10 הכללים של בארי להשקעה בצורה פשוטה וזהירה

קרלטון

New member
10 הכללים של בארי להשקעה בצורה פשוטה וזהירה

1. השקיעו באינדקסים, לא במניות בודדות.
2. פזרו בנכסים מסוגים שונים.
3. שימו לב לתמחור.
4. השקיעו בהפקדות קבועות (DCA).
5. שמרו על הוצאות נמוכות.
6. בצעו איזון מחדש תקופתי של התיק.
7. התרחקו מהרעש התקשורתי.
8. בדקו את התיק לפחות כל רבעון.
9. התרחקו מפרייבט אקוויטי, קרנות הון סיכון וקרנות גידור
9ב. הנפקות הן לפראיירים.
10. התרחקו ממכשירים פיננסים חדשים בכל מחיר.
10ב. אל תשקיעו ב"מוצר הבית".

http://www.washingtonpost.com/busin...0063fc-65a3-11e2-9e1b-07db1d2ccd5b_print.html

יעקב ו

New member
הכל נכון אלא שלגבי כלל 8

לצערי אני בודק את התיק לפחות פעם ביום...
לפעמים אני מצליח ל לבדוק יומיים בסופש אבל זה דורש איפוק טנטרי.

קרלטון

New member
כן, זה גם הצחיק אותי

הבעייה של רוב האנשים היא בדיקת יתר ולא בדיקת חסר..

KobeRider

New member
הבעיה שלי: DCA

לרוב המשקיעים אין הרבה ברירות, והם גם ככה חוסכים ומפקידים באופן קבוע לתיק ההשקעות.

אז השאלה היחידה היא, האם DCA מתאים למי שיש לו סכום אחד גדול להשקעה.

ובכן, מכל הבדיקות שערכתי [ואני מתכוון לפרסם את זה מתישהו באתר שלי, כי זה בינתיים רק בטיוטה], כמעט בכל חודש בהיסטוריה, DCA נותן תשואה נמוכה מאשר השקעת כל הסכום בבת אחת, כאשר מסתכלים על אופק השקעה של 10 שנים ומעלה.

אם ניקח רגע סיטואציה רלוונטית ועדכנית. מישהו שאני מכיר מחזיק תיק של מיליון דולר, שמושקע כולו במדדים בינלאומיים ורחבים ככל האפשר. השנה יש לו מיליון דולר נוספים להשקיע, והוא שאל אותי מה לעשות עם הכסף הזה.

האם עדיף לו לקנות בדיוק את מה שיש לו בתיק כרגע?
האם עדיף לו לחלק את זה על פני שנה? שנתיים? ובינתיים מה? להשאיר את הכסף במזומן?
האם עדיף לו לחכות לירידה של 15 בשוק? 20%?

KobeRider

New member
ולהוסיף אנקדוטה: Wilshire 5000 בשיא כל הזמנים

המדד הרחב ביותר של הבורסה בארה"ב, זה שכולל בתוכו 5000 מניות [מתוך בערך 6000 סחירות], כלומר 99% משווי שוק האקוויטי האמריקאי, הגיע ביום שישי האחרון לשיא של כל הזמנים.

יעקב ו

New member
דעתי על המכר שלך

יתכן שסטטיסטית עדיף לו להשקיע את הסכום הנוסף בבת אחת.
אבל בגלל מקרי קיצון הוא עלול ליפול על תזמון לא טוב.
אז לכאורה השקעה יותר איטית ומחולקת על זמן תקטין את הסיכון הזה על חשבון איבוד תשואה (בממוצע).
הצורה שאני רואה את זה - זהו פיזור הסיכון בזמן שדומה לפיזור של סיכון ע"י קנית הרבה מניות. כמו שהמשקיע חושש ליפול על אנרון הוא חושש ליפול על שנה לא טובה.

אבל אני לא בטוח שאני מנסח את זה היטב.

ודעתי

שיתחיל לבזבז יותר
בשביל מה להתחבט במה להשקיע ובסוף לקחת את הכסף לקבר ?

mnakash

New member
אני זוכר דיונים ארוכים מאד

בנושא.
ברור שבממוצע dca מפסיד להשקעה במניות כי בממוצע מניות הניבו 10% ומזומן/אג״ח פחות. זה נובע מההגדרה של dca ומהמשמעות של המילה ממוצע.
זה שזה קורה בכל תקופה כמעט זה ממצא מחדש וקיצוני. אני לא זוכר שכך המצב בעשור שהחל ב2000 למשל.

מה עדיף ומה הסיכון הסביר אלו שני דברים שונים לגמרי ואני חושב שרוב המשקיעים היו מעדיפים המון וודאות על חשבון מעט תשואה מאשר מעט תשואה ובגדלה עצומה של אי הוודאות.
אם העיתוי יתברר כגרוע הסיכוי גדול שהחבר הממוצע (לא ספציפי לאדם אלא אנחנו בני האדם כקבוצה) לא יעמוד בתנודות השוק וייכנע ברגע לא מוצלח במיוחד.

קרלטון

New member
שאלה טובה

DCA מתקבל בקלות כשהוא בכל מקרה משתלב עם אפשרויות המשקיע לשים כסף.

המקרה שהזכרת נראה חריג אבל בת'כלס גם משקיעים קטנים יכולים להגיע אליו, למשל אחרי מכירה של בית או קבלת ירושה.

לדעתי אם הוא לא במשחק של תזמון אז אין מה לחלק או לחכות, פשוט להשקיע באותו הרכב שיש לו כיום.

וריאציה על התשובה, שמגיעה פחות מהכיוון של מתי להשקיע אלא במה להשקיע, תטען שלאדם פרטי, ככל שהתיק גדול יותר כך הוא יכול להיות מסוכן יותר, שכן ההוצאות בפועל אינן פרופורציונליות לגודל התיק. מי שמחזיק תיק של 25,000 דולר, סביר שיצטרך להנזיל את כולו די מהר עם הפרישה. מי שמחזיק תיק של 2.5 מיליון דולר, יוכל לשמור על רמת הוצאות סבירה שנים רבות בלי "לאכול" הרבה מהתיק ויכול לסבול בשאר תנודתיות. לכן, אם אני רוצה במיליון הראשון תנודתיות של 15% אולי אסכים לקבל ברכיב השני תנודתיות של 20%.

יעקב ו

New member
בלי לאכול הרבה?

נראה לי שמ-2.5 מיליון דולר אפשר להתקיים ברמה סבירה בלי לאכול מהתיק בכלל.
לפי 3% ריאלי אחרי מס זה בערך 23,000 שח לחודש שזה בסדר בישראל, בעייתי בארה"ב.
יש לי חבר שיש לו סכום קרוב לזה והוא שוחח איתי בדיוק על כך.

קרלטון

New member
אם כבר תשאלי איך 3 ו-4 מסתדרים...

...הוא לא מפרט הרבה, אבל בנקודה 3 הוא מזהיר מקנייה כשהשוק גבוה מדי ואז, נקודה 4 באה כדי לפתור את זה ולהבטיח שלא תפלי יותר מדי בתמחור הממוצע.

dare devil ית

New member
אולי הוא יודע שלטווח ארוך

לא הרבה נשארים עם ETFים, ואז למרות שכדאי להחזיק ETFים אם כבר מחזיקים מניות בודדות לשים לב לתמחור.

קרלטון

New member
יתכן

בכל מקרה, הכיוון של המאמרצ'יק הזה הוא להשאיר את הדברים פשוטים ככל האפשר ולא להיכנס לניתוח מניות. זה כבר נמצא ברמת מורכבות / התעסקות / מומחיות שונה.

למעלה