ACPI 2.0, מאווררים רועשים ו-Q-fan

maxkohl

New member
ACPI 2.0, מאווררים רועשים ו-Q-fan

אני לא בטוח שה-ACPI 2.0 קשור, אבל קראתי איפושהוא שאופציות להאטת מאווררים תלויות בזה...יכול להיות? זה מכובה ב-DEFAULT של הביוס. יש סכנה להפעיל את זה עם XP PRO SP2? עכשיו העניין הוא שיש לי לוח של ASUS עם הטכנולוגיה הזו, Q-FAN, שלמרות שהדלקתי אותה בביוס והיא אמורה "לשמור על טמפ' מתחת ל-66 צלזיוס", המאווררים שלי עדיין רועשים ולא מורידים שוב קצב אפילו כשהמעבד לי בקושי על 32 צלזיוס. זה ממש מאכזב, כי קניתי מארז HEC איכותי במיוחד נגד רעשים, ובסוף צריכים לכבות את המחשב בלילה כי אי אפשר לישון לידו - זה מפספס את המטרה. אני לא מעוניין לכבות את המחשב בכלל! האם כניסה שלו ל-SLEEP תקטין את הרעש? בכלל, אתם מכירים תוכנה (חוץ מ"מברג פיליפס 4.1"
) שיכולה לשלוט ידנית במהירות המאוורר? אני רוצה סתם לבטל אחד מהם לראות מי מרעיש, ואין לי כח לפתוח את המארז בשביל זה... בכלל, אני רוצה לדעת אם האטה שלהם תעזור, או שאין מנוס מלרכוש משהו יקר.

ocean666

New member
../images/Emo26.gif

מה הדגם הספציפי של הלוח שלך? כי יש סדרה של לוחות ASUS שיצאו עם פגם כלשהו שהמאוורר צ'יפסט שלהם עושה קולות של חתול דרוס
אומנם היום הלוחות האלה כבר מיוצרים עם מאוורר אחר, אבל הרבה פעמים גם כשקונים מחשב חדש יוצא לקבל לוח עם המאוורר הישן כי הוא פשוט נשאר לחנות במלאי
אתה יכול גם להסתכל בתוכנה כמו EVEREST איזה מאוורר עושה המון סיבובים לדקה (RPM) ולהבין איפה הבעיה

maxkohl

New member
"חתול דרוס"...הלוואי - היה שקט! ../images/Emo6.gif

הלוח זה Asus P5GD1-VM - אני בסיכון? (איך את בודקת?) לגבי ה-EVEREST (אגב, אני בכלל מעדיף את AIDA32, כי הבנתי שה-EVEREST מסרבת לפעול על רשתות בטענה שצריך רשיון מסחרי - זה עדיין כך?) אני יודע שמי שמסתובב הכי מהר זה המאוורר של המעבד, אבל בדיוק ממנו אני מצפה שיישתוק כשהמעבד במנוחה...(ולא עובד את ה-32C). בקשר לשליטה במאווררים - יש הצעות ברמת התוכנה? תודה על העזרה!

למעלה