CAESALPINIA GILLIESII

shelico

New member
CAESALPINIA GILLIESII

אתמול ביקרתי חברה במושב חמד פתאום תפס את עיני צמח שלא ראיתי שנים - צמחו כמה כאילה ליד בית הספר בו למדתי היה לי בראש צ'זלפינה וכך הגעתי לשם קסלפיניה המצלמה שלי בתיקון (עדיין-לא נורמאלים אילה...) אז לא צילמתי הסתכלתי עליו ונזכרתי בילדות שנים שלא ראיתי אותו הבטחתי לעצמי לחזור כשתרמילי הזרעים יבשילו...

shelico

New member
קסלפיניה

היום היה לי יום מעניין התלוותי לידיד למשתלת בונסאי - ולצורך העיניין השאלתי מצלמה... נחשו מה בפאתי המשתלה צמחה לה קסלפיניה זהה לזו שראיתי אתמול צמח שלא ראיתי מעל 20 שנה פתאום יום אחר יום מה אתם אומרים ? יש פה איזה מסר......?

shelico

New member
המון המון תשומת לב

לצמחים ולתהליכים בוטאנים רימונים ננסיים עם פריחה ופירות שימו לב לעומק (?) המצע...

nat41

New member
שליקו, תודה על החויה הלמודית, הפרי אכיל

במקרה זה?

shelico

New member
הרימון ננסי-ממילא רק לנוי

אבל גם אם יש פירות על בונסאי-לא הייתי נוגעת. יותר מידי קונפידור...

shelico

New member
על אבן

שתילה על (ובתוך) אבן קולטים כמה ידע צריך כדי להחזיק את הצמח בחיים במצע קטן כל כך ?

משמש בר

New member
איפה זה? מחפשת בונסאי של אורן

יש לי חבר שמחפש די הרבה זמן אורן ירושלים בונסאי. בכלל נראה לי שתעניין אותו המשתלה הזו. אפשר אולי לדעת איפה היא? ומשהו ממני - לי נושא הבונסאי נראה קצת כמו התעללות. אני לא מתבססת על ידע אלא על תחושה שאני מקבלת כשאני רואה את המכווצים הללו. אשמח אם יש לך הסבר שיסתור את תחושתי...

shelico

New member
משמש - אני גם בקונפליקט

מצד אחד מוקסמת מהאומנות ומצד שני,מכופפי הענפים נראים בעיני כלקוחים ממרתפי הדנג'ן אם אגע בנושא - לא מתכוונת להשתמש בהם.... וגיזומים תכופים - עם זה אין לי בעיה (הדשא עובר גיזומים תכופים יותר)

shelico

New member
קטן אבל בוגר...

האורן המושלם הזה קטן בצורה שלא תיאמן חצי מטר בערך לידו ערער( פרוקומבנס ?) שתול בתוך אבן

משמש בר

New member
איזה צירוף מקרים!

בדיוק שאלתי על אורן... ולגבי שאלתי השניה, אשמח אם תוכלי להתייחס

shelico

New member
המשתלה

נמצאת בכפר אדומים (סוף העולם ימינה...) ונקראת אגרו-נוי אלו אותם אגרונומים מומחים לגינון ננסי שמבצעים את הגינון במיני-ישראל יש במיני ישראל חנות שלהם - והם מחזיקים בונסאי למכירה שם לא יודעת אם האורן למכירה (חלק מהצמחים של אנשים פרטיים-שמחזיקים אותם) קבלי עוד אחד מהמשפחה

לשאלתך השניה

תלי תלים נכתבו על ה"התעללות" בעיצוב באומנות העתיקה של בונסאי. גם בפורם זה הנושא נדוש. איך נראים לכם עיצובי מטעים "גמדיים" לנוחיות הקטיף? גפנים? ועוד ועוד... בודאי יש לך "גדר חיה"??? לעומת אומנות הבונסאי המפארת את הטבע - בעיניי עיצוב וגיזום שחים בצורת מגוחכות= זילות של הטבע. ולשאלתך הראשונה ספק רב אם תמצאי למכירה בונסאי אורן - עוד יותר ספק אם אדם חסר נסיון בבונסאי יצליח לגדל אותו.

shelico

New member
כרמי בוקר טוב

אני בכלל לא מבינה איך מגדלים אורן עם שורש שיפודי בתוך כלי עם עומק של 5 ס"מ

האמת שגם אני לא ... ../images/Emo13.gif

וברצינות, אחת מנקודות בתורפה בגידול אורנים כבונסאי היא השורש השיפודי,בניגוד לכל הזנים האחרים ה אורן (ורוב המחטנים) לא שורד גיזום דראסטי שלו. הטיפול באורן בהתאם לחומר הגלם הבסיסי ממנו התחילו באימון, קל יותר להתחיל מעץ צעיר מאוד -מאמנים את השורש לגדול לרוחב ולא לעומק, בעץ מבוגר או ימהדורי (עץ מהטבע - מילולית ביפנית לקוח מההר) מנסים כמה שפחות לפגוע בשורש השיפודי ובתהליך ממושך לאורך שנים ועם הרבה סבלנות משנים את זווית הגידול מאנכית לאופקית.

מייקלה1

New member
תודה ../images/Emo13.gif

מרתק , למרות שבאופן אישי אני לא ממש מתחברת לצורת הגינון הזו.

l g433

New member
איזה שרשור מאמם !

שליקו ממש תמונות יפות. סוף סוף יש כאן משהו יותר מעניין מצמחים "רגילים". תגידי ,מה זה השעות האלו ? את אף פעם לא ישנה ?

למעלה