G68| טורונטו - וושינגטון: סיאקם לניצחון. . .

מפגש שלישי ואחרון העונה בין הקבוצות. במשחק הראשון, טורונטו רצה ברבע הרביעי 9-26 וברחה לניצחון. במשחק השני, גרי טרנט ג'וניור קלע סל ניצחון דרמטי על הבאזר במשחק שבו וושינגטון שמטה יתרון 19; אנתוני גיל פתח בחמישייה משחק שני ברציפות ע"ח של רוי האצ'ימורה הפצוע. טורונטו הגיעה ללא כמה שחקני מפתח: קייל לאורי, או ג'י אנונובי וכריס בושה; טורונטו פתחה עם החמישייה ה-33 שלה העונה -- שיא מועדון, שמלמד הרבה על העונה של הקבוצה הזו, שרק לפני ... שנתיים? זכתה באליפות הליגה;

ברבע הראשון, כדורסל התקפי, כמובן. קצב מהיר, שתי הקבוצות היו שוות ביחד 29 נק' ב-4 הדקות הראשונות. בהמשך נחלשו מעט. 31-33 לטורונטו. הנעת הכדור של טורונטו היתה פשוט נהדרת. אכזבה מבחינתה לסיים רבע ב-12 מ-25 מהשדה. רוב ההחטאות שלה הגיעו במהלכים יחידניים. פסקל סיאקם הוביל עם 13 נק' [שיחק את כל הרבע].

ברבע השני, המשחק המשיך להיות צמוד. טורונטו ניצלה מהמון החטאות שלנו משלוש, עד שריצת 0-9 של הרפטורס כ-4 דקות לסיום נתנה להם את הבריחה שהיו צריכים - יתרון דו-ספרתי ראשון. 51-60 לטורונטו במחצית. התוצאה מספרת את סיפור המחצית הראשונה: לא קלענו את הזריקות שלנו. רק 6 מ-18 מהשדה ברבע השני, אף שברטאנס הגיע עם 11 נק' [5 מהקו] מה-20 הקבוצתיות. ישבנו על 42% מהשדה במחצית ומול המספרים ההתקפיים של טורונטו - 50% מהשדה, 9 שלשות, 15 אס', ו-4 שחקנים בדאבל פיגרס - מזלנו שנשמרנו בהפרש חד-ספרתי.

ברבע השלישי, 4 דקות בתוך הרבע, בק טו בק שלשות של ראסל ווסטברוק וראול נטו הקטינו את ההפרש ל-2 פוזישנים, אחרי שטורונטו שוב ברחה לדו-ספרתי נמוך. בשלב הזה טורונטו נקלעה לכמה דקות חלשות, שבהן החטיאה את הזריקות שלה. סיאקם היה הגו-טו-גאיי, והתוצאות היו מעורבות. מחד, שם נקודות על הלוח. מאידך, יותר מדי פעמים חדר על ההגנה והוציא כדורים במקום ללכת עד הטבעת, לא היה מספיק אגרסיבי נגד הגנה שאיפשרה. לקראת סיום הרבע, סיאקם לקח על עצמו יותר וגם היה אגרסיבי. 82-86 לטורונטו. ראול נטו הוביל את הרבע עם 11 נק'. בטורונטו, סיאקם עם 13 [שיחק את כל הרבע], שהיה אחראי ל-5 מ-8 סלי השדה של טורונטו ברבע הזה.

ברבע הרביעי, עד אמצע הרבע הכדורסל לא היה טוב בשני הצדדים. שלשה של ברטאנס נתנה יתרון נקודה אחרי הרבה זמן. הגבוהים דניאל גפורד ורובין לופז עבדו יפה גם בהגנה וגם בהתקפה, כל אחד בתורו. השופטים שרקו הרבה, והשחקנים הגיעו לקו יותר מדי פעמים. כ-3 דקות לסיום, טורונטו פיתחה מומנטום קצר ועלתה ליתרון 5, אבל הוא נעצר מהר מאוד. כדקה וחצי לסיום, סטנלי ג'ונסון יכול היה לתקוע 'דגר' בלב שלנו עם שלשה שהיתה נותנת לקבוצתו יתרון 4, אבל החטיא אותה. היה פנוי. בראדלי ביל העניש בצד השני עם לייאפ קל, שנתן לנו יתרון נקודה. פחות מדקה לסיום, במצב של שיוויון, סיאקם חדר על כל ההגנה וביצע עבירת תוקף! ראסל ווסטברוק סחט את זה יפה. בהתקפה, ביל עלה לזריקה מבחוץ, אבל נעצר בעבירה! החטיא מהקו את הזריקה הראשונה, אבל קלע את השתיים הבאות - יתרון 2 לנו, 32.4 שניות לסיום. סיאקם יצא קדימה, קיבל בחילוף את ברטאנס, חדר עליו עד הטבעת ונעצר בעבירה. קלע מהקו 1 מ-2, כך שהיתרון שלנו נשמר - 1 הפרש, עם 19.8 שניות על שעון המשחק. המשחק חודש - ביל קיבל בפינה מהוצאת החוץ, נקלע לטראפ של ההגנה - ג'אמפ בול! ביל זכה בו, למרות מאבק נגד ג'ונסון הארוך ממנו משמעותית. עבירה מכוונת נעשתה על לופז, שהלך לקו. קלע פעמיים כמו גדול ונתן לנו יתרון 3, עם 15.1 שניות על השעון. בחזרה מפסק הזמן, סיאקם הפתיע את ההגנה שלנו ובמקום לעלות לשלשה חדר עד הטבעת על צ'נדלר האצ'ינסון, שנמנע לא לבצע עבירה. יתרון נקודה לנו, 10.7 שניות לסיום. ביל קיבל, והלך לקו. קלע פעמיים, ונתן יתרון 3, עם 8.3 שניות על השעון. טורונטו ללא פסק זמן, יצאה קדימה. פרד ואנבליט קיבל, עלה לשלשה מהירה - בפנים!! שיוויון 115 לכל, 1.3 שניות לסיום. בחזרה מפסק הזמן, ברטאנס קיבל וכפה שלשה בנפילה מטווח סטף קרי - בחוץ. שיוויון 115. קרדיט לביל עם 10 נק' [שיחק את כל הרבע]. מולו סיאקם עם 10 ו-3 אס'. רבע שבו וושינגטון נהנתה מ-12 נק' מהעונשין, וכן 9 נק' בהזדמנות שניה בהתקפה.

בהארכה, טורונטו החטיאה זריקו נוחות, אבל זכתה בכדורי הפיפטי-פיפטי, וכך יצא שעם קצת מזל הצליחה להישמר במרחק פוזישן הפרש. קצת יותר מדקה לסיום, בפיגור 3, טורונטו החטיאה 4 הזדמנויות בהתקפה אחת [!]. הזריקות משלוש פשוט סירבו להיכנס לקבוצה הקנדית, ומדובר היה בזריקות נוחות מאוד. רגע של מחלוקת: ביל חדר באגרסיביות לאחר תנועה טובה, אנד וואן. החטיא מהקו, אבל היתה עבירה במאבק על הכדור החוזר - תחילה, השופטים שרקו לטובת טורונטו, מה שכנראה היה מקנה לה זריקות עונשין. אלא שסקוט ברוקס, מאמן וושינגטון, החליט לערער על השריקה באמצעות צאלנג', וניצח. טען שלופז נדחף. ואכן, השופטים תיקנו, ולופז הלך לקו וקלע את שתי הזריקות - יתרון 6 לנו, 45.5 שניות לסיום. בול גיים? ערב שני ברציפות שזה קצת מוקדם לומר. טורונטו השיגה נקודות מהירות בלייאפ. בחידוש המשחק מהחוץ, ווסטברוק קיבל, ההגנה ניסה במכוון לבצע עליו עבירה, אבל משום מה השופטים לא שרקו. ווסטברוק איבד את הכדור בניסיון המסירה שמטרתה היתה להעביר את קו מחצית המגרש, כך ש-20 שניות לסיום, טורונטו קיבלה הזדמנות לצמק את ההפרש שעמד על 4. ווסטברוק ביצע עבירה על גרי טרנט ג'וניור, שהלך לקו וקלע פעמיים - רק 2 לנו, 15.3 שניות לסיום. זו היתה עבירה שישית של ווסטברוק, שסיים את חלקו במשחק. בחזרה מפסק הזמן, וושינגטון התקשתה מעט בהוצאת הכדור מהחוץ. היה מיועד לביל, אבל הגיע ללופז. תוצאה טובה מבחינת ההגנה? לא הערב. לופז שוב קלע פעמיים, ונתן יתרון 4. טורונטו יצאה קדימה מהר, סיאקם הלך עד הטבעת, אנד וואן! 8.6 שניות לסיום, השלים מהקו מהלך של 3 וזה רק נקודה לנו. בחזרה מפסק הזמן שלנו, ראול נטו קיבל והעבירה בוצעה עליו. קלע מהקו פעמיים - ושוב, יתרון 3 לנו, 7.3 שניות לסיום. בחזרה מפסק הזמן של היריבה, ברטאנס ביצע עבירה כשנגע עם חזהו במוביל הכדור ואנבליט -- עבירה שאתה מוכן לקבל, שמונעת שלשת משוות-משחק במיסמצ' שנוצר. ואנבליט קלע פעמיים ועשה מזה משחק של הפרש נקודה, קצת פחות מ-6 שניות לסיום. הוצאנו כדור, וגריסון מתיוז נשלח לקו. החטיא את הזריקה הראשונה. . . קלע את השניה. יתרון 2 לנו, 3.9 שניות לסיום. טורונטו ללא פסק זמן. יצאה קדימה. סיאקם קיבל, העביר את המגרש מהר, עלה לשלשה ארוכה עם יד של האצ'ינסון בפניו - מבט טוב - אבל החטיא! בחוץ! בסיום 129-131 לוושינגטון. והוויזרדס יהיו בפליי-אין -- פתחנו פער של 4 משחקים על טורונטו במאבק על המקום העשירי, כשבקופה 5 משחקים.

השחקן המצטיין: רובין לופז!!! והוא בכלל לא ידע שהוא כזה. 24 נק' [8-6 מהשדה, 14-12 מהקו!!!!!!!], 7 ריב' [6 בהתקפה!!!!!!] ו-3 חס' ב-23 דקות מהספסל. קלע 10 ברבע הרביעי ו-7 בהארכה;

בראדלי ביל סיים כקלע המוביל עם 28 נק' ב-45 דקות, ברם איבד את ההובלה בטבלת הקלעים של הליגה; ראסל ווסטברוק עם טריפל-דאבל 180 בקריירה --- רחוק 1 משיוויון עם אוסקר רוברטסון בדירוג כל הזמנים -- כשסיים ערב מאכזב עם 13 נק' [רק 5 מ-19 מהשדה], 17 ריב' [1 בהתקפה] ו-17 אס' [7 איבודים] ב-44 דקות; אלכס לן תרם 10 נק' ב-14 דקות כשחקן חמישייה; השלים את החמישייה ראול נטו עם שיא קריירה של 25 נק' תמימות [5 שלשות, ו-6 מ-6 מהקו, כולל כמה חשובות בקלאץ'] ב-39 דקות; דאביס ברטאנס תרם 14 נק' [3 שלשות] ב-30 דקות מהספסל;

בטורונטו, פסקל סיאקם השווה שיא קריירה עם 44 נק'. מתוכן 10 ברבע הרביעי ו-8 בחלק ההארכה. משחק באחוזים טובים - 17 מ-28 מהשדה, לרבות 8 מ-11 מהעונשין. קלט גם 11 ריב' [2 בהתקפה] ומסר 7 אס' [4 איבודי כדור] ב-42 דקות משחק; גרי טרנט ג'וניור עזר לו עם 25 נק' [5 שלשות]; פרד ואנבליט השלים את השלישייה עם 22 נק' משלו, אבל רק ב-7 מ-25 מהשדה [!] ב-45 דקות; מאלאכי פלין ה'רוקי', שחקן שהרג אותנו במשחקים הקודמים ובהחלט ראיתי בו כישרון גדול, נמצא ב'סלאמפ' לאחרונה, כשהערב תרם 4 נק' בלבד ב-16 דקות מהספסל; מעבר ל'ביג תרי' שלה, לטורונטו אין כלים, וזה סיפור העונה שלה.

דני אבדיה: לא שיחק [פצוע - סיים את העונה];

** Chris Smoove מתקצר.

המשחק הבא -- ממשיכים את מסע החוץ באינדיאנה [ש']. שיחקנו נגדם לפני כמה ימים וקלענו 154 נק'.
 
למעלה