240 אלף ש"ח - כיוון נכון להשקעה

שרון1019

New member
240 אלף ש"ח - כיוון נכון להשקעה

אני בן 29 ויש ברשותי סכום בבנק של קצת יותר מ-240 אלף ש"ח - נזיל כמובן.
אני מאוד מבולבל ומתלבט זה מספר חודשים כיצד להשקיע את הכסף בצורה נכונה.
על כך קראתי לא מעט בתקופה האחרונה באתרים שונים.
קראתי די הרבה מידע באינטרנט... התייעצתי עם כמה מכרים. ולדעתי הדרך היעילה מבחינתי להשיג תשואה על סכום ובמקביל אוכל להנות מהסכום שנצבר היא רכישת דירה בארה"ב ללא משכנתה או כל הלוואה וכך תיהיה לי אפשרות בטווח הקצר להנות מתשואה קבועה בכל חודש ( גם אם מדובר רק ב 5-6% ולא ב 9-10% שחברות ישראליות שונות מפרסמות) אך מצב זה יצור לי מידי חודש הכנסה נוספת קבועה, וכמובן גם אולי לאורך השנים תיהיה עליית ערך של הנכס. כל זה בשונה מקניית דירה בארץ להשקעה שבמצב כזה אשלם משכנתה ויקח זמן רב עד שיראה באמת כל רווח, או תיק השקעות סולידי שבמצב זה עליי לשכוח מהכסף לכמה שנים טובות עד שבאמת יניב תשואה.
אודה מאוד לכל תגובה או דעה בנושא.
 
ראה תשובות בנושא בדיונים קודמים ובנוסף...

מניסיוני ה"דל" ושל לקוחותיי, תמיד תעדיף להשקיע את כספך קרוב לעין וללב.הכוונה בדברים אלו הינם שתשקיע במקום שבו אתה לא תלוי במשיכה ב"טוב לב" אישור של מישהוא ובמקום יחסית קרוב שאתה יכול ל"בקר" ולראות פיזית את ההשקעה.
השקעה בחו"ל הינה השקעה במקום שאינך מכיר ולפי חוקים שאינך מכיר.
אתה צריך להפנים שלא מובטח לך כלום, ולהבין דבר חשוב נוסף. כאשר מציעים לך תשואה של 5%-6% כשאג"ח ברמת סיכון נמוכה מגלם תשואה של 1% אולי, הרי שהסיכון יחסית גבוה.
להלן החלופות ההגיוניות:
להשקיע 100,000 ש"ח במה שהצגת בחו"ל.
להשקיע 100,000 ש"ח בפיזור במדדי מניות בארץ ובחו"ל.
להשקיע 100,000 בקרנות ריט בארץ.
להשקיע 100,000 ש"ח במניות מחלקות דיוידנדים של כ 5% בארץ .
הרעיון לסכן רק חלק מההשקעה ובאמצעות זה לנסות להשיג תשואה סבירה על כל ההשקעה.
בהצלחה בכל החלטה ואל תתפתה לטרנדים.
 
מנצל את השרשור

לגבי נושא של נדל''ן בארה''ב ראיתי קרן ריט של נדל''ן בארהב, שזה למעשה נייר שנקרא ריט סל ארה''ב, שאפשר לקנות את הנייר הזה דרך בית השקעות בארץ [לא יודע אם מותר להגיד שם], הדיבידנד שהם משלמים הוא 11%, ואחרי כל הניכויי מס מתאר לעצמי שישאר 7%, אגב הנייר לא מחלק דיבידנד ולמעשה הקרן צוברת את הדיבידנד כל עוד אני לא מממש את הנייר ולמעשה מוכר את חלקו/כולו, מה שמאפשר להינות מריבית דריבית. ברור לי שהשקעה כזאת מגלמת סיכון, ולא אשקיע שם יותר מ15-20% מההון אך זה עדיף על השקעה ישירה בנדל''ן בארה''ב, כך אני נהנה מתשואה על שכירות בצורה עקיפה. אגב, רוב הכסף שלי נמצא באג''ח ממשלתי שקלי/צמוד בתשואה אפסית, וחלק קטן במדדי מניות, שוקל בעצם אם כדאי לעשות את הסוויץ הזהלמכור את החלק המנייתי ולהחליפו בקרן זו, איך אפשר לבחון את הסיכונים, והאם זה דומה לקנייה פיזית של נכס בארה''ב?
 
למעלה