FSH ו LH נמוכים

רוןרון22

New member
FSH ו LH נמוכים

הי בנות,
שמי רוני ויש לי שאלונת שאני מקווה שמישהי מכם אולי תוכל לענות לי עליה.
אני לאחר גרידה בשבוע 9 בשל הפסקת דופק. לאחר 5 שבועות קיבלתי מחזור והרופא שלחה אותי לבצע פרופיל הורמונלי ליתר ביטחון.יש לציין שעשיתי כבר פרופיל הורמונלי בעבר והכל היה לגמרי תקין. הפעם ה FSH וה LH נמוכים. ה FSH יצא 0.9 וה LH 1.1. מה זה אומר? ואיך יכול להיות שתוך משהו כמו שנה הפרופיל ההורמונלי משתנה לחלוטין? קשור אולי לגרידה?

אשמח לעזרתכן כי נלחצתי לגמרי!
תודה ,המשך חג שמח רק טוב.
רוני

שאלה

את הפרופיל ההורמונלי עשית הפעם ביום ה2-3 למחזור?
כי אם לא אז אין לזה משמעות
האם וידאת שהבטא מאופסת לפני שביצעת פרופיל הורמונלי?
בהריון הערכים האלה נמוכים ולכן אני שואלת

רוןרון22

New member
תודה

קודם כל תודה על התגובה.
אכן ביצעתי את הבדיקות ביום השלישי למחזור אבל לא ביצעתי בדיקת בטא לראות שבאמת התאפסה לגמרי. הנחתי שאם קיבלתי מחזור זה אומר שהתאפסה לא??

וכמובן

מצטערת על האובדן שלך

טוליתי

New member
מצטערת על האובדן

5 שבועות לאחר הפלה יכולים להיות עדיין שיבושים הורמונליים.
יש נשים שמקבלות מחזור ראשון לאחר ההפלה - אחרי 8 שבועות!
הגרידה היא תהליך מכני ואין קשר לפרופיל ההורמונלי.
אני לא חושבת שהפרופיל בשלב זה יכול להעיד על משהו, מלבד על העובדה שהגוף עוד משובש הורמונלית וצריך לתת לו יותר זמן להתאפס.

האם מדובר בהפלה יחידה שהייתה לך?

שולחת לך חיבוק גדול
,
ומאחלת לך הריון תקין במהרה, שיסתיים בידיים מלאות תינוק בריא ושלם,
ואושר אינסופי.

רוןרון22

New member
מקווה שזה באמת בלאגן הורמונלי

ולא מעבר...
זאת הפלה שניה אבל הפלה ראשונה היתה בשבוע 5 בערך, הריון כימי ללא שק ושום דבר. אמרו לי שאי אפשר באמת להשוות והריון כימי לא נחשב הפלה אבל את יודעת, הראש מתחיל לעבוד :) ולקוות שאני לא מפתחת פה כלום.
אני באמת חושבת שאחכה קצת שהגוף יתאפס וארגיש שנכון לנסות שוב.
באמת תודה על התגובות המהירות, הצלחת להרגיע אותי.

טוליתי

New member
הריון כימי הוא הפלה. הסיבה להריון כימי יכולה

להיות או פגם כרומוזומלי או בעיית קרישה.

ממליצה לעבור בירור מקיף להפלות חוזרות:
1. בדיקת הסטרוסקופייה - לוודא שאין גורם רחמי שמפריע. וכדאי לעבור אותה טרם החזרה לטיפולים.
2. בירור לקרישיות יתר - קופות החולים מאשרות, לרוב, רק אחרי 3 הפלות. אבל אין סיבה לחכות לאסון הבא, אפשר לעבור את הבדיקות בפרטי (בערך 1500 ש"ח). אם יש לך קרובים מדרגה ראשונה עם בעיות קרישה או הפלות, כדאי להצטייד במכתב מהרופא המטפל המפרט זאת ומציין שעברת שני אובדני הריון, וכך לנסות להשיג מימון קופה.
3. קריוטיפ לך ולבן הזוג - לעיתים ההפלות מתרחשות על רקע כרומוזומלי. מדובר בבדיקת דם, וגם כאן לא בטוח שהקופה תאפשר לכם לבצע את הבדיקה דרכה, אבל אף פעם לא מזיק לנסות.

שולחת חיבוק גדול

רוןרון22

New member
קצת נרגעתי

אני ממש מקווה שהסיפור זה באמת בלאגן הורמונלי ולא משהו אחר. דווקא מתאים לי לחכות בסבלנות לפחות עוד 2 מחזורים ולראות שהכל חוזר לתלם.
לצערי זאת הפלה שניה. הראשונה היתה כימית בשבוע 5 לפני משהו כמו חצי שנה, ממש בלי שק ובלי כלום. הרופאה אמרה לי שבכלל לא סופרים את זה כשתי הפלות כי כימי לא נחשב... אבל את יודעת אצליח הוא נחשב יופי:) נקווה שהפעם הבאה תהיה יותר מוצלחת.
שוב תודה,
ושיהיה יום טוב
רוני

למעלה