2 בעיות קתנות

jeblesh

New member
2 בעיות קתנות

1: בכול יום בערך בין השעות 20:00 ל 21:00 הלינוקס שלי מתחיל ליתוחן את ההרדיסק וניתקע נירעה לי שרץ איזשהו יסום שעמור לעסות משהו בשעה הזות אבל אני לא יכול לאסות כלום שזה קורה למה מחשב לא זאז אז אני לא יכול לירעות מה גורם לזה למישהו יש רעיון מה זה? 2: היתקנתי למוזילה שלי פלאגאין לפלש אבל זה דיי תוקעה את המוזילה שניחנסים לאתר אים פלש אז הורדתי אותו יש אוליי אייזה פלאגאין צד שלישי שלא גורם לתופעה הזותי?

levp1

New member
לא ממש הבנתי יש לך המון שגיאות כתיב

אתה יכול לרשום את עוד פעם בלי שגיאות זה קצת משבש את זה קשה להבין תודה לב... וחזרה אליך מיקי

jeblesh

New member
ניסיון שני

בכול יום ביין השעות 20:00 ל 21:00 הHD עובד קשה ושום דבר לא זאז אני לא יכול ליבדוק אייזה יסום אוסה את זה כי אפילו הקונסול לא זאז ואי אפשר לעסות login יש לי redhat7.3 והתקנתי אותו בלי להוסיף שום דבר מיוחד למישהו יש רעיון מה גורם לזה? בעיה שניה הי שהיתקנתי flash plag in on mozilla ואחשב שאני ניחנס לאתר אים flash הו ניתקע לחצי דקה ככה ורק אז מרעה את האתר יש למישהו מוסג אים יש גירסה של flash שלא תאסה את זה?

Rul3R

New member
בקשר למוזילה.. ../images/Emo104.gif

יש באג ידוע עם פלאש+סאונד במוזילה, הבאג הוא שמתי ששומעים סאונד במחשב שלך ומנסים להכנס לאתר עם פלאש באותו זמן, הפלאש מנסה להכנס לdevice של הסאונד ותוקע את המוזילה עד שאתה מפסיק להשתמש בסאונד ונותן לפלאש לגשת אליו. זה קורה בכל הגירסאות של פלאש 5 ומעלה. במוזילה אמרו שיתקנו את זה עד גירסא 1.0.1, בנתיים יש דרך לעקוף את הבעיה: תפעיל את מוזילה בעזרת הפקודה artsdsp mozilla בהנחה שאתה עובד עם kde ושרת הסאונד של kde פועל אצלך.. או להתקין גירסא ישנה של פלאש (4 למשל)

darkstar

New member
אם יש לך מנדרייק אז הישום שרץ

זה slocate נראה לי או שזה updatedb

jeblesh

New member
עובד יופי

עגב מה התוחנה הזות אוסה? (artsdsp) לפי ההסבר שלך צריך לימנועה מי מוזילה לגשת לSB זה מה שהי אוסה? אז אני לא יוחל לישמועה כלום מתוך מוזילה? עבג אני לא שומעה כלום דרך המחשב שזה קורה אבל זה פתר את הבעיה בכולזות

Rul3R

New member
אתה לא חייב לשמוע ../images/Emo104.gif

מספיק שהשרת סאונד ירוץ והוא כבר "משתלט" על ה device של הסאונד ולא נותן לפלאש לגשת אליו. בזה שאתה מפעיל את מוזילה על השרת סאונד אתה בעצם נותן לשרת סאונד לחלק את ה device בין המוזילה ושאר הדברים שמשתמשים בשרת הסאונד. ככה לפחות אני הבנתי את זה.. צירפתי לינק לבאג עצמו בבאגזילה, אם זה מעניין אותך אתה יכול לקרוא את התגובות שם ואולי תבין יותר.

beitar

New member
קצת על aRtsd:

החברה של KDE בנו שרת צליל מאוד מתוחכם - למעשה aRtsd זו פלטפורמה שלמה שדרכה האפליקציות מדברות על כרטיס הקול. אחד הפיצ´רים ב aRts, בדומה ל esd המתחרה (ובניגוד ל oss הישן אבל הטוב), אפשר לנגן במקביל עם אפליקציות שונות, כלומר אפשר להפעיל כמה נגנים שרק תרצה וכולם יעבדו במקביל. הבעיה, היא שברגע ש aRtd עובד - רק יישומים שעובדים מולו יעבדו, זו הסיבה שכל יישום נורמלי, כולל פלאגין לעבודה מולו (בדוק ב xmms, זה שם). אם יישום ינסה לעבוד עם oss למשל, הוא יקבל תגובה שהכרטיס קול תפוס. היות ולפלאש אין יכולת לעבוד מול artsd, ובשביל יישומים אחרים שאין להם יכולת כזאת, kde בנו יישום שממיר את העבודה של היישומים אל מול oss - ל atertsd - מה שנקרא artsdsp. במילים אחרות, אחרי שמריצים את המוזילה דרך התוכנה הזאת, הצלילים שהמוזילה יפיק, יעברו דרך התוכנה הזאת, שתבצע אמולציה ותשלח ל arts את הצלילים, כאילו אם נועדו עבורו במקור. כמובן, שזה פחות יעיל, אבל עושה את העבודה היטב. מקווה שההסבר היה ברור מספיק. בית"ר שמאוד מודה ל kde על גרסא 3 הנהדרת ושאחרי שניסה היום את גנום 2, מאחת הבטות, מבין היטב למה המוצר הזה מתעכב, יש עוד לא מעט באגים

Rul3R

New member
גנום2.. ../images/Emo104.gif

תוכל לתת חוות דעת על העברית בגנום2?

beitar

New member
בגלל איזו בעיה עם המקלדת

אין לי מושג מהי בדיוק (כנראה שעדיין יש בעית קידוד כלשהי) אני די מתקשה (שלא לאמר לא מצליח) לכתוב בעברית. בכל מקרה, המערכת כוללת עוד לא מעט באגונים כאלה ואחרים.... אני אנסה לשבת עליה יותר לעומק בימים הקרובים, ולדווח לעומק על העברית ומה שמסביב....

beitar

New member
המשך על aRtsd - לינק

כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול - כרגיל אצל KDE - הכל כולל תיעוד והסברים - ברורים ומלאים.

jeblesh

New member
היסברתה מצויין

אבל לצערי זה מה שקורה שתוחנה אחת לוקחת לידים שלה תפקיד של תוחנה אחרת חבל שפשות לא הוציעו גירסה קזו של OSS כמו בחלזונות טוב מה לאסות זה מה יש ...

beitar

New member
???

אתה ממש טועה. ראשית, לפחות עד חלונות 98 (גם ב me?) לא ניתן להריץ יותר מיישום סאונד אחד במחשב.... המחשב נותן הודעה שהיישום תפוס. ב xp המצב שונה (לא יודע לגבי 2000) - ואפשר להריץ יותר מיישום אחד. בכל אופן - ה aRtsd מתוחכם ביותר, וכולל לא מעט דברים, שלא קיימים בחלונות.... הבעיה היא שבלינוקס, אין גוף אחד שמוביל, ולכן כל חברה וכל איגוד, מנסה לקחת את הלינוקס, בצורה כזאת או אחרת... לעיתים, כמו במקרה הנוכחי, זה יוצר בעיות כאלה ואחרות, אבל בסופו של דבר, זה מאפשר אלטרנטיבות שונות ומשונות, ויביא למוצר הכי טוב האפשרי.... (אני כבר חושב על זה שהצעד הבא של המתחרים יהיה לתת תמיכה בתלת מימד הכי טובה שרק יכולה להיות - אין למי שעומד מאחורי דרייבירי הסאונד הללו ברירה - התחרות בינהן גדולה וקשה !). זו הרוח שמאחורי הקוד הפתוח והלינוקס - לטוב, וגם לרע.

jeblesh

New member
לגבה חלזונות

ה98 כמו שהו לא תומך בזה אבל שמעדקנים אותו נירעה לי שמעדקנים את הדרק איקס לא בטוח הו כן תומך בזה גם 2000 וגם פיחס פי כול מה שיש בלינוקס איהיה בווינדווס תוך כמה שבועות :) תירעה את הKDE 2 אים המימשק שלו כולם היתלהבו תוך זמן קצר יצה הפיחס פי אים מימשק מרהיב לא פחות אבל מה זללן של משעבים אז מיקרוסופת הוסיפו קלי ויזואלי בישויל להוריד חלק מי האפקתים בהתאם למחשב שלך פיתעום יצעה KDE 3 אים אותו הדבר :) (לא בטוח שלKDE2 לא היה קלי קזה אבל לא זחור לי) כולם גבים :)

beitar

New member
kde3, וגם kde2, כוללים יכולת

לקבוע, כמה ואיזה אפקטים ויזואלים יעבדו, וזאת על מנת שאפשר לחסוך במשאבים (במחשבים חלשים מדי). בכל מקרה, גם kde2 וגם kde3 כוללים את כל מה שאני זקוק לו בימים אלה, בתור ממשק איכותי ומספק. אני חייב לאמר של xp יש ממשק נאה מאוד (יש לי גם xp בבית), ובהחלט מדובר במערכת הפעלה טובה (כן, xp היא מערכת טובה מאוד אפילו - גם ממשק נאה וגם יציבות ואיכות די גבוהה !). אבל מאז שיצא kde3 , אני לא רואה שום חיסרון מהותי, בשבילי בלינוקס מול חלונות (רק חסר לי הדרעק הקאזה....
).

jeblesh

New member
אני מישתמש חלונות קבד

כבר המון שנים אני מיכיר כול חור שיש בו הבעיה אים חלזונות הי 1:העזרה שלו מיועדת לשימוש ולא מסבירה כלום מעבר לזה ומיקרוסופת בעצמה לא ממש מסבירה כלום אז מה שנותר הו ליסמוך על ההנחיות של מיקרוסופת שמתחנתים ומתחזקים... 2:מערחת ההפעלה הזות רק מחליפה מסימות ולא מפקחת עלייהם מה שגורם לעמינות וההבתחה ליהיות תלויה רק במתחנתים שאוסים את התוחנות שעלייהם אתה עובד ולא החלזונות (נכול לגבה 98\95\3.11) אני מתחיל לילמוד לינוקס רק ביגלל החסרונות העיילה כודם כול אני רוצה מערחת שאני יודעה עייך הי עובדת דבר שני אני רוצה מערחת שהעזרה והתיעוד שלה יעזור לי להבין אותה ובזה הלינוקס עולה רמות עיין ספור על כול ווינדווס שיצה ושיצה בעתיד...

jeblesh

New member
עובד מצוין

מה הפקודה הזות אוסה? (artsdsp) משומה עיין לי רפרנס עלייה בman הי מונעת מי מוזילה לגשת לdevice? אים כן אז אני למעסה לא יכול לישמועה פלאשים או כול דבר אחר אים סוונד נכון?

למעלה