5.6.1967

BONKER1

New member
5.6.1967

צוהוריים טובים לכולם... אני חוזר אליכם ביום זה כדי שנזכר יחדיו ביום עצוב זה. כי זו הוא תאריך למלחמת ששת הימים..שנזכור את כל הנופילם במלחמה זו ערבים יהודים דרוזים וגם נוצרים..על מלחמה מאוד קשה..על מנהיגים באותה תקופה..ובמיוחד ג'מאל עבד אלנאסר...יש לי המון מה להוסיף לנושא...וגם אעתיק לכם בשפה הערבית את כל אשר היה בשנת67

BONKER1

New member
המשך

الطريق الى الخامس من حزيران 1967 تفتحت عيون جيلى على الدنيا ونحن لا نرى سوى جمال عبد الناصر الذى سحر عقولنا بزعامته واستولى حبه على افئدتنا وتخيلنا اننا نسير معه بكل ثقة من نصر الى نصر ولا شيء اسمه "مستحيل" يمكن ان يقف امام "عزيمة شعبنا وارادته الثورية" !! .. وطوال الايام التى سبقت يوم الاثنين الخامس من يونيه - حزيران 1967 كانت "ام كلثوم" تلهب مشاعرنا وتشعل حماسنا وهى تغنى وتقول "جيش العروبة يا بطل الله معك.. مأساة فلسطين تدفعك نحو الخلود.. حول لها الالام بارود فى مدفعك.. راجعين بقوة السلاح.. راجعين نرجع اللى راح.. راجعين كما رجع الصباح من بعد ليلة مظلمة".. ثم صدمنا واصابنا الذهول عندما رأينا عبد الناصر مساء يوم الجمعة 9 يونيه- حزيران 1967 على شاشة التليفزيون وهو متجهم الوجه ويعلن بصوت منكسر فى خطاب للامة اننا منينا بالهزيمة وانه يتحمل المسئولية الكاملة عما جرى وانه قرر التنحى عن جميع سلطاته ومسئولياته الى نائب رئيس الجمهورية زكريا محيى الدين. لقد انتهت حرب الخامس من يونيه بنتائج كارثية على مصر والعرب سياسيا ومعنويا وعسكريا.. وكان من المفروض ان يرحل المسئولون عن تلك الكارثة التى اسموها "نكسة" عن مواقع السلطة والمسئولية.. بل ويحاكموا عما ارتكبوه من اخطاء جسيمة فى حق مصر وشعبها وقواتها المسلحة.. ولكن شيئا من ذلك لم يحدث. إلهاء الجماهير وتضليلها( הערה הנושא מועתק)

BONKER1

New member
67

حرب 1967 أو حرب الأيام الستة هي الحرب الثالث مما يسمى "حروب فلسطين"، أي سلسلة الحروب بين إسرائيل والدول العربية المجاورة لها. اندلعت الحرب في الـ5 من يونيو (حزيران) 1967 بين إسرائيل من جهة وكل من مصر، الأردن، وسوريا من جهة أخرى بتعاون مع قوات عراقية التي كانت مرابطة في الأردن. كانت الحرب ذروة للأزمة التي بدأت في 15 مايو (أيار) 1967. انتهت أزمة السويس بانسحاب إسرائيلي من شبه جزيرة السيناء وقطاع غزة في 8 مارس (أذار) 1957 كما اتفقت إسرائيل ومصر على دخول قوات دولية تابعة لـلأمم المتحدة (UNEF) إلى المناطق التي انسحبت منها إسرائيل، لحماية وقف إطلاق النار. بعد الانسحاب أعلن رئيس الوزراء الإسرائيلي أن إسرائيل ستعتبر إعادة إغلاق الممر المائي في تيران أمام سفن إسرائيلية سببا لحرب. بين مارس 1957 وأبريل 1967 كانت الحدود بين إسرائيل ومصر هادئة نسبيا، ولكن في 1964 تكثفت الاشتباكات بين إسرائيل وسورية بشأن النزاع على استغلال مياه نهر الأردن. في نوفمبر (تشرين الثاني) 1966 انتهى التفاهم بين الحكومتين الإسرائيلية الأردنية بشأن تهدئة الحدود الطويلة بين البلدين. في حدث على خط الهدنة قرب قرية السموعي بشمالي الضفة الغربية (الخاضعة في ذلك الحين للسيطرة الأردنية) انقتل 3 جنود إسرائيليون بانفجار لغم. فشن الجيش الإسرائيلي هجوما قاسيا على بلدة الساموعي وهدم بيوت كثيرة فيها. أما بنسبة للخسائر البشرية فأعلنت إسرائيل مقتل 50 أردني وإسرائيلي واحد بينما لم يوفر الأردن معلومات من جانبه. في 20 نوفمبر 1966 أعلن الملك حسين عاهل الأردن التعبئة العامة. في 7 أبريل (نيسان) 1967 حدثت م&#1593

BONKER1

New member
המשך 67

في 7 أبريل (نيسان) 1967 حدثت معركة جوية بين طائرات حربية سورية وإسرائيلية حيث أسقطت إسرائيل 6 طائرات سورية من طراز "ميغ 21". في 13 مايو أبلغت المخابرات السوفياتية نائب الرئيس المصري أنور السادات أن إسرائيل تركز قوات ضخمة في شمالها مستعدة للغزو إلى سوريا. عندما علم رئيس الوزراء الإسرائيلي ليفي إشكول عن هذا الإبلاغ دعا السفير السوفياتي لدى إسرائيل إلى زيارة شمالي البلاد ليقتنع بأنه لم يحدث أي تغيير في انتشار القوات الإسرائيلية. أما السفير السوفياتي فرفض الدعوة. في 15 مايو بدأت مصر بتكثيف قواتها في السيناء وفي اليوم التالي طالبت مصر القوات الدولية بالخروج من أراضيها. في 22 مايو أعلنت مصر إغلاق مضيق تيران أمام السفن إسرائيلية المتجهة إلى مناء إيلات. اعتبرت إسرائيل هذه الخطوة إعلان حرب نسبة إلى تصريح رئيس وزرائها بعد أزمة السويس وتكثيف القوات المصرية في السيناء. في الخامس من يونيو (حزيران) 1967 شن الجيش الإسرائيلي هجوما على القوات المصرية في السيناء

BONKER1

New member
67 ומעלה

ولعل من أسوإ نتائج الحرب من وجهة نظر الأطراف العربية هي خسارة الضفة الغربية و قطاع غزة و شبه جزيرة سيناء وهضبة الجولان..وتحطم معنويات الجيوش العربية وأسلحتها وبعد اجراء المحاكمات لمتسببي الفشل العسكري وبعد مضي فترة من الزمن اخذت تتكشف الحقائق عن اخفاق القائد العام للقوات المسلحة المشير عبد الحكيم عامر بوضع الخطط وتنفيذها بالشكل الصحيح بضمنها خطط الانسحاب العشوائي. وصدر عن مجلس الأمن القرار 242 في تشرين ثاني 1967 الذي يدعوا إسرائيل إلى الانسحاب من الأراضي التي احتلتها في حزيران 1967 وبعودة اللاجئيين إلى ديارهم. و بعد قرابة السنة، قامت معركة الكرامة،التي خاضها الجيش العربي (الاردني) ضد العدوان الإسرائيلي،و قد سجل بذلك أول نصر عربي على الجيش الإسرائيلي،و تعتبر معركة الكرامة من المعارك الحاسمة في تاريخ المنطقة جمعاء،لأنه من خلالها اعطت العرب الدافعية و الحافزية بأن الارادة و التصميم تمثلان جزءا لا يتجزأ من النصر على شتى الاعداء،و على المستوى الاردني، فقد استطاعت الأردن زرع الثقة في نفوس الجيوش العربية بشكل عام،و في نفوس جنود الجيش العربي(الاردني) بشكل خاص. و ترتبت على هذه الحرب استرجاع الأردن لألاف الاراضي التي احتلت في حرب 1967. أدت حرب 1967 إلى إعادة تنظيم الخطط العسكرية العربية واعدة تنظيم قطعها.و قد شنت القوات العربية حرب الاستنزاف بقيادة الشخصية العسكرية المميزة الفريق عبد المنعم رياض. ومن أهم منجزاتها عملية ايلات التي تم الهجوم على ميناء ام الرشاش الذي اسمته إسرائيل ايلات حيت تم تلغيم المين

BONKER1

New member
המשך 67 ומעלה

حيت تم تلغيم الميناء وقتل عدد من العسكريين و إغراق بارجة إسرائيلية وذلك من قبل رجال الضفادع البشرية المصريين بالتعاون مع القوات الأردنية والعراقية و منظمة التحرير الفلسطينية. من جهتها استخدمت إسرائيل الحرب النفسية والإعلامية لتصوير هذه الحرب على انها نكسة وهزيمة لشل القدرة العربية على القتال لكن مماطلة الإسرائيليين في تنفيذ قرار الأمم المتحدة أدت إلى تفكير العرب بالحرب مرة أخرى وكان ذلك في 6 أكتوبر/ تشرين1 1973م. وقد حققت الجيوش العربية فيها إنتصاراً عظيماً على جبهات سيناء والجولان لإعادة الحق العربي ورفع المعنويات العربية التي تدهورت بعد الحرب .

אפשר לסכם?

כאילו מה מצפים ממני אחרי 10 שעות מול הספר לבוא ולקרוא את כל זה? בונקר תסכם בכמה שורות.. ג'מאל עבד אלנאסר נכשל.. האידיאולוגיה שלו הוכיחה את כשלונה.. הערבים הובסו..ועם ישראל חי אם יש לך מה להוסיף או דיון בנושא. תשרשר לפה

../images/Emo221.gif תתחדש על הכרטיס החדש

שנפתח במיוחד לכבוד האירוע החגיגי הזה. כל הכבוד

האירוע חגיגי ללא ספק

אבל לא פתחתי את הכריס לכבוד זה ולא באתי לכאן לכבוד זה אני בס הכל חדש פה

f r e e b i r d

New member
אני חושבת שזכותו של כל אחד לפתוח כרטיס

כמי שחשדו בה בהתחלה שאני מתחזה לניק אחר אני לא מתה על הגישה הזו.

חקאת מעי ../images/Emo13.gif

חבתני קינהא מן אוואל נזרה, יענו חוב לא ירא אשמס יא פרחית עמתי פיה

זאווס

New member
בונקר!

עם כל הכבוד למידע הלא חדש הזה! יש לי רק שאלה קטנה אליך..האם זה ישנה משהו?..והאם הערבים יראו באמת אפילו לרגע באיזה נקודה הם נמצאים כרגע מאז התבוסה שלנו ושלהם ``המנהיגים הערבים``? אווף טוב חזרתי לעבודה ובערב תקבל דיון סוער! אגב.אני משדר היום?

BONKER1

New member
זווס

שישנה משהוא? אני לא חושב בכלל.אבל גם מידע למי שלא יודע זה יתרום עוד..במיוחד לדור החדש שכמעט ולא יודעים כלום..מה היה ולמה..אם נשתוק ולא נדבר על זה..פשוט זה יעלם.לא אחי צריך לומר תמיד את האמת המרה שכל דור יספר..בלערבי תועיה..ומאז בתבוסה אם זה משנת 48 והמלחמות שהיו. המון דברים השתנו..שלא נשכח שגם סאדאת חוסל...כי סאדאת חשב לנכון שהכל בידי אמיריקה..והיא למעשה הג'וקר..העדיף שלום מאשר מלחמה..ערפאת החליט לעשות שלום וגם המלך חוסין. וסוריה בקרוב מלחמה כדי שיהיה שלום..כך זה העולם בנוי אנחנו צריכים לריב כדי שנשלים..שלא נשכח לרגע שיש חילוקי דיעות על קיומה של מדינת ישראל בלב פלסטין...יש חלק שמאמין על קיום שתי מדינות על אדמה אחת..ויש שלא רוצים את זה..עכשיו נותר למדינות ערב להחליט היכן פניהם מובילות אותן...כשיחליטו זה יקח המון זמן..יש פתגם בערבית שאומר ..אתפקא אלערב אללא יתפקו..וגם מצד ישראל היא בעיה כי יש בתוך האוכלסיה גם אלה שמתנגדים לקיום מדינת פלסטין...יש בעיה מאוד רצינית כי ישראל לא מוכנה לדון בזכות השיבה במחנות הפליטים בלבנון.בסוריה..ושאל העולם..ישראל מוכנה לפצות אותם..ופה יש בעיה..אולי יקום מנהיג בישראל שיחשוב אחרת..אז אולי הכל יתחיל לשתנות!!! וגם יש לציין אם זה לגבי שלום עים מדינות ערב..זה מותנה לאחר הקמת מדינת פלסטין וסיום הסכסוך הישראלי פלסטיני..מתי זה יהיה..אללא בעלם!!!עד אז ירצחו עוד תינוקות ילדים נשים מבוגרים מכל הדתות!!! נתפלל יחד לשלום בין כל העמים אמן....

הא?

מה שהבנתי מזה שתהיה מלחמה עם סוריה בקיץ (אני אשאר באיטליה) שלא יהיה שלום.. שערפאת רצה שלום..ושהמלך חוסין היה מסוכסך פעם עם ישראל ובסוף עשה שלום. על מה אתה מסתמך בקביעות האלה שלך? המלך חוסין מיומו הראשון על כס המלך והוא חבר של ישראל..ואם גולדה מאיר היתה שומעת את העצה שלו ב73.. מלחמת יום כיפור היתה מסתיימת בכיבוש דמשק... ערפאת לא רצה שלום והוא רק עשה נזק לפלסטינים לגנב את כספם..על פי כל הערכות אמ"ן הסיכוי למלחמה עם סוריה בקיץ מאוד קטנים שכן שני הצדדים אינם מעוניינים בה..

אני רוצה להבין בונקר

מה היו ההשיגים של עבד אנאסר? עבד אנאסר הוא זה שהמציאו עליו את הגדרה ההר הוליד עכבר, הוא דיבר דיבר ואחד את כל האומה הערבית, אבל כל האיחוד הזה יצא פרש וברגע של התבוסה הגדולה ב67 הוא התפטר מתפקידו, ונעלם, אז איזה הישג הוא הביא בכלל, אפילו האידולגיה שלו נכשלה היה לו אידולגיה שהיא קשלה לאחר התפטרתו וחזר סדאת לשלטון אם הית מדבר על ההשגים של סדאת שהוא החזיר את סיני למצרים שעשה שלום מילא או על המלך חוסיין שבאמת היה ידידה הנאמן של ישראל תמיד למרות ניתק היחסים מול עיניי הציבור, אבל בחדרי חדרים היה כמעט בין בריתה, אפילו ערפאת הגיע להשיג יותר מעבד אנאסר ערפאת גם היה טיפש לא קטן הוא כבר היה יכול לקבל את המדינה הפלסטינית שלו ב91 אבל הוא בחר ללכת להתחבק עם סדאם חוסין לעיניי המצלמות, ואז הזדמנות הפז שהיה יכול לקבל מיצחק שמיר חלפה לה, ומי כמונו יודע ששוה לעשות שלום עם הימין יותר מהשלום עם השמאל, וערפאת חזר על אותה טעות ענקית עם אהוד ברק, שהציע לו לחזור ל67 ולתת 96 אחוז מהמבוקש , ואחרי זה לדון בהחזרת התושבים לעזה והגדה, ויש כאללה שאומרים שהיה הסכמה לחזרת הפלטים עד מגיל מסויים, והוא סירב , ואז פתח באינטפדה השניה, לדעתי עבד אנאסר נכשל וגם העם הפלסטיני פעמיים איבד הזדמניות פז שיהיה עם עצמאי עם מדינה עצמאים וזה נורא חבל

40 שנה מאז המלחמה ההיא

שבה יצאו צבאות ערב ללחימה בישראל כשישראל כמעט לא מוכנה אך יש בידה מידע מתי תתחיל המלחמה ממקורות ערביים , 40 שנה מאז המלחמה שקבעה במפורש שישראל היא מדינה רבונית שלא ניתנת להכחדה או להזזה אפילו , 40 שנה עברו מהיום בו נקבע שיותר מדינות ערב לא יילחמו בשביל מדינה פלסטינית אלא רק בשביל להחזיר את האדמות שלהן שנכבשו עלידי ישראל ,40 שנה עברו מאז שהחליטו מדינות ערב "להילחם" למען הבעיה הפלסטינית בכסף שהם שולחים ועוזרים לפלסטינים , הכסף המיועד כביכול לפלסטינים ובסופו של דבר לא מגיע עשירית ממנו לילד, האמא, הזקן, והעובד הפלסטיני , מדינות ערב שהסתכלו על עצמן אחרי ששת הימים ומצאו שהן חסרות עמוד שדרה , הבעיה הפלסטינית מאז 67 התחילה בגוון חדש וכנראה תישאר ככהעוד הרבה שנים , הבעיה הפלסטינית היא המציאות הפלסטינית שאף אחד לא רוצה לשנות כי זה מתאים לכולם ואפילו לפלסטינאים עצמם , טוב להם ככה למרות האבסורד הצועק במילה הזאת , הם לא ממהרים להכריז על עצמם כעוד מדינה ערבית , ומנגד גם לא רוצים להיות חלק מהמדינה או הישות הציונית , הבעיה הפלסטינית תיפתר רק .... דומיני שלא תיפתר לעולם , מי שרוצה לחיות בשלום רק משלה את עצמו , מי שרוצה שלום רק מחפש דרך מילוט מהאמת , שלום לא יהיה באיזור הזה , אם כבר יש לאחל אז שהמלחמה הבאה לא תגבה הרבה קורבנות מיותרים ,הרגיעה מתאימה למציאות שלנו ולא שלום , השלום רק יזיק , ובמיוחד לישראל , זה לא ישרת את האינטרסים שלה , בתקופת רבין זעקנו שרוצים שלום , תקופת רבין נתנה תקווה יותר לשלום בתוך ישראל , נתנה הרגשת ביטחון , כולנו אהבנו את התקופה ההיא , חוץ מיגאל עמיר ומי שמאחוריו ולא כי הם לא רוצים שלום בית , אלא כי הם עדיין מושפעים מדעות קדומות , כי רבין גם הלך נגד הבנתם , אני לא רוצה שלום שיתפוצץ לכולם בפנים אחרי שנה או שנתיים , אני רוצה רגיעה שתאריך ימים , או מלחמה קטנה שתביא את הרגיעה הזאת , אחרי 40 שנה מהמלחמה ההיא ניתן לסכם בזה שמצב מדינות ערב השתפר יותר מערבה , מצב ישראל השתפר יותר מערבה , מצב הפלסטינים השתפר יותר למטה ... כמה שנגיד הפלסטינאים כמה שנדבר על פלסטין , כמה וכמה וכמה , בתוך תוכנו יודעים אנחנו שמאס עלינו הנושא הזה , מי שרצה מדינה פלסטינית , רצה את הפלסטינאים שהיו לפני קום המדינה , את אלה שגורשו , אלו הם שמגיע להם , האנשים שנלחמו , ועברו גיהונם , ולא מדינה בשביל האינטרסנטים היושבים עכשיו ברשות או בממשלה , לא בשביל המשת"פים האלה , ואני מרשה לעצמי לקרוא להם ככה , הם מלבים את האש , מעוררים את שפיכות הדמים , ומתדלקיםאת השנאה כל יום , יום יום , אחרי 40 שנה של אותה מלחמה נדמה לי שישראל צריכה עוד מלחמה כזאת , שתתרחב לה קצת ( מחייך אבל רואה בזה נכון ) , אחרי 40 שנה אני אומר , כמה טוב שעבד אלנאסר יצא למלחמה הזאת וככה התגלתה המציאות החדשה , ובכך גרם ללידתו של עידן חדש אשר הביא אותנו עד הלום

למעלה