60 שניות על אישור עבודה בתאילנד

Benkok

New member
60 שניות על אישור עבודה בתאילנד

המידע שלפניכם נלקח מהזיכרון שלי ומתייחס לתהליך החוקי. כל מי שעושה רשיון עבודה דרך חברות קיקיוניות עושה את זה על אחריותו בלבד. אם טעיתי במשהו ואתם יכולים לספק מידע יותר רלוונטי - תרגישו חופשיים לתקן ולהעשיר את כולנו. לפני שמגישים בקשה לאישור עבודה צריכים לוודא את הדברים הבאים: - המבקש חייב להחזיק דרכון בתוקף, עם ויזה NON-B. - החברה המבקשת חייבת להיות חברה תאילנדית, עם הון רשום של לפחות 2 מיליון באהט (חייב להיות 2 מיליון באהט לכל אישור עבודה ז"א אם מבקשים אישורי עבודה ל2 זרים אז ההון הרשום חייב להיות 4 מיליון באהט) - החברה המבקשת חייבת להעסיק לפחות 4 מקומיים, על כל הכרוך בכך (תלושי משכורת, תשלומי ביטוח לאומי וכו') והבקשה יכולה להיות מוגשת לפחות שלושה חודשים אחרי שנפתחה החברה. המסמכים הנדרשים (ברמה האישית) - דרכון פיזי וצילום של כל הדרכון. אישור בריאותי (ניגשים לכל מרפאה באיזור מגוריכם, משלמים 100-200 באהט ומבקשים "בדיקה בריאותית לאישור עבודה"...זה עניין של 2 דקות) מסמכים נוספים (ברמת החברה) - כל מסמכי החברה (גארודה, ישיבת דירקטוריון, רשימת בעלי מניות וכו') TAX ID של החברה (הכרטיס הצהוב) לגבי העלויות - אם החברה רצה חוקית אז העלויות העקיפות לא אמורות להיכלל (כי בין כה וכה החברה שילמה אותן): מס על ההון הרשום - 5,500 באהט לכל מליון באהט. תשלומי ביטוח לאומי של 4 עובדים (תלוי במשכורות המוצהרות, 5% מערך המשכורת) במשך שלושת החודשים האחרונים לפחות. העלויות הישירות של אישור העבודה מסתכמות בכמה אלפי באהטים המתחלקים על כל התהליך - 700 באהט הגשת בקשה, 1,900 באהט הארכת ויזה (על בסיס הגשת הבקשה מאריכים את הויזה לחודש ואז לעוד חודש ואז לשלושה חודשים ואז לשנה, כל הארכה כזאת עולה 1,900 באהט חוץ מההארכה הגדולה שעולה 3,900 אם גם עושים מולטיפליי ויזה) בקיצור - אם מבקשים מכם עשרות אלפי באהטים תבדקו טוב טוב מה זה כולל כדי שלא יצוצו לכם כל מיני עלויות נוספות בדרך. מי שמעוניין בבחורה אמינה לליווי התהליך (בתשלום סימלי על שעות עבודה ונסיעות) מתבקש לפנות במסר.

קרלטון

New member
כמה עדכונים / תוספות

עדכונים: - החל מלפני כמה שנים החוק שונה וכעת לא דרושים 4 עובדים תאילנדים כדי לקבל אישור עבודה. למעשה, לא דרוש אפילו עובד תאילנדי אחד. עדיין דרושים 4 עובדים תאילנדים כדי לקבל Extension of Stay (אפשרות להיות שנה רצופה בתוך תאילנד). כלומר למי שלא מעסיק 4 עובדים יש את האפשרות להיות על ויזת Non-Imm-B לשנה עם Entry Permits של שלושה חודשים כל פעם, כלומר לעשות Visa Run כל שלושה חודשים (זה מה שעשיתי בשנה הראשונה וכנראה מה שאני אעשה בשנה הבאה). הדרישה של 4 עובדים כיום באה מה-Immigration לגבי הארכת הויזה המיוחדת בלבד בתוך תאילנד, לא ממשרד העבודה לגבי אישור העבודה. - לגבי זמן מינימום מפתיחת חברה עד לקבלת אישור עבודה, זכור לי שקיבלתי אישור עבודה בסביבות שבועיים לאחר פתיחת החברה, כך שהזמן הזה קוצר משמעותית או שבוטל לגמרי. תוספות: - משכורת מינימום לקבלת אישור עבודה. כאן יש הרבה דיסאינפורמציה שמסתובבת. פורמלית, אין משכורת מינימום שונה לזרים כדי לקבל אישור עבודה, ישנן אומנות שמקבלות אישורי עבודה חוקיים עם משכורת מוצהרת של 6,000 באט בחודש. בפועל, החוק הבלתי כתוב אומר בסביבות 30,000 באט לזר שמועסק בתור Managing Director. מה שכן, חובה לשלם את המשכורת שהוצהרה בטופס הבקשה לרשיון העבודה (או לפחות לשלם את המס המתאים לגובה המשכורת). שוב,כדי לקבל Extension of Stay ממשרד ההגירה, כן קיימים עדיין סכומי מינימום לפי לאום (לישראלים 35,000 באט). - ביטוח לאומי: יש לשלם ביטוח לאומי לכל עובד בגובה של 10% מהמשכורת, עד לתקרה של 1,500 באט. 5% משלם העובד (ע"י קיזוז מהמשכורת) ו-5% מוסיף המעסיק. - כמו שנכתב בהודעה הקודמת, TaxID של החברה הוא חובה לרשיון עבודה, וניתן להרחיב ולהסביר שרישום במע"מ של החברה הוא חובה כדי לקבל אישור עבודה. חברות שלא מעסיקות זרים לא חייבות להירשם במע"מ עד לגובה מחזור מכירות מסוים. חברות שמעסיקות זרים חייבות להירשם במע"מ עוד לפני שגבו באט אחד. - יתרונות עקיפים של אישור עבודה: חוץ מהאפשרות לעבוד באופן חוקי, ישנם מוסדות שדורשים לראות את אישור העבודה, לדוגמא הרבה בנקים מבקשים כיום לראות אישור עבודה כדי לפתוח חשבון או לקבל כרטיס אשראי. - יש לציין שאישור עבודה אינו מקנה זכות לעבוד בכל דבר, אלא רק במקצוע המוצהר ובאיזןר המוצהר. מי שעשה אישור עבודה כמנהל בבנגקוק ורוצה לפתוח חנות בצ'יאנג מאי ולעבוד בה כמוכר באופן יומיומי, יתקל בבעיות חוקיות.

מוטי 6691

New member
כמה שאלות

במידה ואני נשוי לתאית ואני רוצה לפתוח עסק קטן ואני רוצה שהעסק יהיה רשום על שמה בלי שום איזכור שלי מה התהליך שהיא תצטרך לעבור מבחינת החוק התאי. האם היא תצטרך לשלם יותר מס גם עם הפדיון החודשי לא גדול והיא במקביל ממשיכה לעבוד בעבודתה המשרדית הרגילה. והאם מומלץ לעשות זאת טרם הנישואין או שאין קשר מבחינת הקושי או ההפך הקלה בתהליך

קרלטון

New member
הצורה הפשוטה ביותר

היא שאשתך תפתח עסק קטן על שמה, בתור עוסקת מורשה (Sole Proprietor). זה פשוט מאוד, רק להגיש כמה מסמכים, בלי לפתוח חברה, בלי להכין מאזנים שנתיים ובלי בלאגנים והיא גם לא תצטרך להירשם במע"מ כל עוד המחזור קטן. אין קשר לנישואין מכיוון שמבחינת החוק התאי אתה בכלל לא קשור לעסק. החסרון הבולט הוא שאתה לא תוכל לקבל אישור עבודה במסגרת הסידור הזה, כלומר אם אתה מתכוון לעבוד בעסק זה יהיה בניגוד לחוק, מה שיחשוף אותך לעונשים רציניים אם תתפס. עוד נקודה היא שלא תהיה לך שום זכות חוקית על העסק, כלומר אם אמא של אשתך תחליט שמחר מוכרים את העסק ובועטים אותך לכל הרוחות לא תוכל לעשות שום דבר בנוגע לזה.

למעלה