2 חלומות באותו נושא

haych

New member
2 חלומות באותו נושא

בוקר טוב,
בשבוע האחרון חלמתי פעמיים על כשלון במבחנים בביה"ס.
יש לציין שסיימתי בי"ס לפני 15 שנה עם בגרות טובה ותואר אקדמי לפני 8 שנים וכיום אני לא נמצאת בשום סביבה לימודית.

החלום הראשון:
אני בבית הוריי הישן (שבמציאות כבר לא קיים). אני אמורה לנסוע עם הרכב לביה"ס, כי יש יום מרוכז של מבחני בגרות. בדיוק כשאני עומדת לצאת הוריי מגיעים מטיול בחו"ל ואומרים שהם צריכים את הרכב. אני אומרת להם שהם צריכים להקפיץ אותי מהר לביה"ס כדי שלא אפסיד את הבגרויות. היו כל מיני עיכובים ויצאנו באיחור מהבית. הגעתי בזמן אבל בלחץ.
לאורך היום עשיתי מספר בגרויות והבחינה האחרונה הייתה תאטרון. עשיתי את הבחינה העיונית והבחינה המעשית הייתה משחק במחזה. באמצע המחזה החלטתי לפרוש, לא הייתי מסוגלת להמשיך.
מיד נכנסתי ללחץ שבגלל שפרשתי מהמחזה אכשל בתאטרון וכתוצאה מכך לא יהיו לי מספיק נקודות זכות לבגרות ולכן אני מסיימת בי"ס בלי תעודת בגרות. הייתי מאוד מוטרדת, הנחתי שהמחזה שווה 80 אחוז מהציון והעיוני שווה 20 אחוז ככה שגם אם אקבל ציון טוב בעיוני הכשלון במעשי יפגע לי בבגרות. חיפשתי את המורה כדי לשאול אותה אבל היא כבר לה הייתה בביה"ס.
נגמר היום ושמתי פעמיי לסניף הדואר - שם חיכו לכל התלמידים תיבות דואר עם שמם ובתוך כל תיבה נמצאת תעודת הבגרות של מי שסיים, או מכתב המודיע על כך שהוא לא זכאי לתעודת בגרות. בכל תיבה היה נעוץ מפתח, חוץ מבתיבה שלי - היה מודבק עליה פתק מבחוץ שאומר שהמורה לא מצאה מפתח מתאים לכן כדי לפתוח את התיבה אני צריכה לפנות למנהל הדואר או לרכוש מפתח. מנהל הדואר לא היה בסניף ולא ידעתי איזה מפתח אני אמורה לקנות. חזרתי הביתה כי ידעתי שיש לי כמה מפתחות דומים ותכננתי לחזור איתם לדואר.
**סוף החלום.

כעבור מספר ימים, חלמתי שאני מטיילת בסמטאות עם חברותיי מהתואר וכל מה שאני חושבת עליו זה שיש לי השבוע 3 מבחנים: ביום ג' יש לי מבחן בתנ"ך ומבחן נוסף במקצוע שאני שולטת בו, וביום חמישי מבחן בגאוגרפיה. גם בתנ"ך וגם בגאוגרפיה לא נכנסתי לשיעורים אפילו פעם אחת, איך אני אמורה להשלים בכמה ימים חומר של שנה שלמה בשני מקצועות? החלטתי מראש לוותר על הלימודים למבחן שאני יותר שולטת בחומר שלו כי הוא חל ביום של תנ"ך ואני לא יכולה ללמוד לשניהם, אבל זה עדיין לא מספיק ובחיים לא אהיה מוכנה.
**סוף החלום

אשמח להבין למה הנושא הזה מטריד אותי בשלב זה של החיים.

טופי33

New member
שלום לך

כל החיים זה מבחן או אפילו סדרת מבחנים .
המבחן הראשון הוא מבחן של בגרות .כל פעם אנחנו מתבגרים מחדש.את מחפשת מפתחות =דרך לפתוח לעצמך את לבגרות .גם לגבי הרכב את חשה שאת לא יכולה להוביל את הדברים למרות שאת מאוד רוצה .
תאטרון=את מרגישה שאינך יכולה להעמיד פנים .
גם בחלום השני חשש שלא תצליחי כפי שאת מצפה מעצמך .
תנך זה מבחן האמונה לא מבחינה דתית דווקא גאוגרפיה מבחן התמודדות עם הסביבה .
את אדם פרפקטציוניסט ותמיד חוששת שדברים לא ייעשו כראוי.

למעלה