FBAR, מניות - החזר מס כתושב

ronenv9

New member
FBAR, מניות - החזר מס כתושב

פעם ראשונה שאני ממלא החזר מס כתושב לצרכי מס בארהב, כמה שאלות

- הערך המקסימילי לדיווח fbar כולל סה״כ החזקות מקסימלי של תיק ניירות הערך?
- הפכתי לתושב בסוף 2018 אבל בזמנו לא ידעתי על כל זה, האם אני אוכל למלא את הדוח הזה גם על 2018?
- עשיתי מספר פעולות בניירות הערך, מכירה\קנייה, בחישוב הסופי לא שילמתי מס כיוון שיתרת ההפסדים שלי גדולה יותר מיתרת הרווחים, מבחינתי לא הייתה לא הכנסה מכל זה כפי שדוח המס מגדיר, האם אני אמור למלא את כל הפעולות האלו? די מסובך, אשמח להימנע מכך, כיוון שכל ההמרה בין לבין די מסובכת.
- מבחינת הבנק בישראל הם לא יודעים שהפכתי לתושב לצרכי מס, האם אני אמור לעדכן אותם בזה? האם אחרי הדיווח ל fbar ממשל ארהב יפנה אליהם בשאילתא לקבלת כל הנתונים של החשבון?

די מבולבל בנושא, ולא רוצה להסתבך אם כל נושא המיסים על ההתחלה

Boston Guy

New member
מה ש"תחסוך" עכשיו בלעשות את זה לבד - תשלם אחר כך

ודי סביר שתשלם פי כמה וכמה, כי זה יכלול קנסות והריבית.

מה שאתה צריך זה רואה חשבון מקצועי שיש לו נסיון בהגשת דיווחי מס של אנשים עם נכסים נחוץ לארה"ב.
לנישום אמריקאי, תיק ניירות ערך שמנוהל במוסד פיננסי מחוץ לארה"ב הוא צרה צרורה, כי האינפורמציה שאתה צריך כדי לבצע את דיווח המס לא קיימת בדיווחים שמוסד ישראלי (לדוגמא) נותן.
אתה צריך לתת תיעוד שיראה מתי בדיוק נקנה כל נייר ערך שמכרת- כדי שניתן יהיה להבדיל בין short term gain ובין long term gain. בהחלט יכול להיות מצב שמישהו שבישראל לא חייב במס על התנועות בתיק השקעות דווקא כן חייב במס בארה"ב.

ולגבי ה fbar- "לא ידעתי" זה לא טיעון קביל, אם רשות המס תחליט לנעוץ אותך. כן, אתה חייב לעשות disclosure לגבי שנת המס הקודמת אם היית אמור להגיש fbar ולא הגשת.
שוב - הכמה מאות דולארים שאתה חוסך בכך שאתה מתעקש לעשות דברים כאלו לבד ולא להשתמש בשרותים של איש מקצוע שמבין מה הוא עושה עלולים לעלות לך מאוד ביוקר. הקנסות על אי הגשת fbar הם דרקוניים, ויכולים להגיע לסכום של 100% מערך הנכסים שעליהם לא דיווחת.

ronenv9

New member
מה לדוגמא לא קיים ומסובך?

תאריך קנייה - מכירה קיים, לחשב short/long term אני יכול. מה שמפחיד אותי זה להיכנס לדקויות של במה בדיוק קרן משקיעה והמס שאמור להיות משולם בארהב לפי חלקים ע״פ מרכיב ההכנסות,לפי אפיקים\מדינות...
לא יודע אם זה מותר בפורם, אבל האם תוכל להמליץ על מישהוא בעל נסיון בנושאים כאלו, ויודע בדיוק איך לעבוד אם הבנקים הישראלים.
שאלה: האם אחרי דיווח ה fbar, תחל תקשורת דו כיוונית בין ארהב-ישראל בנוגע לחשבון הבנק שאדווח?
שאלה נוספת, במקרה שמדובר על יתרת הפסדים, אני כמעט בטוח ב 99% שלא אצרך לשלם שום מס בארהב, להפך אוכל להזכות על כך (נקודות קרדיט). האם אני אקנס או חס וחלילה יכול להיות תהליך משפטי על זה, שוב במידה ואני לא חייב במס.

Boston Guy

New member
בארצות הברית, בעבודה מול רשויות, לא משתלם להיות חוכמולוג

אתה שואל שאלה - "מה לא קיים ומסובך?" -
ואז עונה לשאלה של עצמך "להכנס לדקויות של במה הקרן משקיעה"...
אז מסתבר שאתה יודע מה מסובך, ורק עושה את עצמך...

ואז אתה שואל "האם תתחיל תקשורת דו-כיוונית בין ישראל וארה"ב"?
לא, היא לא "תתחיל". היא כבר התחילה. לפני כשנתיים.
האם כרגע היא "בנוגע לחשבון שלך"? את זה אני לא יודע.
אבל ברור שגם אם כרגע לא - זה רק עניין של זמן עד שהמחשבים בשני הצדדים יעלו עליך.
הימים שבהם אנשים יכלו "לטוס מתחת לרדאר" במשך עשרות שנים עברו מן העולם.
כל שנה מביאה השתכללות של המערכות והאלגוריתמים ש"מחפשים כאלו שאינם מדווחים".

ורק להבהיר דבר אחד - אין שום קשר בין הרשות שאליה מדווחים את דיווח ה FBAR ובין ה IRS. שתי רשויות נפרדות לחלוטין.
החובה של נישום אמריקאי לדווח FBAR לא קשורה בכלל ל"האם יש לו חבות מס על הכסף הזה או לא".
נישום אמריקאי חייב לדווח על כל נכס פיננסי שיש לו בחשבונות מחוץ לארה"ב. נקודה. לא לעשות את זה זו עבירה שהעונש עליה עלול להיות כבד. וככל שמדובר בסכום יותר גדול - כך החומרה גדלה.

אני יכול להמליץ על בעל מקצוע שגר כרגע בישראל ושמו אשר טוריאל.
אבל קח בחשבון שהסיכוי שכרגע לבעל מקצוע טוב בתחום יהיה זמן לקבל אותך הוא זעיר.
כל בעל מקצוע טוב בתחום המיסים עובד כרגע 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. הדדליין להגשת דיווחי מס של עסקים הוא יום ראשון הבא,
הדדליין להגשת דו"חות מס של נישומים רגילים הוא בעוד 37 יום.
היומן של רואי חשבון בעלי מוניטין כבר "מלא עד אפס מקום" עד סוף היום ב 15 לאפריל. ורובם (למעט שומרי המסורת שבינהם) מקבלים לקוחות גם בסופי השבוע.

אחד הסימנים הטובים לגבי האם מישהו הוא רו"ח טוב זה האם הוא יכול להפגש איתך בתקופה הזו של השנה. אם כן - אז הוא לא...

למעלה