Discounted Cash Flow Model

מצב
הנושא נעול.

itaifrenkel

New member

שלום לכולם, האם יש אתר שמאפשר גישה לדוחות כספיים של חברות בורסאיות (נניח ב וול סטריט) לאחר שתורגמו ל DCF ? (NOPLAY, Invested Capital, ROIC, וכו...) איתי

biz man

New member
לא שאני מכיר

שלום לכולם, האם יש אתר שמאפשר גישה לדוחות כספיים של חברות בורסאיות (נניח ב וול סטריט) לאחר שתורגמו ל DCF ? (NOPLAY, Invested Capital, ROIC, וכו...) איתי
לא שאני מכיר
תחשב לבד DCF מה הבעיה? תבנה לך פלטפורמה באקסל, תכניס נתונים ויש לך DCF.

KobeRider

New member
נסה את

נסה את
http://www.quicken.com/investments/seceval הכנס סימבול של מנייה, ולך לשלב 5. יכול להיות שזה מה שאתה מחפש. אחלה אתר, אני משתמש בו מדי פעם, אבל דירבאלק - אל תחפש דרכי קיצור. המספרים היבשים של הדוחות לא תמיד משקפים את התמונה האמיתית.

mnakash

New member
אם לא במספרים היבשים של הדו"ח אז

נסה את
http://www.quicken.com/investments/seceval הכנס סימבול של מנייה, ולך לשלב 5. יכול להיות שזה מה שאתה מחפש. אחלה אתר, אני משתמש בו מדי פעם, אבל דירבאלק - אל תחפש דרכי קיצור. המספרים היבשים של הדוחות לא תמיד משקפים את התמונה האמיתית.
מה כן? מה האלטרנטיבה למספרים היבשים? מה כן ישקף את התמונה האמיתית?

KobeRider

New member
מה שאני אומר זה

מה כן? מה האלטרנטיבה למספרים היבשים? מה כן ישקף את התמונה האמיתית?
מה שאני אומר זה
שאתרים כאלו, כמו כל אתרי ה-stock screen למינהם, מתייחסים רק לשורה התחתונה. למשל, במקרה של DCF, מתייחסים ל-earnings. שזה בכלל לא רע בשביל סינון ראשוני, או למי שרוצה להחזיק lazy portfolio של ETF-ים או של מניות בודדות. מי שבאמת רוצה להעריך ערך של חברה לפי DCF [או אולי יותר מדוייק להגיד: Earning Power Value] יצטרך לקרוא את הדוחות בעצמו, כי הרבה פעמים [אבל בטח לא תמיד] מגיעים לשורה תחתונה שונה. לדוגמא, פעם רציתי להשקיע בחברה מסויימת, שלא הרוויחה יותר מדי כסף [אבל הייתה רווחית] ובשנתיים האחרונות הייתה ירידה ברווחים בגלל ריבוי הוצאות. אז וויתרתי. זמן מה אח"כ, בעקבות עלייה רצופה במנייה, ניגשתי לקרוא את הדוחות בעיון [דבר שלא עשיתי בפעם הראשונה] וראיתי שבשנתיים האחרונות החברה הייתה צריכה לשלם כמה מיליונים טובים לשני בכירים שפוטרו ותבעו את החברה. בדוחות, זה הופיע כהוצאה לכל דבר, והצביע על ירידה משמעותית ברווחיות, מה שבהחלט הצדיק את מחיר החברה באותו זמן. אבל למי שחיפש [כמוני] להעריך את החברה לפי ה-Earning Power שלה, זה לא היה אמור לשנות יותר מדי [בכל זאת, כמה מקרים כאלו יש לך בחברה קטנה?].

מצב
הנושא נעול.
למעלה