1957\03\17
תאריך שחשוב לזכור

מצב
הנושא נעול.

ה דרומי

New member
לצערי עדין לא נולדתי אז

לצערי עדין לא נולדתי אז
רק 7 שנים אחרי ממה שאני זוכר זה בערך חזרו מחגיגות חרזת העיר אילת{אום רשש } פדיונים{היום מחבלים} עשו מערב ואותובוס אגד שחזר מהחגיגות באילת. ואלו התוצעות . כמה נהרגו שם? היום כביש זה כמעט ולא נוסעים בו . יש את כביש הערבה הוא כביש מספר90 או דרך כביש מצפה רמון ועובדה בואכה אילת.

ה דרומי

New member
אוטובוס הכרזות בואך

לצערי עדין לא נולדתי אז
רק 7 שנים אחרי ממה שאני זוכר זה בערך חזרו מחגיגות חרזת העיר אילת{אום רשש } פדיונים{היום מחבלים} עשו מערב ואותובוס אגד שחזר מהחגיגות באילת. ואלו התוצעות . כמה נהרגו שם? היום כביש זה כמעט ולא נוסעים בו . יש את כביש הערבה הוא כביש מספר90 או דרך כביש מצפה רמון ועובדה בואכה אילת.
אוטובוס הכרזות בואך

mister K

New member
12 איש נהרגו בפיגוע

תוכל לרענן את זיכרונינו
כמה נהרגו שם? האם זה היה איזור מועד לפורענות בגלל קירבתו לגבול?
12 איש נהרגו בפיגוע
ביניהם נהג האוטובוס, רעייתו ובנו

ה דרומי

New member
לא בנו ניפצע קשה היה מאושפז

12 איש נהרגו בפיגוע
ביניהם נהג האוטובוס, רעייתו ובנו
שנים בביתי חולים ו
מראש כי אני לא זוכר אבל לא מזמן הוא גם נפטר. ומי שנשארה בחיים זו בתו של הנהג שעשתה את עצמה מתה וככה ניצלו חייה.

mister K

New member
מעלה עקרבים

שנים בביתי חולים ו
מראש כי אני לא זוכר אבל לא מזמן הוא גם נפטר. ומי שנשארה בחיים זו בתו של הנהג שעשתה את עצמה מתה וככה ניצלו חייה.
מעלה עקרבים
בנו של הנהג שכב כצמח בבית חולים עד שנפטר בשנת 1986. בתו של הנהג הייתה הניצולה היחידה מהפיגוע. תמיד מעניין אותי לדעת כיצד צולמה התמונה המפורסמת? האם אחד המחבלים צילם אותה?

שם הצלם - פריץ כהן

מעלה עקרבים
בנו של הנהג שכב כצמח בבית חולים עד שנפטר בשנת 1986. בתו של הנהג הייתה הניצולה היחידה מהפיגוע. תמיד מעניין אותי לדעת כיצד צולמה התמונה המפורסמת? האם אחד המחבלים צילם אותה?
שם הצלם - פריץ כהן
והתמונות צולמו לאחר שכוחותינו הגיעו למקום. הזכויות לתמונות הן של לשכת העיתונות הממשלתית ואת כל "האלבום" ניתן לראות באתר שנקרא "אוסף התצלומים הלאומי"

ה דרומי

New member
אכן נכון צילם הצלם פריץ כהן

שם הצלם - פריץ כהן
והתמונות צולמו לאחר שכוחותינו הגיעו למקום. הזכויות לתמונות הן של לשכת העיתונות הממשלתית ואת כל "האלבום" ניתן לראות באתר שנקרא "אוסף התצלומים הלאומי"
אכן נכון צילם הצלם פריץ כהן
מצורף קישור .

ה דרומי

New member
תמונה נוספת מאותו ארוע../images/Emo16.gif

שם הצלם - פריץ כהן
תמונה נוספת מאותו ארוע

ואלה הן העובדות המדוייקות !!!!!

1957\03\17
תאריך שחשוב לזכור
ואלה הן העובדות המדוייקות !!!!!
בפיגוע זה נהרגו 11 נוסעים ו- נוסע אחד נפצע באורח אנוש (חיים פירסטנברג, בנו של אחד משני הנהגים, שהיה בעת הארוע ילד בן 5). ביום 08.09.1986 נפטר פצוע זה שהיה מאושפז כ"צמח" במשך כל השנים מאז האירוע. עם מותו, עלה מס' ההרוגים באירוע ל- 12. הנוסעת היחידה שניצלה היתה מירי פירסטנברג, בתו של אחד הנהגים ואחותו של חיים פירסטנברג ז"ל. בפיגוע זה נהרגו 2 נהגי האוטובוס: אפרים פירסטנברג וקלמן עשרוני ז"ל. יתכן שהיו נפגעים נוספים ברכב צבאי שחלף במקום קודם לכן. אוטובוס עם לוחית רישוי זהה (ת 1383) מוצג במוזיאון הרכב ההסטורי של "אגד" בחניון חולון. האוטובוס המקורי שנפגע בפיגוע במעלה העקרבים קיבל מס' רישוי חדש בשלב מאוחר יותר: 37-551 והותקן בו מנוע מסוג LEYLAND.

מצב
הנושא נעול.
למעלה