3 מועמדים סופיים ל-Ĝenerala direktoro

mucxjo

New member
משלוש יצאה אחת ... אן , דה ,טרוווואה !

המנהלת הכללית הבאה תהיה ורוניקה פור ההונגריה שגם אותה מכירים אספרנטיסטים ותיקים , וגם מי שהיה מעורב ב ijk בנצרת ( שזה גם כמה ותיקים פחות) . אם אמצא את ההודעות הרישמיות אוסיף כאן קישור.
 

DoronModan

New member
מעניין בזכות מה בחרו בה

ניקולא רשיצ' מכיר היטב את UEA בתור אחד שעבד ב-CO של UEA לא מעט שנים. מצד שני הוא בן 58 ובראיון עמו שקראתי, הוא לא מתחייב למשרה עד הפנסיה (שזה לא עוד המון שנים). אולי זו היתה נקודה לרעתו.
 

mucxjo

New member
VERONIKA POÓR NOVA ĜENERALA DIREKTORO DE UEA

והנה מצאתי את ההודעה הרישמית ששלח אוסמו בולר המנהל הכללי הנוכחי :

En la komitata kunsido en la 100-a UK, sabate, la 31-an de julio, estis publikigita la decido de la Estraro de UEA elekti d-inon Veronika Poór el Hungario kiel la novan Ĝeneralan Direktoron de la Asocio. Fari tiun decidon postulis kelkajn tagojn post la intervjuoj kun tri kandidatoj, pro la alta kvalito de ĉiuj prezentaĵoj.

Veronika Poór eklaboros en la Centra Oficejo komence de januaro 2016. Dum dumonata transira fazo la nuna kaj estonta direktoroj kunlaboros pri la transdono de taskoj. Poór formale transprenos la oficon komence de marto.

Veronika Poór naskiĝis en 1983. Ŝi doktoriĝis pri fiziko en la kampo de nanoteknologio. Ŝi kunfondis la retradio-kanalon Muzaiko kaj ŝi estas estrarano de TEJO pri Aktivula Trejnado, Eksteraj Rilatoj, Homaj Rimedoj kaj Scienca kaj Faka Agado. En tiu rolo ŝi verkis aŭ kunverkis kvin retajn trejnadojn de TEJO, estis elektita al la Konsila Konsilio pri Junularo de la Konsilio de Eŭropo, superrigardis la kreadon de nova enkonduko por novaj membroj kaj ekorganizis Sciencajn Prelegsesiojn. Aldone ŝi grave kontribuis al la verkado de sukcesaj subvencipetoj de TEJO.

Prezentante la decidon, prezidanto Mark Fettes dankis la aliajn kandidatojn pro ilia preteco por la tasko. Li ankaŭ esprimis dankon al
Osmo Buller pro lia multjara sindediĉo kiel la Ĝenerala Direktoro.​
הערה שלי : אני שמעתי על זה מעמרי שברך את ורוניקה במושב שהיינו בו במשותף של tejo sinpresentas . גם באסטררו שלנו ההערכה הייתה שרשיצ' הוא המועמד המתאים ביותר ...
 
מעניין

ושאלה נוספת: האם יש תגמול כספי כלשהו, מלבד החזר הוצאות, למנכ"ל? האם יש מקבלי שכר בכלל בארגון העולמי?
&nbsp
 

DoronModan

New member
אני יכול להעיד

ארגון עם אלפי חברים רשומים, ושמספק שרותים שונים, זקוק לעובדים במשרה מלאה. בשנת 2002 (בחודשיים שהתנדבתי שם) עבדו ברוטרדם כ-9 עובדים, בתפקידים שונים. רובם המשיכו לעבוד בהתנדבות אחרי שעות העבודה הרשמיות לתוך הערב, במין שוונג. למעשה רוב העובדים עוזרים זה לזה גם בתפקידים שאינם הרשמיים שלהם, במיוחד בתקופות לחוצות, כגון לפני ואחרי קונגרס, יום פתוח, הכנת ה-Jarlibro ועוד, כפי ש"גוזרת" מפעם לפעם ההנהלה. כך שאף אחד בעצם לא עושה רק את התפקיד שנקבע לו מראש.

התרשמתי שהמקום עובד ככוורת של דבורים עמלניות, ואף אחד בעצם לא מתבטל לרגע. מלבד בהפסקות הקפה, לא דקה אחת לפני או אחרי 9:30 ו-16:00 (לא יוצאת לי מהראש הקריאה המסורתית: Kafo pretas שמהדהדת בכל קומות המשרד.) זה זמן להוציא קיטור ולרכל, ולחזור לעבודה.
אחרי שחזרתי משם פרסמתי מאמר ב-Revuo Esperanto בשם Nia diligenta kolegaro.

אגב, מאוד מומלץ לבקר ב-Centra Oficejo. אפשר לבקר ביום הפתוח, שהוא ארוע בפני עצמו, אבל אם מישהו מתכנן נסיעה להולנד אפשר לבקר עצמאית, כמובן בהודעה מראש.
 
למעלה