Authentication, asp.net 2

Authentication, asp.net 2

קצת הסתבכתי עם סיפור בסיס הנתונים הנפרד לצורך זיהוי משתמשים. אני עובד ב vs2005 . קודם כל שאלה טכנית: איך אני מחליט איפה יהיה בסיס הנתונים הזה ומאיזה סוג? מותקנים לי sql server 2005 וגם אקסס. והכלב מחפש דוקא את sql server express edition שאין לי. אני נכנס ל web site admin ובמקום שבו בוחרים provider יש לי לבחור רק מבין אפשרות אחת: aspnetsqlprovider . ויש שם גם קישור test שחושב קצת ולא עושה כלום. בקיצור, לא הצלחתי ליצור DB, ולכן כמובן שכל התהליך לא מצליח. אם יש למישהו עצה, זה יכול לעזור. ושאלה שניה, כללית יותר: האם אתם משתמשים במנגנון הזה? האם זה יעיל ושימושי? לי נראה שיש פה בעיה קטנה בכך שקובץ המשתמשים המורשים נמצא בבסיס נתונים אחר. אני צריך את הנתונים האלה בבסיס הנתונים הראשי כדי לאפשר כל מיני פעולות באתר. האם זה לא מפריע לכם לעבוד עם שני בסיסי נתונים בו זמנית?

לא יודע אני לא משתמש בזה.

אני בונה את מערכת המשתמשים בעצמי. אתה יכול לבנות מחלקות שמטפלות במשתמש (עוגיות Session וכיו"ב), ולבנות מחלקות שיורשות מ - Page, שמטפלות במשתמש - ואז כל הדפים שלך יורשים מהן.

e y a l b

New member
זה מה שחשבתי. אבל

אתה לא משתמש בפקדים LOGIN ושאר החבורה?

טוב, בכל פיצ'ר אפשר פשוט לא להשתמש

ואז אתה לא צריך להתמודד איתו. אני חושב שיש הרבה מאד כח במנגנון הזה, הנושא של authentication & authorization הוא מועיל מאד. אתה יכול לנהל בעזרתו רמות של משתמשים בצורה שהיא גם מאד מפורטת ומדויקת, גם גמישה וניתנת לשינוי בקלות, וגם... באה כמעט מוכנה מהקופסה. אני חושב ששווה להשקיע בזה את הלימוד.

גנזר

New member
לפי מה שאני הבנתי (ואשמח אם יתקנו

אותי) אם אתה רוצה להשתמש ב-DB שלך ולא להחזיק כפילות נתונים, אתה צריך לכתוב provider משלך וזה כבר לא כ"כ פשוט ולא כ"כ מהקופסה...אנחנו ישבנו על זה הרבה ובסוף ויתרנו

TTTTIS

New member
תגובה

אני חושב שעדיף לך להשקיע את הלימוד במנגנונים עצמם ולא בפקדים שמגיעים מוכנים מהקופסא במיוחד כשזה קשור באבטחה...

למעלה