G71| אטלנטה - וושינגטון: ללא ביל, הוכרע בשניות הסיום

שודר בערוץ ספורט 5 LIVE.

מפגש שלישי ואחרון העונה בין הקבוצות. במשחק הראשון, טרה יאנג התעורר עם 18 נק' ברבע הרביעי, והוביל אותנו להפסד 7 מ-8 משחקים במשחק שבו 3 שחקנים הורחקו ונשרקו לא פחות מ-9 עבירות טכניות; במשחק השני, שנערך לפני יומיים, אטלנטה לא שיחקה טוב, אבל רבע שלישי עוצמתי שלה הספיק נגד 45 נק' שלנו ברבע הרביעי; וושינגטון הגיעה גם למפגש הזה ללא בראדלי ביל הפצוע. הוא החל להתאמן ונראה שחזרתו תהיה מהירה;

ברבע הראשון, החטאנו המון זריקות מתחת לסל. ראסל ווסטברוק קלע 2 שלשות לא-אופייניות ב-6 הדקות הראשונות של המשחק. ההגנה שלנו לא היתה מספיק חזקה. צ'נדלר האצ'ינסון סיים את הרבע עם אנד וואן פחות משניה לסיום. 30-35 לאטלנטה. 58% להוקס מהשדה מול 43% שלנו. 7 מ-30 הנק' שלנו הגיעו בהזדמנויות שניות בהתקפה. טרה יאנג הוביל עם 11 נק' ו-3 אס'. אצלנו, ראסל ווסטברוק עם 9 נק' ו-3 אס'.

ברבע השני, ווסטברוק עשה מה שיודע לעשות הכי טוב וסיים התקפות מעבר בחדירות עד הטבעת, מה שייצר לנו נקודות קלות. טרה יאנג כפה 3 זריקות ארוכות שלא נכנסו, והיה בהחלט שקט מדי. אטלנטה הלכה עם בוגדן בוגדנוביץ' כל המחצית, אבל זה לא הוכיח את עצמו. הוא פשוט היה חסר הברקה. 56-59 לוושינגטון במחצית. אטלנטה הדרדרה ל-8 מ-21 מהשדה ואיבדה יותר כדורים [5] מאשר מסרה [4] ברבע הזה. יאנג נחלש עם 2 מ-8 מהשדה, ואטלנטה כקבוצה לא יכלה לווסטברוק, שהתפוצץ עם 16 נק' ו-5 אס' [שיחק את כל הרבע]. בוגדנוביץ', אגב, קלע 7 נק' ב-3 מ-5 מהשדה, אבל הצבעתי בעיקר על העובדה שקיבל המון נגיעות - היה מעורב בכל התקפה - ופשוט לא הצליח לייצר כלום.

ברבע השלישי, פתחנו בריצת 2-15, אשר נתנה יתרון חד-ספרתי גבוה. אטלנטה הצליחה להישאר בעניינים כמעט עד סוף הרבע, אלא שדניאל גפורד התחיל להתפלץ בשני צדי המגרש, כך שכדקה וחצי לסיום, הצלחנו לברוח ליתרון השיא שלנו במשחק - 13 הפרש. 83-91 לוושינגטון. רבע בהובלת הצוות המסייע: 10 לגפורד, 8 לנטו, 6 לברטאנס, שווה ל-24 מ-32 הנק' הקבוצתיות.

ברבע הרביעי, גפורד המשיך להיות הכינור המוביל בדקות הראשונות של הרבע. 10 דקות לסיום, עמד על 16 נק', מתוכן 14 נק' במהלכן של 6 הדקות האחרונות [דייטינג בק 4 דקות לסיום הרבע השלישי]. לא ניצלנו את הדקות הטובות שלנו, כל שכן דקות שבהן יאנג נח על הספסל, וכך קרה שאטלנטה הצליחה להישאר במשחק, ועם חזרתו של יאנג ממנוחה גם הצליחה להקטין את ההפרש ל-3, כ-7 דקות לסיום -- הכי נמוך מזה זמן רב. כ-4 דקות לסיום, יאנג הקטין ל-1 הפרש. ווסטברוק עצר את הסחף עם 2 סלים מהירים. 2:30 לסיום, בוגדנוביץ' צלף שלשה ארוכה, שהקטינה ל-2 הפרש. סל חשוב לאטלנטה, לאחר כמה פוזישנים שהיה נראה שאנו בשליטה. בהתקפה, דאביס ברטאנס ניסה להעיף זריקה כפויה מהפינה, אבל היא כמובן, לא נכנסה לו. 1:30 לסיום, בוגדנוביץ' קיבל הזדמנות לתת יתרון לקבוצתו, היה לגמרי לבבבבבד, אבל החטיא את השלשה. 1:14 לסיום, ווסטברוק עלה לזריקת פיידוויי מחצי מרחק שלא נכנסה. במאבק על הכדור החוזר, קלינט קאפלה נגע בכדור לפני שיצא החוצה. אם כן, ההתקפה שוחקה שנית. ווסטברוק על בוגדנוביץ', חדר עד הטבעת, אבל החטיא! אלכס לן לקח כדור חוזר, אבל נחסם! בצד השני, יאנג כפה שלשה, כ-50 שניות לסיום, אבל היא לא נכנסה! ווסטברוק היה על הריב' -- הראשון שלו במחצית השניה! יצא קדימה, הוריד שעון, מסר לברטאנס, שהחזיר לו, ווסטברוק חדר עד הטבעת אחרי שעבר בצעד ראשון מהיר את קווין הרטר, אבל נחסם! נחסם נקי בידי קאפלה! 32 שניות לסיום, אטלנטה יצאה קדימה. יאנג הוביל כדור, מצא ביתרון המספרי בהתקפה את קולינס, שהמתין בפינה לגמרי לבבבבבד. קולינס קיבל, שיחרר זריקה נקייה, שנכנסה - שלשת ניצחון - יתרון 1 למארחת, 24.4 שניות לסיום. ירדנו לפסק זמן בתקווה שנוכל לחזור ממנו עם מהלך משורטט נכון. בחזרה מפסק הזמן, ווסטברוק חדר על כל ההגנה, מסר לאיש סמית', שהיה בפינה. סמית' מסר לראול נטו, שהיה לידו. נטו חדר, עלה לפלוטר - בחוץ! לן כמעט הגיע לכדור החוזר, אבל רק כמעט. הכדור נחת בידיים של קולינס, שמיהר לבקש פסק-זמן תחת הלחץ. היתה קצת אי-הבנה - האם פסק זמן או עבירה מכוונת. השופטים לא שרקו פסק-זמן, אלא קבעו שהיתה עבירה מכוונת על קולינס לפני שביקש פסק זמן, והוא הלך לקו: קלע 2 מ-2. יתרון 3 לאטלנטה, 13.2 שניות לסיום. פסק זמן אחרון בהחלט. בחזרה ממנו, ווסטברוק קיבל, מצא את ברטאנס, שהעיף שלשה מהלוגו -- טווח סטף קרי -- בחוץ! הכדור טייל על הטבעת. אטלנטה עוד הספיקה להגיע לקו והגדילה את יתרונה. בסיום 116-120 לאטלנטה. תרשמו ניצחון 17 לאטלנטה מ-19 משחקי הבית האחרונים שלה, לרבות 9 ברציפות. ניצחון של וושינגטון היה אמור להבטיח לוויזרדס את המקום ה-10, המוביל לפליי-אין. הזדמנות נוספת לקיים את ההבטחה - הלילה, כאשר שיקאגו תשחק נגד טורונטו, ואם תפסיד, זה יסיים את סיכוייה [הקלושים] להדביק את הפער מאיתנו. נסכם את המשחק: רבע אחרון של 10 מ-25 מהשדה, כולל 1 מ-7 משלוש, לא הספיק מבחינה התקפית נגד קבוצה שנתנה לנו יותר מהזדמנות אחת לנצח. חוסר יציבות - היו לנו דקות טובות, הובלנו רוב המשחק, אבל לא פגענו ברבע הרביעי - שקל להיקלע אליו כשאתה חסר את הקלעי הכי טוב שלך.

השחקן המצטיין: טרה יאנג. 33 נק' [25-12 מהשדה, 8-2 משלוש, 7-7 מהקו], 8 ריב' ו-9 אס' [5 איבודי כדור] ב-37 דקות;

בוגדן בוגדנוביץ' תיפקד ככינור שני ותרם 20 נק' [4 שלשות] ב-40 דקות; קלינט קאפלה התעורר ברבע האחרון ותרם דאבל-דאבל של 17 נק' [7-7 מהשדה] ו-11 ריב' [1 בהתקפה]. גם 2 חס' היו לו; ג'ון קולינס התעורר בקלאץ' וסיים עם 18 נק' [כולל 2 שלשות חשובות]; דאנילו גלינארי היה נו-שואו עם 4 נק' ב-23 דקות מהספסל; אונייקה אוקונגו ה'רוקי' תרם 11 נק' ב-11 דקות מהספסל;

בוושינגטון, ראסל ווסטברוק הוביל עם 34 נק' [למרות 12 מ-28 מהשדה, גם 9-4 משלוש ו-6 מ-8 מהקו], 5 ריב' [1 בהתקפה] ו-15 אס' [4 איבודי כדור] ב-40 דקות. קלע 7 מ-34 הנק' שלו ברבע האחרון ומסר 4 אס', אבל זה לא הספיק. משחק 6 ברציפות שלו עם 15+ אס' -- הרצף הכי ארוך מאז ג'ון סטוקטון עשה זאת בעונת המשחקים 1991-1990. בנוסף, דאבל-דאבל 34 שלו ברציפות, מה שנותן לו שיא אישי בקריירה וכן את הרצף הפעיל הכי ארוך בליגה כיום; ראול נטו תרם 14 נק', אך ללא אף שלשה; רוי ה אצ'ימורה הוסיף 11 נק' ב-30 דקות, וגם זה מעט מדי ביום שבו חסרנו את בראדלי ביל; דאביס ברטאנס קלע 14 נק' [4 שלשות] ב-31 דקות מהספסל; דניאל גפורד הרשים עם 16 נק' ו-4 ריב' [2 בהתקפה] ב-17 דקות; איש סמית' קלע 6 נק' [3 מ-9 מהשדה] ומסר 6 אס' [ללא אף איבוד] ב-28 דקות;

דני אבדיה: לא שיחק [פצוע - סיים את העונה];

** Chris Smoove מתקצר.

המשחק הבא -- סיימנו את מסע משחקי החוץ, כאשר המטרה הושגה - מקום 10. כעת, 2 משחקים אחרונים, בבית, נגד קליבלנד ושארלוט. ניצחון בשניהם, ויתכן שנסיים במקום השמיני. הפסד בשניהם, ויתכן שלא נגיע לפליי-אין [בכפוף לכך ששיקאגו תנצח את כל 3 משחקיה האחרונים].
 
למעלה