H81 - מקרן ה-1080p הבא של אופטומה

רומן ט

New member
H81 - מקרן ה-1080p הבא של אופטומה

אופטומה הכריזו על כוונתם להוציא מקרן מבוסס על צ'יפ ה-1080p של TI ברבעון השני של 2006, במחיר הנמוך ב-40% מהמחיר הנמוך ביותר למקרן 1080p היום. אז למי שהרובי יקר מדי, הנה פתרון זול ל-1080p. כמובן שצריך להצטייד בהמון סבלנות... http://www.digitimes.com/displays/a20051007AA054.html

רומן ט

New member
כמה עדכונים:

1. עושה רושם שלאופטומה הנ"ל יהיה צמצם אוטומטי! זה מקרן ה-DLP הראשון שאני שומע עליו שמכיל DI, וזה פוטנציאלית יתן קונטרסט בשמים. אני מהמר על הרבה מעל 10,000:1. 2. HTM מדדו את הקונטרסט של טלויזית ההקרנה האחורית של סוני שמשתמשת באותו שבב XSRD כמו הרובי. התוצאות - 3100:1 במצב של צמצם פתוח, 5000:1 במצב של צמצם סגור, ו-13,300:1 במצב דינמי. אה, וגם אנסי קונטרסט של 294:1. אם הרובי (אולי נקרא לו ה"אודם"?
) יתן נתונים דומים, זה יהיה פשוט פנטסטי. 3. וסוני הציגה גם מקרן GLV (מבוסס לייזר). בינתיים לא ממש לשימוש ביתי...

ride

New member
תודה רומן

קראתי ומדובר בטכנולוגיה מדהימה. ניתן להגיע איתה לרזולציות עצומות 8000X8000 פיקסלים. הנה לינק למאמר נוסף שעזר לי להבין.

רומן ט

New member
תודה על הלינק. מעניין.

הנה שם קליט יותר לטכנולוגיה: הגירסה הוידאופילית לרמקול ריבון.

aharon b

New member
תודה על העדכון, הפעם נראה

שבאמת יש להמתין הממממממממממון זמן לאיקזמפלר (ההערכות ב AVS מתישרות על ממוצע של 8 חודשים
) ונראה לי שאפילו רן לא יהיה מוכן להמתין גם אילו היה מחיר מובטח באזור ה 6K$ . לעומת זאת מה שכן מעודד הוא הכוון: מהתחרות הזו בין TI/סוני/אפסון כולנו נהנים וכנראה לא יהיה מנוס מכך שב cedia הבאה מחירם של מקרני ה 1080P כבר יעמוד על רמות הרבה יותר "נוחות" ושפויות עבור עניי הכפר.

אני לא משוכנע לגבי המחיר.

מקריאה של ההודעה שתורגמה וכן מקריאת הודעות השרשור יש מחלוקת מאיזה מחיר "גוזרים" את ה-40% פחות. מעבר לכך זה לא מקרן שאפשר לבנות עליו ובוודאי לא עם אופטומה שמפורסמת באימרות ה-"עוד שבועיים אספקה" ובמקרן ה-76 המהולל שאף אחד לא זכה לקנות... היות ומחר אני מוסר את ה-12K אני לא מתכוון לחכות יותר מדי. רן

רומן ט

New member
טוב, זו נראית שיטת ה-FUD הידועה..

Fear, Uncertainty, Doubt. על מנת להתחרות איכשהו ברובי של סוני, ומכיוון שאין להם שום מוצר שיכול למעשה להתחרות, מודיעים על הוצאת מקרן מקביל בזול יותר בעתיד. כך אולי יהיו כאלה שיהססו ויחליטו להמתין בכל זאת.

aharon b

New member
בהתבסס על נסיון העבר

אין לי אלא להסכים עם הניתוח שלך בכל האמור לאופטומה - כמו גם דבריו של רומן בכל האמור *למאמציה* הנואשים של אופטומה לנסות בכל כלי שרק ניתן לכרסם במכירותיו של ה- Ruby מבית סוני. אגב, ברכותי לרגל מסירת ה 12K והכנת הכר לקליטת מחליפו

למעלה