GPA

l i l o 2 3

New member
GPA

למה מקביל 3.4 ב GPA בציונים שלנו (0-100)??? סתם, זה מה שראיתי כGPA הממוצע של לומדי MBA בייל..

itair2

New member
GPA

ההמרה מהממוצע שלנו ל-GPA איננה חד חד ערכית. באופן כללי ה-GPA נע בין 0 ל 4 וניתן לחשב אותו ע"י טבלה מיוחדת (שניתנת למציאה בקלות ברשת) שבה אתה מכניס את כל הקורסים שעשית מתואר ראשון עם הציון ועם מספר השעות השבועיות. בקיצור זה די סיפור וההמרה איננה פשוטה. בגדול, GPA של 3.4 זה מישהו שסיים עם ממוצע של בין 85 ל- 90. משהו כזה...

l i l o 2 3

New member
אז ממוצע 85-90 בא בחשבון?

לMBA באוניברסיטה נחשבת?? הייתי בטוחה שאין על מה לדבר אם אין 90+

d a p h n a

New member
לא הייתי בונה על זה

זה תלוי מאיפה הממוצע. אבל בנוסף חשוב לדעת שבקבלה לתארים גבוהים בארה"ב לא רק ממוצע חשוב, אלא הרבה קריטריונים אחרים (כמו המלצות, gmat/gre ועוד). בכל מקרה, בהצלחה!

l i l o 2 3

New member
מה הכוונה מאיפה הממוצע?

לפי מה שהבנתי זה ממש לא משנה מאיזו אוניברסיטה ישראלית סיימת את התואר, הם לא ממש מסתכלים על זה ולא אכפת להם.

d a p h n a

New member
אז ככה...

מאיזו אוניברסיטה ישראלית זה באמת לא משנה (למרות שעדיף שזו תהיה אוניברסיטה או מכללה בעלת שם, ולא מכללת טיז-דה-נבי שמאלה). וזה גם נכון שיש להם הערכה לסטודנטים ישראלים כי יש לנו שם של סטודנטים שעשו תואר ראשון רציני (מה שנכון בדרך כלל). מצד שני, יש גם יתרון למי שהממוצע מתואר ראשון שלו מגיע מאוניברסיטה בעלת שם בארה"ב. מה לעשות, זה מה שמוכר להם. זה כמובן לא אומר שלא מתקבלים סטודנטים זרים והרבה, אבל קחי בחשבון שבממוצע ה-GPA שראית יש ודאי לא מעט סטודנטים אמריקאים שה-gpa הבינוני שלהם הגיע ממקומות שיש להם שם בארה"ב. וכמו שאמרו כאן, הממוצע הוא חלק קטן בקבלה - המבחנים (gmat), ההמלצות, והחיבורים שאת כותבת משחקים תפקיד הרבה יותר חשוב בקבלה.

l i l o 2 3

New member
לגבי ממוצע...

האם המלצות טובות וציון גבוה ב- GMAT יכולים לחפות על ממוצע 85-90 ולעזור בקבלה לבי"ס טוב?

itair2

New member
לא חייבים ממוצע גבוה...

אם הכוונה ללימודי MBA אז שם ממוצע תואר ראשון תופס בערך 15%-20% מהשקלול לקבלה. אנשים מתקבלים בכיף גם עם 80 ואפילו פחות (אם כי אז באמת צריך לחפות ב-GMAT טוב, המלצות וחיבורים טובים) לאוניברסיטאות הכי טובות. לגבי איפה למדת, הם לא תמיד נותנים לזה חשיבות (לצערי...) אלא אם כן מי שיושב בוועדת קבלה הוא ישראלי (ויש מלא כאלה) שלמד באותה אוניברסיטה (למשל) ויכול להעיד שהיא טובה. (או שהוא פשוט מכיר אותה...)

l i l o 2 3

New member
באמת?

כשאתה אומר GMAT טוב שיחפה על הממוצע, אתה מתכוון לסדר גודל של 720+ בערך? נתקלת באנשים עם ממוצע פחות מ80 שהתקבלו לאונ' הטובות לMBA?? נשמע ממש מוזר.... מה נדרש בחיבורים? מה "הסוד" שהם בעצם מחפשים?

TrigATUSA

New member
אל תתקעי על מספרים

720 זה מספיק וגם 700 וגם 680 להסביר מה נדרש בבקשת קבלה טובה ייקח ספר שלם (וגם יש ספרים כאלה) בעיקרון החיבורים צריכים להראות בגרות אישית ומקצועית, וצריכים להצליח להראות לוועדת הקבלה ש (א) יש לך סיבות טובות ללכת ללמוד (ב) בית הספר מתאים לך ה"מספרים" צריכים להראות שאת תצליחי מבחינה אקדמית, אבל הם יותר "רף מעבר" ופחות קריטריון בפני עצמו אני ממליץ לעיין ב How to Get Into the Top MBA Programs בשלב ראשון, ואם את מחליטה להירשם, לקרוא הכל

TrigATUSA

New member
אין כמעט קשר בין GPA לקבלה

רוצים שיהיה לך ממוצע סביר יותר חשוב זה ציון ה GMAT ועוד הרבה יותר חשוב אילו שאר הדרישות כמו החיבור, קורות החיים והממליצים שממוצע יהיה הדאגה האחרונה שלך, אם את עומדת יפה בדרישות האחרות

itair2

New member
אתר טוב

אם את כבר מתעניינת, זה כמעט חובה לבקר בפורום של IIMBA: www.mbachances.co.il נראה לי שתפגשי שם מספיק אנשים עם 80 שהתקבלו אפילו להרוורד.

2שוגר

New member
פרטים נוספים

נכון שזה לא פוליטקלי קורקט להגיד אבל ישנה אפליה מתקנת לנשים ולכן גם עם GMAT בינוני אפשר להתקבל למקומות טובים (שמעתי על 620 ל MIT וכדומה). חוץ מזה את יכולה לשקול בחיוב מאוד את קנדה(לשם אנחנו נוסעים) שיש בה אוניברסיטאות בTOP20. אם את רוצה עוד פרטים תכתבי לי במסר. בהצלחה

itair2

New member
אין שום בעיה להגיד את זה...

זאת עמדה מוצהרת. לנשים יש סיכוי פי 10 יותר טוב מלגברים מלהתקבל ל MBA בארה"ב.

למעלה