agent1 מחכים לסיכום יומי מצידך

Wizard123

New member
agent1 מחכים לסיכום יומי מצידך../images/Emo45.gif

למי שעקב הבחור עשה היום עבודה נפלאה! הטכני אכן מתבהר בימים שכאלה ובמחזורים שכאלה.

aegent1

New member
לקחי מסחר (א') תוך שימוש בגלי אליוט

שלום לכם (במאמר מוסגר אציין רק: הלקחים והניתוח כאן.. הן על המסחר היום בלבד..תוך יומי...אולם הלקחים..המסקנות...והתובנות...נכונות לכל טווח של זמן.) הבטחתי סיכום בסוף היום...ולאור בקשתו הנאה של הבחור (שמו גיל על פי הכרטיס האישי) למעלה..ישבתי וכתבתי...וזה מה שיצא לי.. ראשית לכל... הייתי היום ביום חופש לא מתוכנן...התחלתי רגיל את הבוקר בדרך לעבודה..העפתי מבט על הרכב של המשפחה..והגלגל האחורי על הג'אנט..מפונצ'ר. במקום ללכת לעבודה..הודעתי שאני אאחר..החלפתי בגדים...נשכבתי והחלפתי גלגל..תוך שבירה של הג'ק המצוקמק למשקל האוטו...מדובר בוולבו...מעל 2 טון. לקח לי מעל שעה וחצי כל הסיפור...ליכלוך בלגן...מקלחת...כוס קפה להרגע..והופ כבר 0900. הודעתי שאיני מגיע היום..ויאלה למחשב.... לראות מה קורה עם התחתלת התיאורטי...ריאיתי מינוס 28.... זו ההקדמה.. כל שאר מה שהתרחש ביום מדהים זה מתחיל : כאן http://www.tapuz.co.il/tapuzforum/main/forumpage.asp?forum=867 ובכן: סקרתי היום את התנהגות מדד 25 במהלך כל שעות המסחר. השתמשתי בטכנירת גלי אליוט + רמות תמיכה והתנגדות יומיים בלבד. לא הסתכלתי על רמות תמיכה והתנגדות של המעוף אחורה חצי שנה. בחרתי לי שתי אופציות: קול 660 ליולי שער בסיס 1100 (כל היום :נמוך 620 גבוה 1140 סגירה 696) פוט 640 ליולי שער בסיס 610 (כל היום :נמוך 580 גבוה 910 סגירה 799) למה דווקא את שתי אלו: פשוט, מדד הבסיס 660.25, לא עניינה אותי הפקיעה בכלל. לא לקחתי בחשבון את משחקי הפקיעה של המדד,,אלא בחנתי מה קורה באופציות...למרות הפקיעה ומהלכה. באתי "מצויד" במידע מוקדם שחילקתי איתכם בימים האחרונים..שאני בטוח שהמדד מבצע ירידה...וירידה חד משמעית...עוצמת הירידות הקודמות + המחזורים תמכו בכך...התיקון מעלה של שלשום היה מלכודת דבש ,,,לפחות בעיני...וזו לא חוכמה לאחר מעשה..אלא במחשבה תחילה. ומכאן,,שהערכתי שהמדד ירד או בפקיעה או במסחר שיתפתח לאחר מכן..הערכתי גם שעוצמת הירידות תהיה זהה לימים החזקים קודם...מפאת ההזדמנות למוכר או המוכרים הגדולים למכור המון סחורה במחירים ,לא רעים, כנגד שחקני האופציות ומוסדיים הדואגים לסיכום רבעון וחציון של 2005, כלומר בסביבות 1.7-2 אחוז. ולכן בחרתי מראש שתי אופציות,,,שלאחר הירידה "המתוכננת" יהיו במרחק שווה מהכסף...ואכן...זה בדיוק של מאית הנקודה..מה שקרה.. היעדים שהצבתי למדד היום: הבסיס שלי היה הנתונים שנמוך יומי 0.87 אחוז וגבוה יומי 0.32 אחוז. מרגע שהמדד החל להתקפל שוב,,ולא יכול לרמת 658-660,, קבעתי שהמדד ירד..ועל פי ניתוח "פשוט" , יגיע בשלב ראשון לרמת 651 ובירידה של 1.4 אחוזים. הערכים במינוס אחוזים: המדד ירד ל- 1.16 אחוז תיקן לרמת 0.9 אחוז ירד לרמת 1.54 אחוז תיקן לרמת 1.2 אחוז ירד לרמת 1.71 אחוז ניסה לעלות ולא יכול לרמת 1.44 אחוז ירד לרמת שפל יומית של 1.98 אחוז סיים בתיקון לרמת 1.57 אחוז. המחזור 1546.91 מיליון המדד עבר כמעט "במדוייק" דרך כל הנקודות שציינתי במסרים בשרשור המצ"ב. איך "ידעתי" איני חכם גדול. אני מנתח את מה שאני רואה. תיאורית רמות תמיכה והתנגדות ותיאוריית אליוט לעומק אני גם מכיר.... הייתי זקוק רק לרמת חשבון של כיתה ה', לעסוק באחוזים וחיבור וחיסור...וזה כל מה שהיה צריך. גלי אליוט: ידוע שאליוט חילק כל מהלך נתון ל-3 גלים ראשיים ול- 2 גלים מתקנים. אליוט קבע גם את היחסים בין אורכי השינוי של הגלים. אליוט קבע מה מותר ומה אסור שיקרה בתנועת הגרף כדי שעדיין יקרא :מתכונת אליוטית. אני הוספתי את פרמט הזמן היחסי לכל מהלך..כך "יכולת" לצפות" מתי יתרחש בערך השינוי הבא..תתפלאו גם יחסי הזמן עבדו נפלא. כל מי שרוצה להעמיק ..יכול לחפש גם כאן סקירות של חברים שסקרו את טכניקת אליוט יפה מאוד. לבד מאפשרות למידת התיאורייה הפושטה באתרי האינטרנט. המסחר ומהלכיו: אצלנו יש 7 שעות מסחר...משעה 950-1650 , המדד מבצע עשרות מהלכי אליוט של 5 גלים מלאים (קטנים בתוך מהלכי האליוט הראשייים), ובתוך מסחר של יום יחיד. צריך להיות מסוגל לזהות את המהלכים הראשים (עולים או יורדים) (1+3+5 ראשיים) ואת המהלכים המתקנים (2+4). ואכן לאט לאט ניבנו לאיטם ובהתמדה ראוייה לציון...כל מהלכי האליוט הנדרשים...כולם הגיעו ליעדים המחושבים (כמעט בדיוק של מאיות הנקודה). לדעתי: הקושי העיקרי היה לזהות את 5 גלי אליוט הקטנים הנמצאים בכל גל ראשי..הם נוטים להטעות...לא תמיד מסתדרים עם החישוב והתיאורייה... (ראו פספוס שלי של גל יורד מס' 3 במסרים,, מה שזוהה ותוקן בהמשך און ליין). למדתי גם: שלאחר שהמדד נסחר מספיק שעות...נאמר 4-5 שעות...מהלך הגלים מייצר מוצר משנה שנקרא בעגה המקצועית קוו תמיכה לגלים היורדים וקוו התנגדות לכל גל של נסיון תיקון מעלה. צריך להשתמש בסרגל...ממש בסרגל על המסך..ולהקפיד ולראות האם באחד מהתיקונים המדד חורג מקווים מתוחים אלו. למדתי שאם אכן מתקיימת חריגה כזו...עומד לפתחינו תיקון יותר משמעותי בתוך ספירת גלי אליוט המשניים...מאשר ניתן היה ליחס לאותו גל משנה מלכתחילה. להערכתי אם המסחר היה נמשך 24 שעות רצופות המדד היה מבצע את המהלכים הבאים: סיום גל אליוט מס' 5 לרמה 645-646. כאן היה נכנס תיקון של 38-50 אחוז מכל המהלך,,כלומר המדד היה יכול לתקן עד מינוס 1.3-0.8 ואחר כך היה נכנס למחזור חדש של 5 גלי אליוט בדרך למטה...כאשר כעת מי שאמור לתמוך בו הם רמות שהתנגדו מאוד למדד במהלכו מעלה וכעת הםן מחליפות תפקיד וחייבות לשמש כרמות תמיכה לעתיד : סיום תחתית משוכת תמיכה על רמת 650 משוכה לא קלה על רצועת 642-647 משוכה לא קלה על רצועה 630-635 ירידה לרמת 620-626 כעת למהלכי האופציות שבחרתי להיום: קול 660 ליולי ופוט 640 ליולי: גם בהם השתמשתי ביחסי מישרעת נמוך גבוה תוך יומי...וגם בגלי אליוט על תנועת המחיר. מי ששם לב בוודאי..הבחין היטב...שכל המספרים שנתתי לשתי האופציות התקיימו אחד לאחד ברמת דיוק של 10 שקלים . משהו מעניין שזיהיתי לפחות פעמיים במשך היום: בתחילה אופצית הפוט עלו חדות,,אופצית הקול יורדת ביחס זהה ממחיר הזוג בפתיחה 1710 . עם התקדמות המסחר...ולמרות תיוק עליה וירידה חוזרת של המדד אל רמות יותר נמוכות מהנמוך הקודם..אופצית הפוט לא רצה אחר המדד למטה (כלומר למעלה במחירה)...ולעומת זאת אופצית הקול המשיכה לרדת...מה שהבנתי מכך..שסטיית התקן הגלומה בפוט יורדת משיאה היומי...והסטייה של הקול מתאימה עצמה בהתאם. את ערך הסטייה לא היה לי זמן לחשב ולהעלות בפורום...זה ממש היה מוגזם. עם המשך התקדמות המסחר...התברר ששיא הבוקר של הפוט שעמד על 740...ממאן להישבר מעלה...והכותבים מוכרים יחידות באלפים ברמות 670-710 ולא מאפשרים לאופציה לפרוץ מעלה. מה שמעניין שאותם כותבים..המשיכו לכתוב את הקול בערכו הנמוך + 20-30 נקודות ולא העלו את מחיר כתיבתם 100 נקודות מעלה. מתי באה הפריצה?? כאשר המדד שבר את רמת 1.16 וטס לרמת 1.71 אחוז מינוס...עלה ושבר הפוט 640 את מחסום ה- 700 וה- 740 וטס ישר לרמת 850.. רמה זו ראה הפוט ליחידות בודדות,,והחל לרדת שוב בואכה רמת 710-730,,, במקביל הקול חזר וטיפס לרמת 740-760 ..הכל בתיאום מושלם עם גלי אליוט של המדד. כאן בא הפיניש של המסחר...ירידה חריפה לרמת מינוס 1.98 אחוז..מדד 647.21 ומחיר הפוט עבר את היעד שקבעתי ל- 910 לעומת 900 שרשמתי בבוקר. התיקון של סוף היום...הוא שיפוץ מחירי האופציות והתאמתם לרמת המדד 649.99 והן לכל הפרמטרים האחרים. ד.א. המדד פסימי ליום א' בקצת מאוד. ערב טוב אייג'נט 1

aegent1

New member
לקחי מסחר (ב') תוך שימוש בגלי אליוט

ההודעה מקורית אורכה יותר מ-65000 תווים ולכן חולקה לשניים. המשך (חלק ב') מסקנתי מיום זה: א. זהה את המגמה השלטת ובחר מה אתה אמור לעשות. סרוק את מחירי האופציות בתוך הכסף, בכסף, ומחוץ לכסף..בחר את אלו שלדעתך מגיבות נכון למדד... פעל מיד וללא היסוס..אל תמתין עוד שעתיים "להתבהרות התמונה"...הפעולות חייבות לבוא מיידית עם המסקנות...ממש באיבחה אחת. (מי ששם לב ראה שפוטים 610,620,630 היו בכלל בירידה כאר פוט 640 ומעלה עולים...ולא מעט זמן..למעשה את השתי התחתונות לא היה צריך לגעת עד הצהוריים... שם הן עשו את הקפיצה..) ב. עקוב אחר הפעולה שעשית..ברמה של עשיריות מדד. או 10-20-30 ש"ח לאופציה שמחירה 600-800. ג. באם המדד חורג מהערכים שחשבת שיגיע אליהן. ומחירי האופציות תומכים בכך..החלטתך שגויה...חתוך מיידי את ההשקעה...גם בהפסד של 10-20-30 ש"ח לאופציה. ד. חכה לסיום המהלך החורג מהתוכנית..זהה שהוא אכן כזה ולא שינוי מגמה כולל...חשב לאן הוא יכול להגיע... ועקוב אחר המימוש...עם ההגעה ליעד.. והתקפלות על פי רמות ההתנגדות הקודמת...חזור לאופציות ועקוב אחר מחירן בהתאם.. לגלי האליוט טשלהם ורמות תמיכה והתנגדות גם של האופציות. ה. היה מוכן ברמת דיוק של עשיריות הנקודה...לבצע את השקעתך הבאה...אל תהסס... ו. עקוב שוב אחר נכונות הניתוח והמהלך או אחר כישלונו. וחזור על שלבים ג-ד' לעיל. ז. בשוק מגמתי באופן חד משעמי כמו היום (שוק יורד),,איני ממליץ לקנות פוט...לעשות סווינג לקול...ולחזור לפוט.. וחוזר חלילה...בשום אופן. הסיבה לכך היא פשוטה...מספיק שאתה לא נכנס ויוצא ברמות השיא והשפל של המהלך..כדי שלא ישאר לך "בשר להרוויח על הסווינג" ולאחר חישוב העמלות...יתברר לך שאתה מופסד...ואם לא היית עושה כלום...הייתה מורווח יותר. זה לקח חשוב ביותר. (לי זה קרה היום פעם אחת ב-5 המהלכים).. החלפתי מצב מפוט לקול ולא בשיא והשפל המדוייקים...וכשנאלצתי לתקן..התברר שכל המהלך היה מיותר לחלוטין. כתוצאה מכך הפסדתי על מהלך סרק זה 50 ש"ח לאופציה...זה לא שינה לי.. שכן זה רק "נגס" ברווח היפה מקודם... אבל זה לקח חשוב....אין לבצע סווינגים לכיוון מנוגד למסחר תוך כדי המסחר..כאשר הוא מוגדר בבירור בעל מגמה מסוימת וחד משמעית!!! שכן אינך יכול לשעת מתי אליוט ימות...ומוכר מטורף יפיל את השוק ב- 1-2 אחוז במכה!! זהו.כתבתי יותר מדי. אשמח לקרוא תובנות של סוחרים אחרים..אני בדרך כלל לא סוחר יום...אני מבצע טכניקת PVC הידועה,,,אולם בצד היותה כבסיס באמתחתי אני מקדיש מעות מספר גם להשקעות חשופות בכיוון שאני מנתח ומחליט...על פי רוב..זה בסדר. המעקב העיקרי הוא אחר תוכן ה- PVC ולאור הירידות החדות האחרונות אני חושב שזמן הספליט מתקרב מאוד,,להערכתי ברמת 640-647. כיוון שבילתי אפשרי לקלוע "בול" בכל השקעה...עדיף לקחת מס' אחוזים לפני סיום המהלך את התיק ולחכות להשלמתו מחוץ לשוק..וכשיגיע לנקודה המחושבת המקורית..להיכנס שוב עם ה- pvc הפעם תוך בחירת מחיר הסטרייקים לרמת המדד המסויימת ויעדי התיקון מעלה או המשך הירידות. זיכרו,,לא חייבים להיות כל הזמן בשוק...לא חייבים למצות כל מהלך עד סופו...עוד לא הפסיד המשקיע שיצא מהשקעה ברווח של אגורה נטו...! ביי ערב טוב אייג'נט 1

itzik911

New member
תענוג של מלל

שאלה קטנה : איפה ניתן למצוא חומר על טכניקת ה-PVC ??? תודה ..........!!

Wizard123

New member
וואו באמת תענוג!

דרך אגב אני לא גיל, אני ערן. גיל זה איפה שצריך להכניס את הגיל שלך.. :)

aegent1

New member
טוב מאוד המלצתי לשבוע הבא

כדאי לפתוח את השבוע "ריק מסחורה עירומה",,אים יתחיל בעליות ביום א',,אין סיבה לדעתי לרוץ ללונג קול או שורט פוט. היות והמומנטום הכללי הוא מטה וחזק...כל תיקון מעלה יבדק תחת כללי תיקון בסיסיים של פיבו ושל אליוט ושל רמות התנגדות. למיטב הבנתי המחסום הגדול ביותר קיים ברמות 660-665...ולא נראה לי שהשוק יצליח לעבור אותו בנסיון ראשון או שני ועוד מיד ביום א' או ב'...בכלל לא. ולכן..באם אכן השוק יתקן מעלה...לחכות לו בנקודות המתאימות...ואי הצלחה של מעבר מעלה של אותן נקודות..יאפשר לשים נקודות כניסה כשיחזור בפעם הראשונה שוב מטה...לאותה פוזיציה האופינית לשוק יורד. כתבתי כבר במקום אחר..שסווינגים קצרי טווח במגמה חד כיוונית וחד משמעית עלולה להסבר רק הפסדים. סווינגים מתאימים יפה לשוק מדשדש בטווח של 10-20 נקודות...באופן ברור. ולא זה המצב אצלנו. ביי

BB 2

New member
באליוט יש לי הרבה מה ללמוד...

בכל מקרה לפי נסיוני כשעושים הרבה התהפכויות/פעולות מופיעה טעות באחת מהם ואי אפשר לחמוק מזה. אם הטוטל חיובי אז כן אפשר לומר שהכל בסדר.

BB 2

New member
או

יותר מדוייק.. אם 70 אחוז מההתהפכויות היו בסדר אז באמת צריכם לסלוח על השאר

למעלה