3 תמונות נוף לשיפוטכם

• פותח הנושא wiz
  • פורסם בתאריך

wiz

New member
ואחרונה

(יודע שהיא קצת שרופה...) מעניין אותי במיוחד מה אתם חושבים על הצבעים. העברתי את התמונות בפוטשופ, אבל בעיקר בשביל יישור אופק וחידוד. בתמונה של הבניאס הוספתי קצת רוויה. אגב, כרגע אני עושה נסיונות בהגדרות של ה-D200, כדי לקבל תמונות מוכנות "ישר מהמצלמה" ולעבוד פחות בפוטושופ. לא חלילה כי אני חושב שזאת "רמאות", אלא מטעמי עצלנות נטו. הייתי שמח לשמוע איך המצלמות שלכם מכוונות (במיוחד ממשתמשי ניקון), כדי לקבל רעיונות. תודה ושבוע טוב לכולם !

DSLR לא בנויים לזה

ולא מגיעים (לדעתי) לאותה תוצאה פרסום מיידי ישר מהמצלמה כמו במצלמות קומפקטיות ששם העריכה הפנימית הרבה יותר כבדה והרסנית

wiz

New member
אני יכול להסיק מהתגובה שלך

שאתה מצלם רק ב-RAW ?
נניח שאני מצלם בטיול או משהו כזה, צילום בשביל הפאן ובשביל לתעד (לא בשביל להגדיל ולתלות בבית אח"כ) - אני רוצה שהתמונות מהמצלמה יהיו ראויות מספיק להצגה ואפילו להדפסה בגודל קטן (10X15). רוצה שמבחינת חידוד, גיוון ורוויה הן יתנו לי את מה שאני מחפש או לפחות יתקרבו לזה מאוד. כמובן שאם אני אצלם פרוייקט מיוחד או אירוע מיוחד אני אעבוד בשיטה שונה וגם אשב על כל תמונה בפוטושופ אם צריך - אבל אני מחפש משהו שייתן יחס עלות/תועלת טוב ליומיום.

נסה לשחק עם ההגדרות-יום נסיונות,נאמר

ולהדפיס דוגמית,מכל סט הגדרות.יתכן ותגיע למה שאתה מחפש. RAW זה לפדנטים,או למי שמחפש את האיכות הפנומנלית,ויש לו כלים לכך:תוכנות,זמן,מחשב חזק,ידע וסבלנות. ליום יום אפשר לדעתי בהחלט להסתפק בJPEG ,במיוחד אם מדפיס תמונות קטנות והחשיפות מדויקות ואין לך בעיית WB. יש לך מכשיר מרובה אפשרויות ביד.תשתמש בו לכיף שלך.זה מה שחשוב.

alon oak

New member
היא שרופה-היה צרוך בהעמדת חצובה,

וצילום בצמצם סגור יותר ובחשיפה ארוכה. זה טורקיה לא?

vasermann

New member
אהבתי מאוד את הראשונה

קומפוזיציה טובה, אבל יש שם איזה כתם לבן (בחלק העליון במרכז התמונה) שמפריע.

איזה כתם לבן?

הכתם של השמש מאחרי הענן? אני גם אהבתי את הראשונה, בעיקר בגלל שצילמת בזמן הנכון... אם היית מצלם 5 דקות אחר כך אז השמש היתה יוצאת מאחרי הענן... וזה לא היה מקבל את אותו אפקט...

אביבא

New member
1 ו2 מדהימות

הראשונה מתוך הסט הכי יפה. אהבתי את הצבעים, הקומפוזיציה, השתקפות האור, הכל. פשוט מהממת. השנייה אחר כך, הדגשה יפה של הקוצים והעשבים ומשחק של כהה-בהיר שמשתלב מדהים באורות של השקיעה.. לא אהבתי את המרכוז של השמש.

wiz

New member
תודה לכולם על התגובות !

איך התמונה הזאת ? רואים את הספינה קצת יותר טוב והשמש פחות ממורכזת, אבל... לא יודע, היא מרגישה לי די "מפוספסת" ולכן גם לא היתה אחת מהשלוש שבחרתי להעלות.

manic_subsidal

New member
בD200

אתה יכול לצלם גם ב jpeg וגם ב raw באותו זמן. אם יש לךבעיה של מקום בכרטיס זיכרון אז אני ממליץ לך להשתמש ב raw זה תמיד נראה לי טיפשי להשתמש בjpeg בלבד אחרי שהתרגלתי ל raw פשוט לא רואה סיבה למה לא לנצל משהו שהוא יותר טוב .. אתמול הייתי בסתם סוג של מסיבה לכבוד פרידה של חבר לחו"ל ל8 חודשים אז צילמתי Jpeg כדי שאני יוכל להקטין ביותר קלות אבל אם אתה מצלם באופן אומנותי רציני או משהו שתרצה לעשות איתו אחרי זה יותר מלשלוח לחברים במייל כדאי לך להשאיר על Raw בכל מקרה עם ה raw תוכל להגיע לאיכות של Jpeg מתי שתרצה

לא כל כך הבנתי איך זה קשור למה שאני כתבתי

וסתם בדרך אגב אני חושב שכל מצלמה שמצלמת RAW יכולה לצלם לכתוב גם JPEG במקביל (לפחות ככה זה גם ב-20D וגם ב-400D וגם ב-300D)

borntojump

New member
אתה לא זוכר נכון ../images/Emo13.gif

ב-300D לא הייתה אופציה ל-RAW ו-JPG, אלא אם כן התקנת את הקושחה הפרוצה הידועה

למעלה