50 סמ"ק ואיילון?

50 סמ"ק ואיילון?

שלום לכולם אני עדיין מעכל את העובדה שהחלפתי את הגראנד לפגו טראקר - 50 CC האם ידוע לכם אם שוטרים אוכפים את איזור הנסיעה של 50 באיילון והאם יש הבדל מבחינתם אם פקוק או שהכביש נקי? זו הבאסה הכי גדולה בירידה ל 50, חוץ מזה , יחסית ל 50 הוא נוסע יפה. תודה מראש ושבוע טוב

biltong SA

New member
תזכיר לי למה עברת ל50?

לא אמרת שאתה כבר פוחד לנסוע בכבישים מהירים? ועכשיו אתה מכפיל את הסיכון עם 50 סמ"ק

עברתי ל 50 מכיוון ש

העדפתי לא לנסוע יותר עד ביתי דרך כביש החוף , ומכיוון שאם כך, בשביל נסיעה עד הרכבת בלבד אין טעם להחזיק 250 סמ"ק שעלויות האחזקות שלו בהחלט גבוהות יותר משל 50 (או 125) בפועל פרסמתי מודעת החלפה על 50 או 125 ואני חושב שקיבלתי כלי טוב לא פחות, אם לא יותר מהגראנד שהיה לי, גם אם הוא איטי יותר. למה מכפיל את הסיכון עם 50 סמ"ק? כוונתך אם אכנס לאיילון? אני לא עושה זאת, למרות שאם היה חוקי אני מניח שבדרך לרכבת, כשהמכוניות בקושי זזות באיילון הייתי עושה זאת

בעיקרון

לעלות עם 50 סמ"ק על איילון [ ממחלף "קיבוץ גלויות" לכיוון צפון עד מחלף "קקל" ]זה חוקי , זה לא כביש מהיר ! ! !

ולמה זה בדיוק?

איילון לא כביש מהיר , מה הסיבה שיעצרו 50 סמ"ק ויתנו לו דו"ח שבעצם הוא נוסע שם באופן חוקי [ אמנם לא ביטחותי אבל חוקי ] ?

איילון כמו כביש ת"א-י-ם הוא כביש

מהיר ונקלתי בלא מעט רוכבים שקיבלו דוח על כך שנסעו באיילון. בכביש החוף למשל מותר ל 50 סמ"ק לנסוע.

../images/Emo128.gifכביש החוף מוגדר ככביש מהיר ברוב

חלקיו (אאל"ט עד מחלף אולגה או קיסריה; משם וצפונה לא מוגדר ככביש מהיר). אממה, באטלס המפות של חברת "מפה" מהדורת 2007, כביש מס' 2 מסומן לכל אורכו בצבע הכחול (המסמן כביש מהיר)...

סליחה, כאחד שנוסע קו נתניה תל אביב

כבר 15 שנה אני רגיל שכביש החוף הוא נתניה תל אביב (
), בקטע הזה כן מותר לנסוע עם 50 סמ"ק. באיילון בכל אופן אסור.

פ ו כ י

New member
הפוך גוטה הפוך

מת"א עד מחלף קיסריה מותר עם 50 סעמ"ק ממחלף קיסריה צפונה, בואכה חיפה-אסור

אתה בטוח שאיילון זה כביש מהיר ?

ואני מתכוון מהקטע של מחלף קיבוץ גלויות ועד מחלף קק"ל , שלטי המהירות הדיגיטאלים מראים 70 - 90 קמ"ש

dudmel

New member
השלטים הדיגיטליים זה מהירות מומלצת

הם משתנים בהתאם לעומס התנועה.

Moo Moo

New member
שלטים דיגיטאלים לא מסמנים כביש מהיר

אלא שלטי "55" שמוצבים בירידה למחלפים, גם שלטי דרך כחולים מסמנים כביש מהיר בניגוד לשלטים הירוקים שמסמנים דרך בינ-עירונית.

be_roo

New member
גם השלטים הללו לא מגדירים כביש מהיר

התמרור היחיד שמגדיר דרך מהירה הוא תמרור ב-54 "כניסה לדרך מהירה"

Oisun

New member
החוק כאן לא אמור להדאיג אותך

אלא הבטיחות. לי יש 125 שנוסע יפה מאוד ואני משתדל להימנע מלעלות על איילון מטעמי בטיחות. על אחת כמה וכמה ב-50- אם תצטרף פתאום להאיץ כי מישהו ידבק לך לתחת בנתיב הימני אתה לא תוכל לעשות את זה, אני במקומך ממשיך עם כביש החוף.

be_roo

New member
בעקרון ובמעשי אתה טועה

שלטי מהירות לא מגדירים דרך מהירה, מה שמגדיר דרך מהירה הוא תמרור "כניסה לדרך מהירה", ותמרור כזה מוצב בכל כניסה לנתיבי איילון בקטע שציינת. אין קשר לכך שבחלק או בכל הכביש המהירות מוגבלת למהירות נמוכה ממהירות ברירת המחדל של דרך מהירה (110 קמ"ש).

cool456

New member
איילון זה כן כביש מהיר וגם כביש החו

איילון זה כן כביש מהיר וגם כביש החוף ברובו (למעט על יד נתניה אם אני לא טועה). אם יש תמרור עגול כחול עם המספר 55 זה אומר שרק רכב שמותר לו לנסוע מעל 55 קמ"ש (על פי החוק) מותר לו לעלות על אותו הכביש. מכיוון שקטנועי 50 סמ"ק מוגבלים על פי החוק עד למהירות של 50 קמ"ש אסור להם לעלות על כבישים שבכניסה אליהם מוצב התמרור הזה.

למעלה