Help! אני קלולסית בארון שלי

Help! אני קלולסית בארון שלי

אולי אני אהיה אתגר אפריל, מה דעתכן?

החלטתי לעשות קצת סדר בארון ואשמח לעזרתן של מלומדות ממני

למישהי שעובדת במשרה מלאה מחוץ לבית, זקוקה ללבוש עסקי / איכותי - מה הייתן ממליצות:
1. מבחינת מכנסיים בארון - איזה צבעים, אורכים וכמות.
2. נעליים שטוחות (לא מסוגלת ללכת על עקבים בעבודה) - איפה רוכשים נעליים שטוחות שוות?
3. האם ישנו מראה שאינו מחוייט אך יכול להיות מראה רשמי או רציני יותר שהייתן ממליצות עליו?

המון תודה מראש לכל מי שעונה

אשתדל בהמשך להעלות תמונות של פריטים שיש לי (צריכה להתארגן על מצלמה בהקדם).

קרקלה

New member
הי.

אכן, בשלב מסוים הגעתי למסקנה שאין לי כמעט צורך בבגדים שהם לא לעבודה. כמובן, זה תלוי באופי הלבוש בעבודה. אצלינו לא כל כך נהוג להופיע בג'ינס, רק פעם ב-, ולכן יש לי ג'ינס סקיני אחד (כמובן כהה וללא קשקושים). יש מקומות עבודה שרוב הזמן העובדים מגיעים עם ג'ינס, שהאמת זה נחמד- עושה חיים קלים בבוקר.
אצלי המכנסיים הכי שמישים הם שחורים: סקיני שחורים שנראים מצוין (שווה להשקיע זמן בלחפש), ואחד בגזרה ישרה נשפכת. הרעיון הוא שלא ייראו זהים. אפשר גם עם טקסטורה (כמו פין-סטרייפס). מעבר לזה, זוג אפורים (גם הוא צבע שמיש מאד), זוג חומים, נייבי, ועוד כמה עם צבעוניות יותר שמחה, שבהם אני הולכת פעם ב- (כחול עמוק, חלודה, צבעים פחות "עסקיים"), והם רחוקים מלהיות נחוצים. גם טייץ איכותיים (לא מכותנה פושטית) מועילים מאוד בחורף. לדעתי לא חייבים יותר מ-6-7 מכנסיים, ומדי פעם לשבור עם חצאית או שמלה. כמובן שאם את יותר טיפוס של חצאיות ממני, כדאי לתת להן יותר במה.
מה שכן, החוק המרכזי שלי בעניני מכנסי עבודה - רק בדים שלא מתקמטים! כן, זה אומר בדים סינטטיים, אבל מכנסי עבודה זה משהו שצריך לצאת מהמייבש מושלם. לא הולכת לבזבז את הערב שלי על לגהץ אותם, שימותו.

לגבי מראה עסקי אבל לא מחויט, בתחום הזה יש לנשים הרבה יותר מרחב מלגברים. בגדול, אם המכנסיים מחויטות, גם חולצה לא מחויטת יותר מדי תיראה רצינית; בהתאמה, אם הולכים בג'ינס, כדאי לבוא בחולצה יותר מכופתרת כדי לפצות. שמלה חלקה מבד שלא נראה זול ולא חשופה מדי, לרוב תעבוד. יש הרבה חולצות לא מכופתרות שנראות מצוין בעבודה. הן יכולות להיות פשוטות למדי, אבל עם איזה "קטע" - כמו חולצות עם שרוולים תפוחים, מפתחים מענינים (צוארון פוסיבואו, סירה, מרובע...) וכד'.

תודה! אכן אין לי כוונה לג'ינסים

אני מניחה שאני אנסה לשלב גם חצאיות אבל זה כבר אתגר יותר קשה לשלב הבא אולי?

יש לי כרגע סקיני אחד שחור, מכנסיים שחורים 'מחויטים' עם כיסים שאני לא מתה עליהם, 2 זוגות אפורים בגוונים שונים וזוג אחד חום די ישן מהבייסיק של זארה מלפני כמה שנים. כחול אין לי - אני אנסה למצוא משהו טוב. יש המלצות איפה לחפש?

SimplyMe1

New member
טוב,אני ממש אוהבת אתגרים

בייחוד כאלה שקשורים לתחביבים שלי(אופנה, בין היתר
)
אז ככה, דבר ראשון וסליחה שאני פותחת בו אך זה די נדרש- סוגיית התקציב.
כמה את חושבת שתצטרכי +\- על מנת לשדרג את המלתחה?

דבר שני-צבעוניות בבגדים- עד כמה את מוכנה ללכת רחוק מבחינת הצבעים?
לפי מה שתכתבי אפשר יהיה לדעת מה עוד להוסיף לך-כי אם רק כהים, אז אפשרי 3 זוגות מבד לא סינטתי לגמרי שיהיה נעים גם בקיץ.
בנוסף, מכנסיים יכולים להיות לדעתי גם מחויטים, אך לאו דווקא שחורים\כחולים\אפורים, השאלה אם יש קוד לבוש בעבודה שקובע שיש ללבוש מכנסיים כהים כלשהם. אם לא, הייתי חושבת ללכת על משהו שונה וטוויסטי בכיוון הזה-
אולי זה מעט קצר מדי בקרסול, תלוי גם בגובהך, אני מניחה...http://www.zara.com/webapp/wcs/stor...ara-S2012/189505/632351/FLOWER+PRINT+TROUSERS
מה את אומרת? (כמובן עם חולצה אחרת וג'קט סמי-מחויט שיותאם פה).

אורך וגזרה- את לובשת גזרת צינור\רחב?
-לגבי אורכי המכנסיים וגזרה מחויטת, מצאתי עבורך את הדוגמא הבאה,
http://www.zara.com/webapp/wcs/stores/servlet/product/il/en/zara-S2012/189505/629582/TWILL+TROUSERS

או את הגרסה למכנסיים מחויטים יותר אך מגיעים עד הקרסול(ועם סנדלים בקיץ זה יכול להיראות נפלא, החולצות יהיו זהות לשני סוגי המכנסיים)
http://shop.mango.com/US/p/mango/clothing/pants/straight-leg-trousers/?id=63312167_02&orig=catalog

נעליים- ראיתי בeasy-spirit נעלי בלרינה יפות ומסוגננות שלא נראות בכלל כמו נעלי נוחות. שחורות וקלאסיות שעלו בסביבות 350 ש"ח. גם בניין-ווסט יש נעליים שטוחות. לא יודעת מה הסגנון שלך אז פשוט תעלי תמונת דוגמא ונעזור לך.

לגבי מראה מחויט ולא כבד לקיץ-
אני אוהבת את זה ששמתי לך בלינק של מנגו-
מכנסיים סמי-מחויטים עם חולצה שאינה מחויטת, פשוט מדויקת ובתוך המכנסיים.
כמובן שבעזרת אקססוריז מתאימים-שרשרת וחגורה,למשל, אפשר להקפיץ את המראה מסתם מחויט לטוויסטי ושונה משאר הבנות המחויטות-בדיוק-קניתי-חצאית-עיפרון-ונעלי-סירה-עם-עקבים.

מקווה שעזרתי לתת מעט כיוון,

תודה על התגובה, עונה לשאלותייך

מבחינת תקציב - עוד לא חשבתי על זה, נראה לי שאני קודם רוצה לדעת מה ואיך - ומה הכי בייסיקי שיהיה לי בארון... אולי שווה לציין שכיכר המדינה לא על המפה האופנתית שלי?
את יודעת - דברים איכותיים מרשתות זה סבבה (זארה אחת האהובות), אבל גם המלצות על חנויות של מעצבות שמתאימות יתקבלו בברכה... אני מתכננת על בניית מלתחה לאורך זמן ולא ביום אחד.

צבעוניות בבגדים - אני מאוד מאוד בהירה ככה שהכי מחמיאים לי גוונים של כחול, סגול וירוק. כמובן שאוהבת גם שחור ולבן.

לגביי גזרות המכנסיים - ממש ממש אהבתי את הלינקים שצירפת (וכמו שאמרתי - גם מאוד אוהבת את זארה!) ואלה לא גזרות שהתנסתי בהן עד כה, ככה שאקבל את ההמלצה ואלך למדוד. מבחינת מבנה גוף - אני לא רזה ולא שמנה - בינונית, אבל בגובה אני 1.63 ככה שאולי הגזרה הזו דווקא תיתן תחושה יותר טובה לגובה?

המראה של מנגו שצירפת מקסים - חוששתני שגופיות לעבודה יהיה קצת בעייתי....

אגב, מהתנסותי עם האתר של זארה - הרבה מהפריטים שמופיעים בו לא נמצאים בחנויות עצמן.

SimplyMe1

New member
מכנסיים והשראה

היי,

מבחינת מכנסיים דווקא לזארה יש המון סוגים ובגזרות די זהות וקלאסיות, כמו אלו שצירפתי, ככה שצריך ללכת עם תמונה של מה שאת רוצה(ועצה-אם יש לך מצלמה טובה בפלאפון או אפילו סמרטפון- תצרפי את הלינקים שלך ותראי למוכרת, ככה זה יהיה יעיל יותר כי מאוד קל ללכת לאיבוד בחנויות הגדולות).

כדי לדעת איך הגזרה יושבת עליך, צריך לנסות למדוד כמה זוגות, יש כאלו עם איזשהו "פיצ'ר" קטן בתפירה שיכול לשנות את איך שהמכנסיים יושבים, ולכן רצוי לקחת הרבה גזרות באותו סגנון פחות או יותר וככה לדעת.
דבר נוסף שהייתי ממליצה זה ללכת לקנות מכנסיים כאלו עם זוג נעליים דומה למה שתנעלי בעבודה עם הלבוש המחויט.
זה תקף בדר"כ לעקבים, אבל חשוב לראות איך המכנסיים האלו נראים עם הנעליים כדי שהמראה יהיה מדויק ומהוקצע כבר בחנות, וככה תוכלי להתרשם.

מה שכן, אני חוששת שנעלי בלרינה לא יתאימו כ"כ למכנסי סיגר מחויטים, צריך באמת לראות איך זה נראה, אנסה לחפש עבורך דוגמאות.
סנדלים שטוחים באים בחשבון? מה עם עקב ממש קטנטן?

קראתי למטה את תגובתך ללי, וראיתי את זה שאת נפגשת עם לקוחות וחשוב להיות רשמית ורצינית
,אז גופיות באמת לא כ"כ מתאים במידה ומדובר בלקוחות עסקיים, ככה שאת הצבעוניות הייתי דווקא משאירה בחלק העליון של הגוף-משמע, בחולצות שמכניסים למכנסיים, משהו עם צווארון מעניין, פפיון קטן או משהו שמכבד את המעמד אך עם זאת מזכיר לנו שאנחנו עדיין לא עובדים במשרד החוץ האמריקאי\בנק אוף אמריקה, ואפשר לצאת קצת מאזור המחויט השחור-לבן-אפור ולהרים את ההופעה עם קצת צבע.

גם לגבי חולצות אנסה לעזור עם דוגמאות.

שתי רכישות חדשות בעקבות ההמלצות

ניצלתי את ערב החג, את התלושים מהעבודה ואת ההמלצות שלכן וקניתי שני זוגות מכנסיים.

והזוג השני

אני ממש מרוצה מהם, מקווה למצוא עוד דברים בסגנון... ולמצוא גם חולצות וחצאיות כפי שהמלצתן.

לי וולף

New member
קלולסית שלום

בד"כ השאלה הראשונה שעולה היא "מה מבנה הגוף שלך?" כי זה עוזר בתשובות אבל מו שראית זה נושא שיש כל כך הרבה מה לומר עליו שאפשר גם בלי

מכיוון שסביבת העבודה בארץ היא קצת יותר משוחררת, אפילו כשיש קוד לבוש, את יכולה בהחלט להרשות לעצמך לשחק עם צבעים ודוגמאות, בתוך מסגרת של גזרות קלאסיות והולמות-עבודה.
מכנסיים כהים הם תמיד רשמיים יותר אבל זה לא אומר שצריך להשאר רק עם שחור-נייבי-חום. יש אפור, בורדו, ירוק בקבוק, סגול....
דרך נפלאה לשדרוג המראה המשרדי היא לעבור לשמלות וחצאיות - יש מגוון משובח של גזרות וסגנונות, גם בקוביות של "צריך להתאים לעבודה"+,צריך להתאים לנעליים שטוחות"
בלייזרים תמיד מוסיפים 'מבנה' ואפקט 'רציני' משהו. אם לא הולכים על טקסטיל כבד מאוד זה יכול להיות פריט כייפי וקל- אפילו על גופיה צבעונית הוא יכול לתת מראה אופנתי והולם.
טעם ותקציב הם מאוד אישיים ולכן קשה לענות על שאלת הנעליים.... לא חסר איפה לקנות, באמת! מספרינג דרך רשתות הלבשה (זארה, H&M, פול אנד בר), רשתות הנעלה כמו ניין ווסט או אלדו וסטיב מאדן, עמנואל וכו' וכו'...

שמחה על כל הטיפים

אני מרגישה שמאוד רוצה לשדרג את המראה וחסרים לי "הכלים" להבין מה יהיה הכי מתאים עבורי.
מודה שבורדו וסגול במכנסיים זה לחלוטין לצאת מאזור הנוחות שלי

מבחינת שמלות וחצאיות - עוד לא מצאתי עבור עצמי את השילוב שגורם לי לחוש עסקית ולא "נשית מדיי". קשה לי להסביר אבל אני בתחום שצריך לשדר רצינות מול הלקוח ובמקביל שיהיה משהו בלבוש שמעיד על מקוריות. אתגר כבר אמרתי?

לי וולף

New member
יציאה מאזור הנוחות אכן נדרשת

כאשר רוצים לעשות שינוי או שדרוג, זה חלק מהעניין...
כבר נתקלתי בהכל...
אני מבינה את מה שאת מתארת ומסכימה שיש אתגר מסויים, אבל בעיקר בגלל שבארץ לא כל כך נהוג להתלבש כך והאתגר הוא מנטלי לא פחות ממעשית למצוא בחנויות את הפריטים (שבנישה העסקית קשה פה יותר מאשר בחו"ל
אבל לא בלתי אפשרי!)
את במקום הנכון. כשתתחילי להעלות תמונות נוכל להבין טוב יותר מה נקודת הפתיחה ולאן אפשר להתקדם

ששת22

New member
אפשר ל
?

אני גם אשמח לקבל המלצות ודוגמאות לחולצות/שמלות/מכנסיים/חצאיות שיתאימו לגזרה שלי.
אני חייבת בגדים לקיץ ורוצה לקנות הפעם דברים שיחמיאו לי.
מצרפת תמונה שצירפתי בעבר
http://www.tapuz.co.il/forums2008/viewmsg.aspx?forumid=2061&messageid=159997593

חוץ מזה, איפה אפשר למצוא בימים האלה עליונית שתשמש אותי לזרוק מעל חולצה קצרה? בטיפשותי לא קניתי בחורף...

Aניס

New member
עליניות דקות אפשר למצוא

בזארה ובהוניגמן (שם ראיתי).

לגבי בגדים מחמיאים- שמלות וחצאיות בגזרה גבוהה! עם מחטב טוב מתחת זה יכול להראות פיצוץ. אל תשכחי לחדש חזיות טובות ותומכות.
טופים לא רחבים מדי, בגזרת מעטפת או נשפכת (יש לזה שם ?).

אני באופן אישי, אם הייתי חוששת מטעויות ורוצה באמת לקלוע, הייתי נעזרת בשירותי סטייליסטית טובה (משהו חד פעמי, כמו התאמת גזרות ואולי סיבוב שופינג ביחד).

בהצלחה!

ששת22

New member
כרגע משיקולי תקציב נטו אני נאלצת לוותר על

האפשרות לעשות סיבוב עם סטייליסטית.
אני יודעת שבטווח הארוך זה יחסוך לי את הההוצאה על בגדים שאני לא אהיה מרוצה מהם אבל...

lisa s

New member
אני מקווה שאת יודעת כמה עולה פגישה

עם סטייליסטית, כי זה לא בשמיים וזה בהחלט משתלם לטווח הארוך.

אם את מודעת למחירים וזה לא בתקציב שלך, שווה לשים כסף בצד טיפין טיפין, מבטיחה לך שתוך זמן קצר תגיעי ליעד, זה שווה כל אגורה!

למעלה