⭐ שרשור הכוונה ומודיעין 1/5-31/5 ⭐

מצב
הנושא נעול.

lalexand11

New member
סדר פעולות של תיקוף ברכבת קלה עם ערך ציבור ברו קו
מה סדר הפעולות בתיקוף בעזרת ערך צבור ברו קו בנסיעה בודדת ברכבת קלה? יש לי יתרה בערך צבור של 20 ש''ח ואני אצטרך לנסיעה בודדת או ל- 2 נסיעות לכל היותר. האם קודם צריך לרכוש את הכרטיס הבודד במכשיר בתחנה ואח''כ לתקף אותו בקרון או ישר לתקף בתוך הקרון והתיקוף מוריד מערך צבור?

arseny92

Well-known member
מנהל
סדר פעולות של תיקוף ברכבת קלה עם ערך ציבור ברו קו
מה סדר הפעולות בתיקוף בעזרת ערך צבור ברו קו בנסיעה בודדת ברכבת קלה? יש לי יתרה בערך צבור של 20 ש''ח ואני אצטרך לנסיעה בודדת או ל- 2 נסיעות לכל היותר. האם קודם צריך לרכוש את הכרטיס הבודד במכשיר בתחנה ואח''כ לתקף אותו בקרון או ישר לתקף בתוך הקרון והתיקוף מוריד מערך צבור?
שלום,
קודם כל, יש לך יתרה של 20 יחידת ערך צבור ולא שקלים. הנחת פרופיל כבר קיבלת בטעינה, ולכן שווי של 20.00 יחידות ערך צבור של פרופיל רגיל הינו ₪16 כי קיבלת 37.50 יחידות בתשלום ₪30. ולכן שני תיקופים של 6.00 ערך צבור עולים למעשה ₪9.60 וכך זה בכל שימוש ערך צבור בכל אמצעי תחבורה בהתאם לתעריף וגובה הנחת הפרופיל.

אין צורך לרכש כרטיסיית נסיעה בודדת ב-₪6 פעמיים אם יש לך יתרה מספקת ולא משנה דרך איזה מפעיל טענת את היתרה הזו. מתקף ישר בקרון והוא מוריד ערך צבור. שים לב כי אין לך אפשרות לבצע תיקוף קבוצתי למספר נוסעים. ניתן לבצע תיקוף כזה רק במעבר מאוטובוס.

n22222

New member
שלום,
האם כבר אפשר לשלם לנהגי אוטובוס במוזמן, או שעדיין צריך רב קו מוטען מראש?
תודה.

חעחעחע11

Active member
החל ממחר:
קו 909 נהריה-תל אביב יתוגבר, יהפוך לדו-כיווני, ויפעל גם ביום שישי ויתווספו לו נסיעות בשבת (לקו הייתה נסיעה אחת בשבת לכיוון ת"א בלבד).
מסלולו ישתנה, התחנות ביקנעם יבוטלו והקו ייסע דרך מנהרות הכרמל.

בנוסף, קו 873 בנימינה-תל אביב גם יתוגבר ויפעל בשישי ומוצ"ש, מדובר בקו תגבור לרכבת. הקו יוצא מהרכבת בבנימינה ישירות לתל אביב (מסוף ארלוזורוב) ללא עצירות ביניים.

חעחעחע11

Active member
איך מגיעים מאריאל לגוש דן, פתח תקווה\תל אביב, בדרך הכי מהירה?
לפתח תקווה: 86, 95, 186, 486.
86 ו-95 עושים מסלול דומה ברובו, המסלול של 95 טיפה יותר מהיר באריאל.
186 ממשיך לתל אביב דרך פ"ת (במסלול 86 ו-95), ציר ז'בוטינסקי, עזריאלי, תמח"ת.
486 זה קו שמיועד בעיקר לסטודנטים והוא בשעות שהם מתחילים/מסיימים לימודים והמסלול שלו באריאל הוא מהיר (אוניברסיטה-דרך רון נחמן-פ"ת).

לתל אביב: 121, 186, 286, 386, 586.
121 נוסע למסוף רידינג דרך הכפר הירוק, אונ' תל אביב, נראה לי עובר גם בדיזינגוף. 3 נסיעות בוקר לכיוון ת"א, 2 נסיעות חזור לאריאל בצהריים.
186 זה קו ארוך שיוצא בשעות המוקדמות של הבוקר ואחה"צ/ערב, דרך פ"ת-ב"ב-ר"ג,
286, 386, ו-586 עושים מסלול דומה ברובו, רק תחנות שונות באריאל, 286 יותר מאסף באריאל וגם הקו הכי תדיר (בדומה לקו 86 לפ"ת), 586 גם תדיר יחסית עם מסלול טיפה יותר מהיר באריאל (בדומה ל-95 לפ"ת) ו-386 קו בעיקר לסטודנטים עם מסלול דומה בתוך אריאל ל-486 של פ"ת. שלושת הקווים הנ"ל מדלגים על פ"ת ונוסעים דרך צומת מורשה לציר זבוטינסקי.

לפתח תקווה: 86, 95, 186, 486.
86 ו-95 עושים מסלול דומה ברובו, המסלול של 95 טיפה יותר מהיר באריאל.
186 ממשיך לתל אביב דרך פ"ת (במסלול 86 ו-95), ציר ז'בוטינסקי, עזריאלי, תמח"ת.
486 זה קו שמיועד בעיקר לסטודנטים והוא בשעות שהם מתחילים/מסיימים לימודים והמסלול שלו באריאל הוא מהיר (אוניברסיטה-דרך רון נחמן-פ"ת).

לתל אביב: 121, 186, 286, 386, 586.
121 נוסע למסוף רידינג דרך הכפר הירוק, אונ' תל אביב, נראה לי עובר גם בדיזינגוף. 3 נסיעות בוקר לכיוון ת"א, 2 נסיעות חזור לאריאל בצהריים.
186 זה קו ארוך שיוצא בשעות המוקדמות של הבוקר ואחה"צ/ערב, דרך פ"ת-ב"ב-ר"ג,
286, 386, ו-586 עושים מסלול דומה ברובו, רק תחנות שונות באריאל, 286 יותר מאסף באריאל וגם הקו הכי תדיר (בדומה לקו 86 לפ"ת), 586 גם תדיר יחסית עם מסלול טיפה יותר מהיר באריאל (בדומה ל-95 לפ"ת) ו-386 קו בעיקר לסטודנטים עם מסלול דומה בתוך אריאל ל-486 של פ"ת. שלושת הקווים הנ"ל מדלגים על פ"ת ונוסעים דרך צומת מורשה לציר זבוטינסקי.
תודה רבה לשניכם,
יש תחנה ליד האוניברסיטה בה כל הקווים הללו עוצרים? או שצריך כל פעם לבדוק מראש אילו קווים יעברו כאשר מתאים לי לנסוע לתל אביב\פתח תקווה

נערך לאחרונה ב:

EHP12

Active member
תודה רבה לשניכם,
יש תחנה ליד האוניברסיטה בה כל הקווים הללו עוצרים? או שצריך כל פעם לבדוק מראש אילו קווים יעברו כאשר מתאים לי לנסוע לתל אביב\פתח תקווה
כל הקווים לאריאל מתחילים את מסלולם באוניברסיטה. כך שאין בעיה

חעחעחע11

Active member
חשבתי שיש מספר תחנות באיזור האוניברסיטה שכל פעם צריך לבחור אחת אחרת תלוי בשעה ואיזה קו רוצים
כול הקווים באריאל מתחילים באותה תחנה שנקראת "מגרש כדורגל" ביציאה מחניון אפיקים מול הקמפוס העליון של האוניברסיטה ומשם כול אחד למסלולו, חוץ מהקווים של אגד תעבורה שיוצאים מהקניון בצד השני של העיר.
הסתדרת בסוף עם הקווים?
האמת שלא חשבתי על זה, אבל נסעתי מאריאל לפ"ת היום עם האוטו הייתי מציע לך טרמפ, אבל חשבתי על זה רק בדיעבד :)

846

Active member
קו חדש לאגד: 873

ביום ו' האחרון החל לפעול קו חדש של אגד בין בין תחנת רכבת בינימינה לת"א בשני הכיוונים, הקו יפעל בימי ו' בלבד.
קו 873 הוא קו מהיר במיוחד עם מעט תחנות,
יוצא מתחנת הרכבת בינימינה לכיוון דרום, דרך צומת איטונג לכביש 4 ומשם דרך צומת פל ים ומחלף קיסריה לכביש החוף.

חעחעחע11

Active member
קו חדש לאגד: 873

ביום ו' האחרון החל לפעול קו חדש של אגד בין בין תחנת רכבת בינימינה לת"א בשני הכיוונים, הקו יפעל בימי ו' בלבד.
קו 873 הוא קו מהיר במיוחד עם מעט תחנות,
יוצא מתחנת הרכבת בינימינה לכיוון דרום, דרך צומת איטונג לכביש 4 ומשם דרך צומת פל ים ומחלף קיסריה לכביש החוף.
קו חדש? לא נראה לי, אני זוכר שבהשבתות רכבת למיניהן פעל הקו הזה, לא?

חעחעחע11

Active member
קו חדש של אפיקים בין ראש העין לאריאל:
לפי אתר bus.gov.il קו 255 יחל לפעול החל מיום שלישי, 18.5.
הקו יתחיל באונ' אריאל ויסיים במסוף בית העלמין בראש העין ללא מעבר במסוף אורנית.

אותי מעניין האם הקו הוא במסגרת אשכול השומרון או במסגרת אשכול רה"ע?
כי באריאל מרבית הקווים למרכז הם בסגרת X8X, חוץ מקו 251 למעלה אדומים אין באריאל קווים בסדרת 25X, לעומת ראש העין ששם יש סרייה ענפה של קווים בסדרת 25X. בהתחשב בעובדה שאפיקים תכף יוצאים מהשומרון, קשה לי להאמין שהקו הוא במסגרת אשכול ראש העין ואז לאפיקים יהיה קו בודד באריאל.

חעחעחע11

Active member
נראה לי שבכל מקרה הוא נוסע לשם בסיום הנסיעה אז כבר עדיף לחכות במסוף נורמלי, כי אחרת המסלול של קו 9 גם כך ארוך ומפותל במיוחד.
מזכיר את הקווים שהיו לפני הרקלת.
שלילי, האוטובוסים בקו 9 היו תמיד עומדים בגבעת מרדכי איפה הכיבוי אש/כניסה לעמק הצבאים, ואז יש שם איזשהי סובה שהם היו מתחילים את המסלול לכיוון מרכז העיר.

n22222

New member
בוקר טוב,
האם ניתן להטעין כרטיס חופשי-יומי מראש, כלומר ביום מסוים,
ולתקף ולהשתמש בו ביום אחר?
תודה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה