embeded commands בעברית

barak776

New member
embeded commands בעברית

שאלה: embeded commands באנגלית זה דבר פשוט למדיי מאחר שצורת הציווי זהה לצורה הרגילה של הפועל. לעומת זאת, בעברית לצורות העבר והווה אין תפקיד תחבירי של ציווי. האם השימוש בצורות אלו עדיין מהווה פקודה סמויה, או שרק צורת העתיד יעילה לשם כך? כלומר, האם המשפט הבא הוא פקודה: "בזמן שאתה מקשיב היטב לקול שלי אתה מוצא את עצמך מרגיש רגוע ונינוח יותר ויותר".

קוראים לזה סוגסטיה.אך יהיו בהחלט

מי שיחווה אמירה כזאות אולי כפקודה.זה יהיה תלוי בגוון הקול של המנחה, באסוסיאציות של המונחה/מקשיב,בנכונותו להכנס לתהליך..וכו'..שבת שלום.ריבקה

יותר ככה:

"אם <אתנחתא> תקשיב טוב לקולי, תוכל <אתנחתא> להרגיש רגוע ונינוח, עכשיו, יותר ויותר רגוע ונינוח. כמו כן אם אתה רוצה שזה יישמע כמו פקודה אתה צריך להתחיל את המשפט בטון גבוה ולקראת הסוף, או ממש בסוף לרדת בגובה הצליל. ( ב PITCH)

בעצם

התעלמתי מהשאלה שלך. לפי דעתי לשון עבר והווה בעברית זה לא ממש פקודה סמויה אבל זה לא אומר שאין לזה השפעה היפנוטית

אבל נראה לי

שבמקרים של עבר והווה, תהיהי יותר השפעה אם נוסיף מילת קישור. "אולי, בזמן שאתה מקשיב היטב לקול שלי, אפשר להתחיל להרגיש רגוע ונינוח יותר ויותר".

barak776

New member
תודהההההה!

באמת תודה על התשובה המפורטת! רק שאלה קטנה: מהי מילת הקישור בדוגמה שלך? בזמן ש? אפשר?

על-הכיפאק ב-71 שניות

ה"אולי" הזה, הוא לא כופה שום דבר. זו בסך הכל אפשרות שאתה מתאר. אבל, אפשר אפילו להרחיק לכת ולנסח זאת כך: ה'אולי' יוצר מן מימד נפרד של מציאות, אם היא מתקיימת בראשך, אזי היא קיימת לאחרים. ואולי המציאות ההיא מתארת משהו בהווה, המשתתף האחר, יוכל לבחור להיכנס אל המציאות הזו בעתיד הקרוב (נניח עוד 3 שניות בדיוק) בגלל שזו דרכו להבין את המציאות שבראת. (או לפשט את המשפט, כך שתהיה לו משמעות אישית עבורו.) אפשר להשתמש 'באפשר ל\ש..' כמאפיין זמן של עתיד, עבר וגם הווה. או אולי בחרת להשתמש באולי כמאפיין זמן של עבר, הווה וגם עתיד. אולי אתה מרגיש טוב עם עצמך, ואפשר להיות מרוכז בקולי. אולם אין זה חשוב להתרכז בקולי. וגם אפשר לא, להירגע, עכשיו

מה יקרה אם תחבר משפט עבר לעתיד

והצטרפות להובלה? בעודך <אתנחתא> שומע את קולי <אתנחתא> תשים לב להרגשת נינוחות, שיכולה להתפתח אצלך, עכשיו.. יש אנשים שמרגישים את עצמם נינוחים בבת אחת ויש כאלה שכל מילה נוספת פשוט שולחת אותך יותר עמוק פנימה.. איך אתה מעדיף להיות נינוח? בזמן קריאה בפורום או בעודך מהרהר על מה שאני כותב לך? (-; מיקי

הבייבי

סיטר שלי אמרה לי פעם "עצום עיניים ולך לישון או שאחטיף לך בראש" ואני לא אגיד לך לנשום עמוק, ולשים לב לרצון למצמץ בעיניים. כי מה הטעם בכך?

בהחלט השימוש

בשפת עתיד נתפסת לרוב כשימוש בציווי אם כי בשפה העברית לשון ציווי שונה מלשון עתיד. לדוגמה בעתיד תישב בציווי שב אך מכיוון שבשפה המדוברת יש שיבוש ושימוש לרוב בלשון עתיד כשפת ציווי אתה יכול להתשמש בלשון עתיד עבור פקודות מוסוות. השאלה היא מה המטרה שלך. אם המטרה שלך לגרום לאדם להרגיש רגוע ונינוח ניתן להשתמש בפקודות מוסוות. ניתן גם להשתמש בזכרונות, כי אני בטוח שאף פעם לא היית ממש נינוח, לא? וכשזה קרה איך זה מרגיש לך? לפעמים אנשים שמים לב שהם נינוחים ורגועים כשהם קוראים ולפעמים כשהם מקשיבים לקול שבתוך הראש שלהם.. אך כל אחד יכול, נכון? לבחור את המצב הכי נינוח שבו היית אי פעם? אם היית יכול עכשיו לבחור במצב הכי נינוח שלך, כיצד זה היה מרגיש לך? איפה היית חווה את הנינוחות הזו בגוף? אתה יכול להיות מודע לזה עכשיו? עם החיוך הקל שעולה לך מזה שאתה מזהה כל מני תהליכים שקורים כאן ועכשיו אצלך ועל המסך תשים לב לתחושת הנינוחות הזו ממקודם שנמצאת אצלך בגוף.. אתה שם לב, עכשיו? איפה אתה שם אותו? (-; מיקי

DARKban

New member
מצד שלישי

בעברית, גם הווה יכול להיות צווי לפעמים. טכניקה נוחה נוספת היא לקחת חלק ממילה ולהפוך אותה לציווי או להשתמש ב- ambiguity. כמו כן שימוש ב-time distortion מאפשר לך באמת לשחק בין הזמנים כמו שמיקי הדגים פה

DARKban

New member
זה לא כל כך פשוט ו...

קצת קשה לי להדגים מכיוון שכשאדם יושב וקורא משהו שאמור לגרום לו להכנס למצב של טראנס, הוא מצפה למשהו מאוד מסוים ובדיוק באותו זמן שאתה מצפה לכך אתה למעשה כבר נכנסת למצב של טראנס ובזמן שאתה שם לב לפעימות הלב שלך מאיטות, יותר לאט ויותר לאט, אתה יכול לשים לב שגם הנשימה שלך הופכת להיות הרבה יותר איטית ומלאה וככל שהנשימה שלך הופכת להיות יותר איטית כך גם דפיקות הלב שלך נהיות יותר איטיות עד למצב שבו הגוף שלך מרגיש לגמרי בנוח... לגמרי רגוע... אתה יכול לחייך חיוך קטן ולהתעורר לאט לאט כשאתה מרגיש כאילו עברת מסאג' מרגיע וממריץ כאחד. דוגמא טובה?

למעלה