Cilla - מיני ביוגרפיה על סילה בלאק, ב ITV

Ccyclist

Active member
Cilla - מיני ביוגרפיה על סילה בלאק, ב ITV

סילה בלאק (פרסילה וויט) היא כיום אישיות טלוויזיונית בריטית שהגישה את "בליינד-דייט" (ה "זה מה יש" הבריטי) לפחות עשור אם לא יותר, אך במקור היתה זמרת בשנות השישים, ידידה טובה של הביטלס ובאותה סצינת מועדונים עוד מלפני עידן האמבורג.

המיני-סידרה Cilla ב ITV (צפינו דרך ITV player בפרק השני) מציגה את תחילת הדרך שלה בשנות השישים, כבליינית צעירה בליברפול, שחבריה הביטלס מציגים למועדון הקאוורן המפורסם בתור "סיריל" ואז "סילה בלאק". מבלי לעשות ספויילר נקודת הפתיחה היא בדירת הסלאמס של הוריה מעל למספרת גברים באזור קתולי עני של ליברפול, דור ההורים די מחולק בין קתולים לפרוטסטנטים (ליברפול היא "בירת אירלנד") אך הנוער מבלה באותם מועדונים ומאזין לאותה מוזיקה אמריקנית ללא הבדלי דת ואפילו גזע, וחלקם חולמים להצליח בעיסקי המוזיקה אם רק יקבלו צ'אנס מברייאן אפשטיין, מנהל הביטלס...

את סילה בלאק מגלמת השחקנית שרידן סמית'.

הסירטונים:
1 - אחד משיריה - Step Inside Love
2 - טריילר לסדרה, בכיכוב שרידן סמית'
3 - להיטה הגדול - Anyone Who Had a Heart (קאבר לשיר של דייון וווריק)
4 - אחד משיריה, בקליפ שבו הניצבים שלה בתחילת הקליפ וסופו הם לא פחות מאשר ג'ון לנון ופול מקארטני !!!

אני מקווה שיש דרך טובה לפרוץ ל ITV player ולצפות בסדרה מהארץ.

אצלי ה RBC מתכוון להשתמש ב Slingbox מממיר ה SKY בבית באנגליה בעודנו במושבה המורדת שלנו החורף, אך כשהסנקציות הוטלו עלינו בפברואר (ניתוק BBC-ITV-4-5 בלווין) הצלחנו להשתמש ב VPN... 

Ccyclist

Active member
סדר הסרטים בתגובה שונה לחלוטין מסדרו ב"תצוגה מקדימה".

 

Y. Welis

New member
תודה על הסיקור

נראה מעניין + תופס את הביטלס באותה מכה.
&nbsp
מנסיוני ניתן למצוא כמעט הכל ברשת, שעה או 2 אחרי סיום השידור. חיפוש קצר העלה את 2 הפרקים.
&nbsp
זכור את 2 מילות הקסם: watch וכן online. התוצאות מובטחות.
&nbsp
&nbsp
 
גם הביקורות באנגליה היו חיוביות על הסידרה

שרידן סמית' שרה בעצמה את כל השירים בסידרה, ואלבומיה של בלאק חזרו להימכר בשבוע האחרון באנגליה, בזכות הפרקים שכבר שודרו..
אני שבה ותמהה איך שרידן סמית' הפכה לכוכבת טלוויזיונית כה גדולה באנגליה, אולי כי יש בה משהו מאד מעוגן בריטי, היא בעיקר משחקת גיבורות ממעמד הפועלים או המעמד הבינוני, והתפקידים שלה בהם אהבתי אותה, היו של דמויות עם מוסר מפוקפק, כמו המורה הקלפטומנית ב- Dates.
 

Ccyclist

Active member
הגיוני ללהק שחקנית צפונית ממעמד הפועלים לשחק כוכבת מרקע כזה

הסיפור של ליברפול בשנות השישים הוא שהתרבות הפופולרית בבריטניה נפתחה לא רק לבני מעמד הפועלים, אלא גם לבני מעמד הפועלים מהפריפריה (לפי ההגדרה העברית) או האזורים regions כפי שמגדירים באנגלית את אותם המקומות מחוץ ללונדון ודרום-מזרח אנגליה בהם יש מבטאים אזוריים ייחודיים.
&nbsp
אחת הנקודות המעניינות בפרק הראשון (אינני עושה סופיילר) היא היחס של סילה לבראיין אפשטיין, שגם הוא מליברפול (לאביו היתה שם חנות כלי נגינה ומוזיקה), לא רק שהיא מכבדת אותו כאמרגן של הביטלס אלא גם "הוא מדבר כמו שצריך" - כלומר RP או לפחות מבטא בורגני ומעלה - דרום-מזרחי כמו שמחנכים אליו בבתי ספר של המעמד הגבוה בכל רחבי המדינה.
&nbsp
לאחרונה שרידן סמית' הופיעה בתוכנית חקר השורשים המשפחתיים Who do you think you are וגם שם היא - במסעה אחר שורשי משפחתה שהגיעו גם ללונדון - מאד הצטנעה והביטה מלמטה על הבירה. לחשוב שזה השם שבחרו לבנה של הגברת באקט / בוקיי...
&nbsp
&nbsp
 

Y. Welis

New member
למי שמחפש שורשים באצולה, הסיכוי נמוך

ולו כי עניים מהמעמד הנמוך היו הרוב אז.
&nbsp
אגב דבר מעניין שקראתי (אצל גלאדוול המרתק) - בני האצולה באנגליה היו גבוהים בכמה סנטימטרים מהשאר, כי זכו לתזונה טובה יותר ותנאי חיים סבירים יותר.
&nbsp
כך שכדאי לבדוק את הגובה...
 
למעלה