Help:ייעוץ לגבי הגירה לאחר דחיה מהשגרירות....

ledzepp

New member
Help:ייעוץ לגבי הגירה לאחר דחיה מהשגרירות....

שלום, מבקש את עזרת חברי הפורום המנוסים בייעוץ לגבי הגירה לקנדה: לפני כשנה, אני ואשתי החלטנו לעשות את הצעד המדובר. מילאנו את כל הטפסים הדרושים במסלול Skilled Workers . אישתי בעלת תואר שני בכלכלה וסימנו את המקצוע בטפסים (המקצוע הופיע ברשימת המקצועות הנדרשים) עפ"י כל הדרישות (לפי בדיקה עצמאית שלנו באתרים השונים) , נראנו מתאימים. שילמנו את דמי ההרשמה לשגרירות הקנדית באמצעות העברה בנקאית, שלחנו את הטפסים והמתנו בסבלנות. לפני מס' חודשים, כשראינו שאין סימני חיים מהשגרירות, פנינו עצמאית לשגרירות בתל אביב כדי לברר באיזה סטאטוס אנו נמצאים. פקידת הקבלה הודיעה לנו חגיגית על סגירת תיק ההגירה כי אנחנו לא מתאימים. ככשאלנו מדוע, היא ענתה שהמקצוע של אישתי אינו מופיע ברשימת המקצועות הנדרשים. היינו מאוכזבים אך לא אמרנו נואש. החלטנו לנסות הפעם את ההגירה במסלול הפרובינציות. שלחנו מייל לקהילה היהודית בוויניפג ולאחר מס' שבועות קיבלנו מייל בחזרה לגבי אופן התהליך. המייל לא היה מעודד במיוחד מכיוון שהודגש שם סרבול התהליך וזמן ההמתנה הצפוי הארוך במיוחד. הופתעתי לקרוא את הדברים במיוחד שלאחר קריאה בפורום זה, התרשמתי שזאת הדרך המהירה והקלה ביותר. אני ואשתי נמצאים לפני שלב הקמת המשפחה ולכן חשוב לנו שהתהליך יהיה מהיר יחסית. כרגע אנו עובדי עצות ולא יודעים מה לעשות כדי להגר בצורה מהירה וקלה יחסית... אני אשמח לקבל עצות\ייעוץ\הכוונה. תודה מראש!

d r e a m i e

New member
נראה לי שנשארו לך רק האפשרויות

של להתקבל ללימודים בקנדה או למצוא מעסיק קנדי. מתי הגשתם בדיוק? באיזה מקצוע מדובר?

ledzepp

New member
הגשנו בסביבות יולי 2008...

המקצוע של אשתי הוא כלכלה. איך ניתן למצוא מעסיק קנדי מישראל שיסכים לקבל אותנו עוד לפני הטיסה ולעזור לנו עם המסמכים הדרושים? לגבי לימודים, לא ממש חשבנו ללמוד בקנדה אבל.. אולי אכן זאת שיטה ששווה לבדוק? (תמיד טוב ללמוד משהו חדש)

lion53

New member
זמן - קרוב לשנתיים.

דרישות - לדעת צרפתית, לעבור ראיון בשגרירות ומבחן הנקודות.

BEAR1

New member
אם הגשתם לפני שנה אז...

זה יוצא מאי 2008. הגשתם את הבקשה אחרי 28.2.08, זאת אומרת חלים עליכם במסלול פדראלי חוקים חדשים שהתפרסמו רק בנובמבר 2008. רק 38 מקצועות אלה יכולים להגיש בקשה כל שאר המקצועות לא מתקבלים. תנסה לבדוק אם אחד המקצועות מתאימים לכם.(לינק למטה) אם כן מצאת מקצוע שעבדת בו שנה לפחות מתוך 10 שנים אחרונות אז יש לך סיכוי להיות בקנדה תוך שנה-שנה וחצי (בתנאי כמובן שאתה עומד בכל שאר הקריטריונים של 67 הנקודות + בדיקות רפואיות). שתי אופציות נוספות זה לנסוע ללמוד בקנדה ואז אחרי שנה של לימודים מלאים להגיש בקשה או למצוא עבודה בקנדה מישראל. זה לגבי המסלול הפדראלי. אני לא יודע הרבה על המסלול הפרובינציאלי, אך ממה ששמתי לב בפורום מי שמהגר למניטובה דרך הקהילה יהודית הזמנים התארכו ויתקנו אותי אם אני טועה שלוקח לפחות 1.5-2 שנים עד לסוף התהליך.

dannyk27

New member
מכתב שקיבלת מהקהילה הוא גנרי

שכל הפונים מקבלים אותו לאחר שליחת המייל הראשוני. הוא מסביר את התהליך ואת שאר האופציות. אולי זו הסיבה שהוא נראה מסורבל אבל זה רק המכתב ולא התהליך שלעצמו. נהוג כאן תמיד להציג ללוחות זמנים מירביים כשלרוב זמן ההמתנה הוא קצר יותר ותלוי גם במגיש. ה"טירחה" הגדולה היא חובת הביקור במקום, אך לדעתי זהו דוקא יתרון. אם תרצו עזרה בתהליך נשמח ככל שיתאפשר. בהצלחה

shuttles

New member
למשל כמה מהר אתה אוסף את הטפסים

ומתי אתה יכול להגיע לביקר.

shuttles

New member
תראה...

(אני כותבת עם הכללות והערכות גסות, פשוט רוצה להמחיש את המצב. אשמח לתיקונים, אין צורך בהתנפלויות) תהליך SW אם אתה/אישתך בעל/ת מקצוע מהרשימה לוקח מס' חודשים, כשנה. אבל לכם הוא לא מתאים. תהליך של קוויבק - כשנתיים. תהליך של קהילה יהודית בויניפג - יותר משנתיים. ויזת לימודים אם כבר התקבלתם ללימודים - כחודשיים. מכיוון שאתם מתכננים הקמת משפחה, הייתי אומרת שתתחילו עם הקמתה ועם תהליך קוויבק/ויניפג. תגיעו לכאן עם ילד קטן שאפשר יהיה להכניסו למסגרת ואתם תוכלו לפנות לעניינים שלכם - עבודה, לימודים. לדעתי זוהי האפשרות היטבית. אם תלכו על "מסלול" לימודים, לדעתי הקמת המשפחה תצטרך לחכות לא מעט זמן: אם אתה תתחיל ללמוד - אישתך תצטרך לפרנס אותכם והרחבת המשפחה תצטרך לחכות. אם אישתך תתחיל ללמוד - כנראה שכדאי יהיה לחכות לסיום התואר/קורס + תהליך הגירה..... - הייתי אומרת שלפני הקמת המשפחה כדאי לקבל את הסטטוס הקבוע ואולי גם שאישתך תתחיל לעבוד. הרי שאם הילד יוולד באמצע לימודיה - תצטרכו להאריך את הויזות (לא נורא) + הילד יצטרך מסגרת כאשר תחזור ללמוד ואתם על משכורת אחת (אני מניחה שהיא גם לא תקבל דמי חופשת לידה). אישתך גם לא תוכל לעשות בדיקות רפואיות בשביל תהליך ההגירה בהיותה בהריון. אם אתם נוהגים בשיטה של "יהיה בסדר" - אז יאללה, לימודים זה "מסלול" מצוין מהרבה בחינות. אבל אם אתם נוהגים בשיטה של "לתכנן, לעבוד על זה ואז יהיה בסדר" - יש פה מתמטיקה לא פשוטה. בהצלחה בהחלטה
.

dannyk27

New member
אני מכיר לא מעט משפחות

כולל אלו שנפגשתי לפני כשבועיים שהערכת הזמן שלהם היא כשנה וחצי. שנתיים זה כבר מקסימום, יותר מזה כבר נראה מוגזם.

dannyk27

New member
כן, כאמור כמו במכתבים

הם נותנים את המקסימום כדי שלא יבלבלו להם את המח.

למעלה