2 שאלות קטנות

magicpie

New member
2 שאלות קטנות

שלום לכולם יום ראשון אני מסיימת שירות חובה ונכנסת לחודשי קבע בבסיס אחר. המפקד שלי בקבע אמר לי ביום ראשון להגיע אליו לבסיס החדש כדי לחתום קבע. לא עשיתי בבסיס הישן שלי טופס טיולים עדיין. האם חובה לעשות אותו? או שאני יכולה פשוט להקלט בבסיס החדש לקבע וזהו? המרחק בין 2 הבסיסים הוא שעתיים ב3 אוטובוסים ואין לי יותר מידי רצון לעשות אותו. ועוד שאלה,אם אני בחודשי קבע ביחידה עורפית אני מקבלת מירס? זה אוטומטי או תלוי בתפקיד? תודה לעונים :)

תשובה

1. חובה לעשות טופס טיולים יוצא לפני שעושים טופס טיולים נכנס. בחיל האוויר קוראים לזה "קלירנס". 2. לא הכרח שתקבלי מירס מהיותך בקבע (אלא אם כן את קצינה). זה תלוי בתפקיד.

"מה תודה? תתפשטי "

ביטוי נפוץ להטרדה מינית בקרב חיילות היחש"מים מתוך דו"ח הטרדה מינית מס' 3 לשנת 2007 עכשיו באתר יוהל"ן

leonidl1

New member
לא מכיר נגד במודיעין שאין לו מירס כי לא זכאי

מכיר הרבה שזכאים אבל מחכים הרבה זמו לקבל אחד.

elik121

New member
קודם כל ברכות לסיום שירות החובה

לדעתי-ואני לא שליש,לא ניתן לנוע בין יחידות ללא טופסי טיולים. מירס-כל איש קבע זכאי למירס,השאלה כמה מהר תקבלי אותו,צרי קשר עם שליש היחידה/ק.קשר.

אי אפשר

כלומר. ניתן לנוע פיזית. "חוקית" מבחינה של פקודות בצבא. חייבים טפסי טיולים. ולא, לא כל איש קבע זכאי למירס. מאיפה הבאת את זה?

sayar3

New member
חודשי קבע\מת"ק\שס"ן לא זכאים למירס!!

לגבי טופס טיולים-חובה בכל סיפוח\שחרור\מעבר בין יחידות.(הצבה).

Wraith10

New member
בד"כ הם מקבלים מירס משימתי מהיחידה

תלוי באופי התפקיד

magicpie

New member
אפשר לבוא על אזרחי ביום החתימה?

או שזה ממש לא מקובל? פשוט אני הולכת להשתחרר מהבסיס הישן על אזרחי, וישר הולכת לבסיס החדש לחתום קבע.

Wraith10

New member
אני לא חושב שזה משמעותי כל כך.

מאוד לא הגיוני שלא הוחתמת מראש על הקבע. אם מחכים ליום השחרור בשביל להחתים אותך בבסיס אחר זו תקלה מטורפת. ניקח למשל מצב בו את מבצעת טופס טיולים יוצא מהיחידה שלך ליחידה בה את אמורה להיות בקבע (וזה יום השחרור שלך כביכול), ובדרך לשם את מחליטה שלא בא לך לשרת יותר בצבא ואת לא מגיעה אל היחידה החדשה. טכנית - את נפקדת. מהצד המשפטי - סיימת שנתיים שירות חובה ולא חתמת על התחייבות לקבע על כן את לא נפקדת ובמקרה כזה צריך לשחרר אותך שלא בפניך. 2 השלישים - גם שלך וגם ביחידה הקולטת מאוד מאוד מאוד מתרשלים בתפקיד שלהם!! מעבר לכך, אני מבין שאת כביכול "משתחררת ביחידה", ביום הזה יקחו ממך את החוגר.. איך בדיוק תכנסי לבסיס החדש? מער לכך, אם תהיה בעיה או עיכוב בהזנת חודשי הקבע שלך את לא תוכלי להוציא חוגר חדש של קבע... בקיצור אם הבנתי נכון את מה שאת מספרת יש כאן בעיה מאוד גדולה.

magicpie

New member
מז"א יקחו לי את החוגר?

אני לא משתחררת מהצבא. וגם החוגר שלי בתוקף הרבה זמן אחרי תאריך השחרור עצמו. האם בכל זאת יקחו לי? אני במילא לא מחזירה כלום, לא מדים, לא קיטבג, כלום...אז את החוגר כן?

Wraith10

New member
את החוגר חותכים ל-2 בשחרור ביחידה.

חובה. לכן, את צריכה לדאוג שהחתימה לקבע תהייה לפני שאת משתחררת, כדי שתאריך השחרור שלך יהיה מעודכן ואז לא יצטרכו בכלל לשחרר אותך אלא רק להעביר אותה בהצבה ליחידה בה את אמורה לשרת.

למעלה