G67| וושינגטון - אינדיאנה: 50 אס' לוושינגטון! 96 נק' בצבע!

מפגש שני העונה בין הקבוצות. במשחק הראשון, לראסל ווסטברוק היה טריפל-דאבל של 35 נק' ו-21 אס', וללא בראדלי ביל ודאביס ברטאנס הצלחנו לנצח בערב נרפה של אינדיאנה בהגנה; אינדיאנה הגיעה הפעם ללא המון שחקנים חשובים: מלקולם ברוגדון, מיילס טרנר וגוגה ביטדזה, בין היתר, וזה היה משמעותי - רואים שהקבוצה קצרה מדי וחסרת כלים בהתקפה;

ברבע הראשון, אלכס לן ודומאנטס סאבוניס פתחו עם 9 מ-13 הנק' הראשונות של קבוצתם. לן מיד נקלע לבעיית עבירות. שתי הקבוצות שיחקו פנימה מה שיותר. קצב משחק מהיר, אין הגנות, סקור גבוה. 31-36 לוושינגטון. 11 נק' ו-9 ריב' לסאבוניס [שיחק את כל הרבע]. קאריס לאברט תרם 9 נק' [אבל ב-8 זריקות מהשדה] ו-4 אס' [ללא אף איבוד].

ברבע השני, אינדיאנה התחילה לשחק כדורסל טוב יותר בדקות הראשונות של הרבע, אבל ראתה את דניאל גפורד קולע 11 נק' בכמה דקות מהספסל, ולקראת סיום הרבע וושינגטון פצחה בריצה גדולה, שנתנה יתרון דו-ספרתי ראשון - הגיע עד ל-16. חוץ מסאבוניס לא היה לאינדיאנה אף שחקן שמסוגל לשים נקודות על הלוח, גם לא קאריס לאברט, שנעלם. 66-82 לוושינגטון במחצית. 82 נק'!!! כל התקפה הסתיימה בסל או עבירה, ולכן קל להסביר 27 אס' שלנו במחצית -- מספר אסטרונומי לכל הדעות. ביל הוביל עם 16 נק' ב-18 דקות, לצד ראסל ווסטברוק שהיה רחוק 2 נק' מטריפל-דאבל כבר במחצית [ב-19 דקות שלו על הפרקט].

ברבע השלישי, המגמה המשיכה. אינדיאנה לא שמרה - הגענו לסל בקלות כל התקפה, ובמעבר מצאנו את עצמנו ביתרון מספרי כל פעם. הפייסרס חסרים שחקנים, אבל זה לא תירוץ. אחד מההופעות הגרועות ביותר שראיתי מקבוצה שנאבקת על פלייאוף. בלתי מתקבל על הדעת. 102-122 לוושינגטון. רבע של אחוזים גבוהים בשני הצדדים. וושינגטון עם 13 אס', וסה"כ 40 אס' אחרי שלושה רבעים של כדורסל --- מדהים! צוות השידור של אינדיאנה אמר בסיום הרבע - "יש עוד זמן", כאילו מאמינים שעוד אפשר לעשות קאמבק. זה היה אחד הרגעים הכי מנותקים שחוויתי מצוות שידור בשנים האחרונות. כאילו, מה? אתם לא רואים את ההגנה של קבוצתכם? עשינו סל איך שרצינו, מתי שרצינו וכמה שרצינו. למה שזה ישתנה ברבע האחרון? אם זה איזשהו ניסיון להשאיר את הצופים מרותקים למסך, אני משוכנע שהם עברו ערוץ הרבה לפני סיום הרבע.

ברבע הרביעי, גאבג' טיים... אם כי 5 דקות לסיום, ההפרש ירד ל-13. גם 2 דקות לסיום ירד ל-13, אבל זה הכי טוב שהאורחת מאינדיאנפוליס הצליחה לייצר. בסיום 139-154 לוושינגטון. שני נתונים מדהימים, שאני לא יודע מי יותר: 50 אס' [!!!!!!] או 96 נק' בצבע [!!!!!!!!] לוויזרדס [48 מ-64 זריקות!!!!]. אינדיאנה? מסרה 28 אס' וקלעה 60 נק' בצבע, שבימים רגילים זה מנצח משחקים. וזה סיפור המשחק. שתי הקבוצות שיחקו פנימה, נגד אין הגנה, השיגו נק' קלות כל הערב. הניצחון מקרב את הוויזרדס מרחק חצי משחק מאינדיאנה במאבק על מקום 9, כאשר משחק נוסף ביניהן יערך בעוד פחות משבוע, וכן מרחק 1.5 משחקים משארלוט במאבק על המקום 8. אין ספק שהתוצאות האחרונות מספרות נרטיב שקרי, לפיו העונה שלנו היתה עונה טובה. ובכל זאת, קשה להתווכח עם המספרים - שיקאגו, וככל הנראה טורונטו, בחוץ. אנו בפנים.

השחקן המצטיין: ראסל ווסטברוק. עם מספרים כאלה אי אפשר שלא ללכת איתו. 14 נק' [8-5 מהשדה, 4-4 מהקו], 21 ריב' [4 בהתקפה] ו-24 אס' [6 איבודי כדור] ב-39 דקות. זה משחק 20+ ריב' ו-20+ אס' שלישי בלבד בתולדות המשחק -- ווילט צ'מברלין והוא רשמו את שני המשחקים הקודמים הללו. זה גם טריפל-דאבל 32 העונה של ווסטברוק, והוא כבר רחוק 3 בלבד מאוסקר רוברטסון בטבלת כל הזמנים;

בראדלי ביל עם 26 נק' [שלשה אחת] ב-37 דקות; רוי האצ'ימורה השלים את השלישייה עם 27 נק' [12 מ-19 מהשדה] ו-7 ריב' [1 בהתקפה] ב-31 דקות בלבד; אלכס לן סיים עם 12 נק' ב-17 דקות לאחר הפתיחה המצוינת שלו ברבע הראשון; ראול נטו תרם 9 נק' ו-8 אס' [ללא אף איבוד]; מהספסל, 5 שחקנים בדאבל פיגרס, דבר שלא קרה לנו העונה. נעבור על הרשימה במהירות: איש סמית' עם 13 נק' ב-18 דקות, דניאל גפורד עם 15 נק' [7 מ-7 מהשדה] ו-3 חס' ב-15 דקות, רובין לופז עם 11 נק' ב-16 דקות, דאביס ברטאנס עם 14 נק' [4 שלשות] ו-5 אס' [2 איבודי כדור] ב-27 דקות, ולסיום סיומת צ'נדלר האצ'ינסון, שקלע 18 נגד אינדיאנה במפגש הקודם נגדם [שיא עונתי], קלע הערב 13 וגם חטף 3 כדורים ב-16 דקות על המגרש;

באינדיאנה, דומאנטס סאבוניס הוביל עם 32 נק' [14 מ-22 מהשדה], 19 ריב' [2 בהתקפה] ו-9 אס' [אבל 6 איבודים] ב-43 דקות. גם 3 חט' היו לו. מספרים מפלצתיים לדומאס נגד הגנה לא קיימת של וושינגטון, אז לא הייתי מתרגש יותר מדי. במקום זה, הייתי אומר שיש לאינדיאנה בעיה, כאשר דומאס הכלי היחיד שלה כיום בהתקפה. כאמור, היה רחוק אסיסט בודד מטריפל-דאבל 8 העונה ו-2 ברציפות; קאריס לאברט הוסיף 33 נק', אבל ב-11 מ-28 מהשדה; גאסטין הולידיי, טי ג'יי מקונל ואהרון הולידיי תרמו 15 נק' כ"א מהספסל;

דני אבדיה: לא שיחק [פצוע - סיים את העונה];

** Chris Smoove מתקצר.

המשחק הבא -- מתחילים רצף 5 משחקי חוץ, כולל מפגשים עם טורונטו ואינדיאנה, אבל קודם כל מילוואקי [ד']. סבירות לא נמוכה שנפסיד את כל המשחקים, כך שטורונטו צריכה לנצח רק 2 מ-4 משחקיה הבאים שאינם נגדנו, וזה בר ביצוע. מוקדם להספיד אותה.
 
יש לציין שהמשחק הבא שלנו, נגד מילוואקי, הוא משחק השלמה למשחק מחודש ינואר שנדחה עקב התפרצות קוביד-19 בקרב שחקני וושינגטון. עריכה: לאחר מכן ישאר משחק השלמה אחרון, נגד קליבלנד, בעוד כשבוע וקצת.
 
למעלה