4 בבוקר?

talilu

New member
4 בבוקר?

(ענת - אנחנו מכירים, היינו אצלך בפגישה כשאיתמר היה בן 3 חודשים ובאנו לחופשה בארץ) איתמ בן עשרה חודשים. ינק עד גיל 7 חודשים ועכשיו הוא בעיקר אוכל מוצקים + בקבוק ביום; בקבוק לפני השינה (לא תמיד רוצה) ובקבוק במהלך הלילה. איתמר ילד מקסים, מפותח ובריא א-ב-ל מתעורר כל בוקר ב-5 בבוקר; בלי קשר לשעה בה הוא הולך לישון. יש לנו טקס שינה קבוע ושעת השכבה קבועה; ולאחרונה גם הרגלי ההרדמות שלו השתפרו אבל עדיין - כל בוקר הוא קם ב 4:30-5 בבוקר!!! עד עכשיו, במשך שלושת החודשים האחרונים זרמנו איתו. אחד מאיתנו היה איתו עד 6:30 והשני עד 8:00 כשהמטפלת מגיעה; אבל בימים האחרונים הוא כבר גמור ורוצה לישון ב- 6:00 או 6:30. היום השכבתי אותו ב- 06:30 והמטפלת העירה אותו ב- 08:30. אני מרגישה שההתעוררות ב-5 הן קטיעה של שנת הלילה שלו הוא לא באמת אמור לקום. מצד שני; הוא לגמרי עירני ורוצה לשחק (במיטה שלנו הוא לגמרי משתעשע). הוא לא רוצה בקבוק כשהוא קם; הוא מקבל בקבוק בלילה כשהוא מתעורר (ב- 2 בערך). מה דעתכן? איך ניתן לעזור לו לישון עוד שעה-שעתיים? תובנות מאמהות מנוסות יתקבלו בברכה רבה. טל

איזה כייף לראות אותך כאן ../images/Emo140.gif

אני זוכרת אתכם. תינוק שהתפעלתי מההתפתחות היפה שלו ואמרתי לכם שיהיה ספורטיבי כמוכם . משאירה לאימהות המנוסות לענות ומציעה לרשום שאלה גם בשרשור של גנית פרג מדריכת השינה שלו. ( למעלה נעוץ) תמשיכו להנות ממנו.

yalika

New member
מוכר מאוד...

הי, גם הקטן שלנו היה מתעורר בשעות כאלו בדיוק כמו שאת מתארת- טכס שינה קבוע, נרדם לבד ישן טוב אבל מתעורר מאוד מוקדם ללא קשר לשעת שינה. גם אני, כמוך, שאלתי בדקתי התעניינתי אבל התשובות שקיבלתי הן שיש תינוקות ש5 בבוקר (שכמובן יכול בשקט להיות גם 4:30) זו שעת התעוררות שהיא סה"כ תקינה בגיל הזה. גם אני אמרתי שזה לא הגיוני כי אחרי שעה- שעתיים הוא כבר עייף ויכול להרביץ שינה ארוכה, אבל זה כנראה סוג של דפוס שאין הרבה מה לעשות איתו. החדשות הטובות שכמו כל דבר בגילאים האלו הדברים משתנים כל הזמן, ובסוף זה אכן השתפר, ואז חזר שוב ואז השתפר שוב והיום הקטן בן שנה וחמישה חודשים ישן עד 6:00-6:30. אני בתקופה הזו תמיד ניסתי כן לנסות להחזיר אותו לישון לא הדלקתי אור והתחלתי אווירה של יום אלא הסברתי לו שזה עוד לילה (זה קצת לילה לא?) ואבא ואמא עוד ישנים ושינסה לישון גם הוא (לרוב כמובן זה לא עזר...). הוא לא היה אוכל בלילה ולכן בתקופה זו גם נתתי לו בשעה זו כשהתעורר את הבקבוק של הבוקר זה קצת ממסטל ולפעמים אחרי הבקבוק היה אכן נרדם לעוד חצי שעה- שעה (לא תמיד), אולי את יכולה לנסות להוריד את הארוחת לילה (לא כתבת בן כמה הוא) לתת במקום לשתות מים או להחזיר לישון ואז לתת את הארוחה בשעה זו. בכל מקרה אני יועדת כמה קשה ומתסכל זה אך אני שוב מעודדת זה עובר!!!

למעלה