ADHD?

ב ת ש ב ע

New member
ADHD?

אני בת 30 וחזרתי עכשיו מפגישה אצל פסיכיאטרית. דיברנו על הקושי שלי בלימודים ועל חוסר ריכוז והיא אמרה שאני כנראה סובלת מ-ADHD. מה זה אומר? האם מעתה והלאה ייפתר הריחוף שלי? האם יכול להיות שזה מקור קשיי התפקוד שלי? היא דיברה על תרופות שעוזרות. אני חוששת מהתמכרות לתרופות אלה. האם הן ממכרות? זה לכל החיים או שאולי זה קשור לבעיות רגשיות שעלי לפתור ואז זה יעבור?

שלום לך אלישבע

קודם כל - גילית מה שהפריע לך תמיד, סוף-סוף יש לזה שם, יש הסבר הגיוני - וזה כבר ציד חשוב. טוב שאת בקשר עם פסיכיאטרית שמבינה עניין, אני מקווה שהיא תוכל לעזור לך למצוא את דרכך בגילוי החדש הזה. האם הריחוף ייפתר עכשיו? לא בטוח. לפעמים התרופות עוזרות ולפעמים לא, כל אחד והתגובה שלו. התרופות הן בד"כ מקבוצת הריטלין ולא ממכרות. כמו שאמרתי קודם - לא תמיד עוזרות, אבל את זה כל אחד צריך לנסות ולראות בעצמו. לגבי שאלתך - כן, זה לכל החיים. את כנראה נולדת עם זה, וזה בהחלט מהווה מקור להרבה בעיות תפקוד בעולם התובעני שלנו. אנחנו מפתחים לעיתים קרובות גם בעיות רגשיות אבל לא הן המקור אלא יותר התוצאה. אבל אני חושבת שהפסיכיאטרית שלך תוכל לענות לך באופן ספציפי יותר, היא מכירה את המקרה שלך. כל אחד מאיתנו שונה, גם בעניין הזה. אם התרופות יעזרו לך - אז הרבה מהסימפטומים שמקשים עלייך ייפתרו או לפחות יוקלו. אם לא - יש גם גם עזרות מסוגים שונים כמו קואוצ'יג, ביופידבק וכו', ואם זה נשמע לך סינית כרגע אז זה בסדר, את בוודאי תלמדי את השפה בקרוב, אם את כבר בעניין. הפורום שלנו כאן הוא מקום טוב ללמוד, לשתף ולהתייעץ, בדיוק כמו שאת יכולה לראות כאן בעמוד הזה וכמו שעשית עכשיו בעצמך. יש בראש העמוד הזה גם קישורים שונים לאתרים ולכתבות בנושא. בת שבע יקרה, ברוכה הבאה אלינו, נשמח לראות אותך כאן, משתפת ומשתתפת, לומדת על עצמך ומתמודדת, את הצעד הראשון בדרך הלא-קלה של הגילוי וההתמודדות כבר עשית, אז שיהיה לך בהצלחה!

סליחה....
ז"א - בתשבע

את רואה מה טוב בזה? תמיד אפשר להאשים את ה add שלי, ובהזדמנות זאת אתקן עוד משהו : ציד=צעד. והכל בגלל חוסר הריכוז שלי וזה לא באשמתי

למעלה