3 שאלות בנוגע לפריז/שטרסבורג לחודש הבא

mc80

Member
היי כולם,
1) כמה פוטנציאלי ביקור יום אחד בשטרסבורג? יציאה מפריז מוקדם ברכבת וחזור הכי מאוחר שאפשר באותה דרך. אספיק לראות את עיקרי העיר או ששווה להשקיע לילה שם? כי אם אשאר לילה אשאיר את זה לסוף של פריז (כדי ליצור רצף מלונות) ואז אני אחזור לישראל משוויץ ולא מפריז (כי ראיתי שהטיסות מפריז לא ממש קיימות/מאוחרות באותו תאריך חזור) וזה יותר יקר מבחינת רכבות לציריך/בדיקות...

2) כמה קריטי לא לישון במרכז פריז (אזור המארה או רובעים 5, 8-9), ולהרחיק לרובעים אחרים במערב העיר יותר כמו שער הניצחון, אייפל, או אפילו לה דפנס? כמה זמן נסיעה במטרו על כל יציאה מהאזורים האלה למרכז? ביקור של 4-5 ימים בערך. איך בלילה שם מבחינת תחבורה? בילויים הבנתי שאין כ"כ באזורים הללו ושוב אצטרך לצאת בערב למרכז ולחזור מאוחר למלון.

3) מדברים לאחרונה שוב על עליית תחלואה והגבלות באירופה אבל את צרפת/פריז לא מזכירים כלל כ"איום". מישהו יודע משהו אחר? נראה לכם שצרפת תישאר כן יותר שפויה וללא הגבלות שיהרסו תחוויה? מתי הם יעדכנו מה איתם לזמן הקרוב? מישהו גר שם ויודע?

mirimel

New member
היי כולם,
1) כמה פוטנציאלי ביקור יום אחד בשטרסבורג? יציאה מפריז מוקדם ברכבת וחזור הכי מאוחר שאפשר באותה דרך. אספיק לראות את עיקרי העיר או ששווה להשקיע לילה שם? כי אם אשאר לילה אשאיר את זה לסוף של פריז (כדי ליצור רצף מלונות) ואז אני אחזור לישראל משוויץ ולא מפריז (כי ראיתי שהטיסות מפריז לא ממש קיימות/מאוחרות באותו תאריך חזור) וזה יותר יקר מבחינת רכבות לציריך/בדיקות...

2) כמה קריטי לא לישון במרכז פריז (אזור המארה או רובעים 5, 8-9), ולהרחיק לרובעים אחרים במערב העיר יותר כמו שער הניצחון, אייפל, או אפילו לה דפנס? כמה זמן נסיעה במטרו על כל יציאה מהאזורים האלה למרכז? ביקור של 4-5 ימים בערך. איך בלילה שם מבחינת תחבורה? בילויים הבנתי שאין כ"כ באזורים הללו ושוב אצטרך לצאת בערב למרכז ולחזור מאוחר למלון.

3) מדברים לאחרונה שוב על עליית תחלואה והגבלות באירופה אבל את צרפת/פריז לא מזכירים כלל כ"איום". מישהו יודע משהו אחר? נראה לכם שצרפת תישאר כן יותר שפויה וללא הגבלות שיהרסו תחוויה? מתי הם יעדכנו מה איתם לזמן הקרוב? מישהו גר שם ויודע?
לגבי 2 - לדעתי לא עקרוני מכיוון שיש דברים מעניינים לראות במספר רבעים שונים, וגם כיוון שהנסיעה מהרבעים ברובד השני היא קצרה ואני למעשה הלכתי המון ברגל ופשוט הכרתי את פריז ככה. למשל, ישנתי פעם אחת ברובע ה-13 ופעם אחת ברובע ה-11. יש כמה תחנות מטרו ויש הרבה חיים שם, הרבה בתי קפה ומסעדות והרבה פחות תיירים.

mיטלמן

Well-known member
אין לי עצה ממשית,
אבל כדאי לבדוק כאן: (נכון להיום צהובה).

דניאלה1311

Active member
מנהל
1. זמן הנסיעה מפריז לשטרסבורג ברכבת המהירה הוא כשעתיים. תצא ב-8 נניח תגיע בעשר בערך. תסתובב בעיר כחמש עד 7 שעות? תחזור סביבות 8 תגיע
בעשר לפריז. אם יום כזה אפשרי פיזית מבחינתך אז אין כל בעיה. הבעיה היא שבדצמבר אין יותר הפלגות בנהר שסובב סביב שטרסבורג למעשה זה טיול
של sightseeing במקום טיול רגלי. דצמבר גם יכול להיות גשום וקר ואז בכלל לא כיף לטייל בשטרסבורג או בכל מקום אחר. אבל אם זה לא מפריע לך, לך על זה.

2. לא קריטי לישון דווקא באזור המארה, גם שער הנצחון והסביבה סביר מאד, בלה דפנס לא הייתי לנה כי אם כבר הטיול כולו מספר ימים מצומצם אז ללון במרכז ככל האפשר. אז גם אין שאלה של נסיעות בלילה ומתי התחבורה הציבורית פועלת או לא. יש במארה, בסביבות שער הנצחון ודרומה או מערבה מסעדות. אני לא יודעת למה אתה מתכוון בילויים אז אולי תברר קודם כל היכן ממוקמים אזורי הבילוי שמעניינים אותך ותכוון את הלינה למשהו יותר קרוב.

3) המצב בארופה נראה רע מבחינת המגפה. הודיעו בתקשורת שאצלנו לא ימנעו טיסות ליעדים כתומים ואדומים. מה צרפת תעשה אם גם אצלה תהיה עליה אקספוננציאלית? לא חושבת שמישהו כאן יודע את התשובה. זה סיכון שתצטרך לקחת על עצמך. לגרמניה למשל לא הייתי נוסעת כי שם הם הולכים וסוגרים מקומות בילוי ומסעדות ובאנגליה, לא.

mc80

Member
הגיון בריא את אומרת :)
מבין.
תודה על האינפו' והטיפים. חלקם הבנתי לבד עם הזמן שתכננתי דברים.
ככל הנראה זה מוביל לרכישה עם ביטול ללא ספק.
לא בטוח שאוכל ברגע אחרון להזמין הכל.
הבנתי שגם בכל מיני אטרקציות הם מבקשים רישום מוקדם כדי לפקח על מס' המבקרים בכל יום/שעה. טריקי מעכשיו לעכשיו.
החורף בהחלט לא מאפשר לתכנן גם כמה ימים יפלו על גשם שמחרב הכל ולכן אולי לילה בשטרסבורג כן יעלה תסיכוי ליהנות מהעיר כמו שצריך.
תקופה לא פשוטה מהרבה מובנים. חבל.
בהצלחה לכולנו.

mיטלמן

Well-known member
הגיון בריא את אומרת :)
מבין.
תודה על האינפו' והטיפים. חלקם הבנתי לבד עם הזמן שתכננתי דברים.
ככל הנראה זה מוביל לרכישה עם ביטול ללא ספק.
לא בטוח שאוכל ברגע אחרון להזמין הכל.
הבנתי שגם בכל מיני אטרקציות הם מבקשים רישום מוקדם כדי לפקח על מס' המבקרים בכל יום/שעה. טריקי מעכשיו לעכשיו.
החורף בהחלט לא מאפשר לתכנן גם כמה ימים יפלו על גשם שמחרב הכל ולכן אולי לילה בשטרסבורג כן יעלה תסיכוי ליהנות מהעיר כמו שצריך.
תקופה לא פשוטה מהרבה מובנים. חבל.
בהצלחה לכולנו.
לא פשוטה,
אבל לא נראה (עדיין) פתרון,
ואף אחד לא מבטיח שיגיע,
אם הייתי צעירה בריאה ומחוסנת הייתי נוסעת,
אני אופטימית ומחוסנת.
(מודעת לבעיתיות, בידוד שם ו/או כאן, ואם חולים שם, מה מכסה הביטוח ומי רוצה להיות חולה בצרפתית ועוד).

למעלה