הקובץ כבקשתך ה-8,705 במספר.

מיכאל אבידן

Member
מנהל
ולאחר הקטע האומנותי . . .../images/Emo43.gif

נעבור להדרן. לא ממש התעמקתי אבל בדוק, נא, האם הנוסחה שלהלן עונה על השאלה. (VLOOKUP(ROUNDUP(B12,0),$B$4:$C$11,2=

ולאחר ההדרן

נעבור להתעמקות. הרי כל מספר הוא מעגל ל-1 ואני עוסק במספרים קטנים (לדוגמא 0.2, 0.3 ל-1 ואני רוצה שהוא יעגל ל0.4 את 0.3 ואם יופיע 0.2 שהוא ישאיר אותו 0.2 כי יש ל0.2 שורה בטבלה).

lilly111

New member
כדי לעגל בכפולות של 0.2

השתמש בפונקציה MROUND:
=MROUND(B1,0.2)​
ייתכן שתצטרך להתקים את ה-Analysis ToolPack כדי שהפנקציה תהיה זמינה

סליחה על הבורות

אבל מה זה Analysis ToolPack
אגב אם המספר הנתון (בתא B1 לדוגמא - לפי הפונקצייה שאת הצגת) הוא 0.9 הפונקצייה תגיע ל-1
או ל1.2
תודה רבה לך וגם שכחתי להגיד תודה רבה לאבידן.

lilly111

New member
Analysis ToolPack

מוסיף פונקציות וכלים שלא קיימים בהתקנה המקורית. כדי להוסיף אותו: כלים->תוספות וסמן V במקום המתאים.

אחלה../images/Emo13.gif

בדיוק מה שרציתי. המון המון תודה לך
נראה לי שיצוצו שאלות נוספות במהלך הערב, אז סליחה מראש

מהיר מהצפוי

הבעיה עכשיו: בנוסחה/פונקציה (מה שתרצו) VLOOKUP ניתן לבחור את מס העמודה ממנה ילקח המספר המבוקש. אני לא רוצה לבחור את העמודה דרך מספר העמודה משמאל אלא ע"י קריטריון מסויים. לדוגמא כותרת העמודה. צרפתי דוגמא, לפי בקשת אבידן מס' 8,705.

למעלה