2:04:45 לדסיסה במרתון דובאי

2:04:45 לדסיסה במרתון דובאי

לליסה דסיסה האתיופי ניצח בספרינט סיום במרתון דובאי 2013, בזמן של 2:04:45 (נגטיב ספליט של 1:02:40 ואז 1:02:05). הדבר עוד יותר מרשים בהתחשב בעובדה שזהו המרתון הראשון שלו. כל החמישייה הראשונה סיימו בזמן של 2:04, כשארבעת הראשונים אתיופים. במקומות השני והשלישי סיימו ברהנו שיפראו וטדסה טולה (האנונימיים, יחסית.. בעיקר שיפראו). המרתון נערך תחת ערפל כבד, אך זה לא הפריע לכך שהסיום היה צמוד, וההפרש בין הראשון לשלישי היה 4 שניות בלבד!
בנשים ניצחה טירפי צגאיה, אלופת מרתון פריז 2012 וסגנית מרתון ברלין 2012, הפעם עם זמן של 2:23:23, והובילה סוויפ נוסף לאתיופיה, כשהפעם 6 הראשונות בנשים כולן אתיופיות. הדבר ניתן להסבר בכך שלא השתתפה אף קנייתית בקטגורית הנשים....

yuvalofer

Member
מנהל
ככה זה כשמחלקים 800,000 דולר פרסים...

...מענין אותי שני דברים בהשלכה לטבריה :
א. אם הטוטו היה מחלק
פרסים
בסך 800,000$
האם גם בטבריה היו תוצאות כאלה.
ב. ואם כן, המ היה אורך השרשור כאן על ה"בזבוז" הזה.
המנצח/ת קיבלו 200,000$ ומקום 10 קיבלו "רק"
8000$. ןכך יצא שהיפנית-מיסקי קטסומטה קיבלה
פרס נאה של 8000$ , כיסתה הוצ' הנסיעה (אם לא
שולמו ע"י המארגנים) ונשאר לה סכום נאה לבזבוזים
במרכזי הקניות המדהימים של דובאי. כיף.

יובל עופר

shposh

New member
יובל, אתה מבייש את עצמך בציבור!

למרות שדבריך מאוד משעשעים אותי אישית (ואני בטוח עוד מספר אנשים), השטויות שאתה פולט הן כבר ברמת המביך - אין מבוגר אחראי באיילות שירסן את השתוללות "הדובר"?

שבוע טוב
אבי

yuvalofer

Member
מנהל
הגיע הזמן שמנהלי הפורום...

...ישקלו למחוק ו/או לחסום את הטמבל הזה
שנמצא מעלי. יש תמהונים שלא מבינים
מה זה פורום ועוד כמה דברים בעולמנו.
לשיקולכם העניני, יוסי וז'ק.
שבוע טוב לאנשים הנורמליים.

יובל עופר

shposh

New member
נא לא לחסום את יובל - למרות ניבולי הפה

אני מבקש לא לחסות את יובל למרות שהוא כבר לא פעם מנבל את פיו כלפי חברי פורום שלא מסכימים עם דעותיו.
למען גיוון השיח אני מבקש לתת ליובל את האפשרות להביע את עמדותיו גם אם אינן הגיוניות, חסרות בסיס ואפילו אינן כתובות בנימוס.
בנוסף, אני מבטיח לפעול בכל דרך כדי לסכל את הכנסת "תוכניותיו" של יובל לפעילות הא"ק ברמה הלאומית - אם זה במרתון ואם באתלטיקה בכלל זאת כיוון שלדעתי הן תבאנה לפגיעה חמורה ביותר בענף המדשדש גם ככה. תוכניותיו של יובל אינן הגיוניות או קשורות כלל למציאות בישראל ולדעתי מבוססות על איזשהו שילוב של אגוצנטריות (קנייתים גורמים לי לחייך אז למה שהציבור לא ישלם על זה 2 מיליון שקל) ועד תאוות בצע (תשלמו לי קודם ואז אני אתן לכם את התוכנית הסודית שלי להצלת הא"ק והצלחה, כמובן בדרך רק תעברו אצלי במשרד נסדר לכם ביטוח משו משו).

עם זאת אני חושב שהעול שנעשה כאן הוא למועדון ריצה מאוד חשוב (בלי שום ציניות) - איילות. כיוון שיובל מזהה עצמו כדוברה הראשי של האגודה/מועדון, משתמע כי דעתו הינה דעתו של המועדון - דבר שלדעתי מעמיד את המועדון באור שלילי. אני כבר לא אכנס לצורת ההתבטאות החוזרת שוב ושוב.

בברכה
אבי

אין עילה תקנונית למחוק או לחסום

מה גם שאם כבר מבקשים בקשה כזו,לא מנבלים את הפה
שזה דווקא כן עילה למחיקת הודעה...

יחד עם זאת חברים לא מכובד שככה רבים דובר אגודה ויו"ר אגודה...

yuvalofer

Member
מנהל
יוסי יקירי,...

...אין בעיה , אם התקנון הוא כזה -
אדרבא ואדרבא - השאר את ה"טמבל"
מעלי להמשיך להתעלק עלי, על תפקידי
בהתנדבות (דובר איילות ), עיסוקי (סוכן
ביטוח) וכיסי (שיטות התיגמול שחשבתי
עליהן).
אגב , איני רואה שום ניבול פה בדברי.
תבדוק היטב מי התחיל במלחמה המטופשת
הזאת. אבל , כפי שהצרפתים אומרים :
א-לה- גר כום א-לה-גר !
במידה רבה , "האיש הקטן" הזה רק עושה
לי פרסום וישפוט ציבור הגולשים כאן
את ערכו של כל אחד. איני מתבייש בדבר.
לך יוסי רק אבהיר :
אני כאן בתור האזרח, אתלט פעיל ,יובל עופר.
כאשר אני דובר איילות (בהתנדבות!) אני
כותב זאת ביוזר המיוחד לכך.
לתכניותי, התנהלותי הפרטית ושאר
עיסוקי הלגיטימיים - אין כל קשר
למועדון איילות.
שיהיה לך שבוע טוב ורגוע,

יובל עופר

shposh

New member
נו שויין (ביידיש יענו)

1) קודם כל אבקש שוב, לא לפגוע בחופש הביטויי של יובל - למרות הקושי המתמשך שלו לכתוב כדרכם של בני תרבות.
2) לעומת יובל, אין לי שם שונה לכל עיסוק ולכל אחת מעונות השנה. מעולם לא הגבתי או כתבתי באי איזה מקום לא בשמי - אבי שפושניק.
3) אין לי לא ריב ולא מדון עם יובל. יש לי דיעות שונות משל יובל בקשר לאיך לקדם ולפתח את האתלטיקה במדינת ישראל. לדעתי דיעותיו של יובל נגועות בדברים לא ענייניים ואינטרסים זרים ואישיים שלו - על כן שאלתי אותו שאלות נוקבות, עליהן תרם התקבלו תשובות ענייניות.
4) בכל פוסט שכתבתי בשירשורים בהם גם יובל יכל והביע את דעתו בחופשיות, הבעתי את דעתי. הצגתי טיעונים המסבירים למה אני חושב בצורה זאת או אחרת. לצערי מעולם לא התקבלה תשובה הגיונית מנומקת מיובל. הייתי שמח אם יובל (או כל אדם אחר - ללא קשר לתוצאותיו במרתון או ב 100 מטר או תפקידו באגודה כלשהי או בחייב הפרטיים) היה מעלה טיעון, הסבר, מוכיח אותי על טעותי - אני תמיד שמח ללמוד ולשפר. שוב לצערי חוץ מציניות זולה מהולה בניבולי פה והעצמת האגו האישי של יובל על ידי עצמו, לא נתקבל דבר.
5) אני עדיין מקוה לקבל דיון פה ענייני ומעניין גם עם יובל וגם עם כמה שיותר אנשים שאוהבים אתלטיקה. בסופו של דבר, התנהלותו והתנהגותו של יובל רק מבזה אותו ולצערי פוגעת בעיקר באגודה שאותה הוא מייצג (תחת כל שם או כינוי).
6) ציטוטים בצרפתית זה מאוד מרשים אותי, אך לצערי איני דובר השפה - אפשר תירגום?

בברכה,
אבי

shohat

New member
המודל הספורטיבי של איחוד האמירויות

בעלות על מנצ'סטר יונייטד, ומקום 110 בדירוג פיפא לנבחרת הלאומית.
טורניר טניס עם פדרר אגאסי ושש הראשונות בעולם.
מירוץ הסוסים היוקרתי בעולם עם פרסים בסך 10 מיליון דולר.
ומרתון מהיר מאד, עם פרסים גדולים ולא הרבה משתתפים מקומיים.

מודל של נפט, כסף גדול (מאד) ו - spectator sports לבידור הטייקונים.

זה יותר מהז'אנר של לשכור את U2 לשיר בחתונה שלך מאשר מודל לפיתוח הספורט.

ועוד דבר. למרתון דובאי יש ספונסר בשם Standard Charter, שהוא בנק המממן 4 מרתונים ברחבי העולם.
אם אחד הבנקים הגדולים בישראל (או גוף מסחרי אחר) היה תורם עשרות/מאות אלפי דולר לטובת הבאת רצים אטרקטיביים
למרתון בישראל אני לא חושב שמישהו היה מתלונן. אבל זה לא המצב.

gashe

New member
הייתי רוצה להאמין שהכול נטו ספורט

אני כבר לא אופטימי לתוצאות הלא אנושיות בגלל החומרים האסורים שחוגגים בקנייה השכנה לאתיופיה. האתלטיקה מלכת הספורט צריך להחלף לה שם אחר בגלל אתלטים ורופאים שחולים על כסף ותהילה. אני מאוד מקוה שיתמצא דרך לגלות כל חומר לפני ואחרי.

שבוע של בשורות טובות חברים יקרים.

shohat

New member
משהו מוזר בדובאי

בשנתיים האחרונות 9 רצים של סאב 2:05, שלא עשו שום דבר כמעט (במרתון) לפני או אחרי (הרצים של השנה שעברה).
הכי מהר שגברסלאסי בשיאו רץ על אותו המסלול היה 2:04:53.

קשה להסביר את מה שקורה שם. אני מקווה שהכל לגיטימי.

מסקרן לראות מה איילה אבשרו (מנצח השנה שעברה ב - 2:04:23 במרתון בכורה) יעשה בלונדון.

goldbu1

New member
אל תשכח שדובאי מדינה חמה, אם אז במקרה קר,

המסלול מתכווץ וזה משפר את הזמנים (רק אם הכיווץ לא מביא בולענים).

גם אני הייתי רוצה להאמין שהכל נטו ספורט

אבל לצערי אני לא מצליח להאמין.
כפי שכבר כתבתי בעבר לאיגוד האתלטיקה הבינלאומי,
אין אינטרס לתפוס אתלטים על חומרים אסורים,
כפי שלקח המון זמן לתפוס את ארמסטורנג באופנים למרות שכולם ידעו
מהסיבה שזה גורם נזק עצום לענף...

הרי לו באמת רצו לתפוס ספורטאים,היו לוקחים משרד חקירות רציני
ולא מסתפקים רק בבדיקות שלמדו לעבוד עליהן.

goldbu1

New member
נכון שכתבת בעבר

לפי כל ההתרשמויות שלי (קצת יותר מקרוב, כולל היכרות של שנים עם פרופ' ארנה ליונקויסט) יש ל-IAAF אינטרס ברור מאוד לזהות שימוש בחומרים וכמובן הם מוליכים בנושא הזה, מול כל התאחדויות הספורט האחרות.
עניין למצוא והצלחה באיתור אינם כמובן זהים, אבל להתרשמותי משתדלים.
מעניין מה דעתו של מולי אפשטיין- על האספקט הזה הממוקד של העניין במציאה.

אורי אני לא מעורה בפרטים כמוך

אבל אם מבחן התוצאה הוא כזה,
יש מקום לשקול לשנות גישה(אם באמת מאד רוצים לתפוס)
כי היום יש אמצעי מעקב מאד מתוחכמים.
על הבדיקות כאמור למדו לעבוד,אבל אני בספק אם יצליחו לעבוד
על גוף חקירה רציני.

shohat

New member
אני מסכים מאד עם יוסי, בהסתייגות אחת

אם פרשת לאנס ארמסטרונג מוכיחה באופן סופי דבר אחד, זה שאי אפשר להאמין יותר לעולם למשפט "מעולם לא נכשלתי בבדיקה".
ארמסטרונג נבדק בערך 275 פעמים לאורך הקריירה שלו. כשאופרה ווינפרי שאלה אותו אם הוא פחד להיתפס הוא ענה בפשטות "לא".
ארמסטרונג הוא כמובן לא הראשון. גם מריון ג'ונס לא נכשלה אף פעם בבדיקה, וגם רבים אחרים.

לעומת זאת, כל הפרשות הגדולות שבהן הוכח שימוש בחומרים אסורים התבססו על ראיות פיסיות ולא על בדיקות: פרשת פסטינה בטור דה פראנס, פרשת באלקו, פרשת פוארטו. כאשר מיקדו את מאמץ החקירה במקור: במעבדות שמספקות את החומרים, ברכבים המוליכים אותם וכו' - גילו רשתות שלמות.

לכן, המשך ההתמקדות בבדיקות היא בעצם לחפש את המטבע מתחת לפנס, ואם רוצים באמת לשפר את האפקטיביות, צריך להמצא מסלול חוקי שמאפשר את הרחבת אפיקי החקירה (מתעוררות כמובן שאלות חוקתיות לא פשוטות, של עילות לפגיעה בפרטיות ולביצוע פעולות עיכוב וחיפוש וכו' - אני לא אומר שזה חד-מימדי, ובטח שזה לא פשוט).

ההסתייגות היחידה היא שיתכן שהשימוש ב"פספורט הביולוגי" יותר אפקטיבי ומהוה בעיה אמיתית למשתמשים בחומרים אסורים. בזה אני לא מבין מספיק, וסקרן לשמוע את ההסבר של מולי (בין השאר).

GRC2

New member
חברים, בוא לא נספיד אותם מראש

נכון שאחרי הספורטאי שהכי הערצנו (לאנס אמסטרונג)הודה בשימוש בחומרים אסורים קשה להאמין שמישהו יכול לרוץ במהירויות כאלה. אבל חברים, בוא נקווה שכל מישהו שלא נתפס הוא נקי, אחרת אפשר להגיד על כל אחד כך.
אני מכיר את Lelisa Desisa באופן אישי, בשנה שעברה התאמנו באותה קבוצה עם מאמן חאז'י ושנינו התכוננו למרתון רוטרדם והוא היה בכושר של שיא עולם. אבל מכיוון שהוא גם היה בנבחרת האתיופית ב 10000מ ללונדון והאיגוד האתיופי לא הרשה לו לשתתף ברוטרדם. אז חברים הוא לא בא משום מקום רק לא היתה לו הזדמנות.
אני מכיר גם את מארקוס גנטי, שלישי ב 2012, טאדסה טולה חמישי ב 2012 ושלישי היום. הם חברי שעובדים קשה מאוד באימונים עד שמקיאים דם. אז אני מבקש קצת לחשוב לפני שמדברים.אני לא נאיבי אבל אני אופטימי. גזצ'או יוסף

yuvalofer

Member
מנהל
תודה , גזצ'או !

דבריך כאן מענינים וחשובים.
לשמוע ממקור ראשון אינפורמציה כזאת-
תרומה חשובה לכולנו לא רק בהיבט
הפרטני לגבי הרצים שהזכרת , אלא
גם בהסתכלות של כולנו על עולם הספורט
בכלל והאתלטיקה בפרט.
ללא ספק, אתיופיה וקניה "מייצרות" כמות
פנטסטית של רצים למרחקים ארוכים עד