•שותפים בדירה- ההבדל בין 2 ל3 שותפים מהותי?

•שותפים בדירה- ההבדל בין 2 ל3 שותפים מהותי?

אני שוקל לשכור דירה עם שותפים.

בהתחלה חשבתי על דירת 2 שותפים בלבד.

פתאום אני חושב לעצמי- עד כמה נורא יותר המצב עם 3 שותפים?

אולי אפילו להיפך - אם לא מסתדרים עם שותך אחד, תמיד אפשר להיות בסדר עם שותף אחר. לא?

אם הדברים בדירה גם ככהלא פרטיים שלי. אני גם ככה מתחלק, אז כמה זה קריטי ותהומי לחלוק בין 3 במקום 2?

ברור לי שהחסרונות הן: יש יותר סיכוי ליפול על שותף משוגע, יש יותר סיכוי לרעש בדירה (כי מביאים אנשים)
אבל סך הכל אותם סיכונים קיימים גם ב2 שותפים.

אשמח לחו"ד

אני חושבת שזה תלוי בשותפים

כשרק עזבתי את הבית של ההורים, בהתחלה גרתי עם שתי שותפות ואחר כך באותה דירה גם עם 3 כי החבר של אחת השותפות גם נכנס לגור שם (זה היה בית גדול, דופלקס של 6 חדרים) והיה די בסדר ובאופן כללי הסתדרתי איתם.
כשגרתי עם עוד שתי שותפות בדירה אחרת, הייתה אחת שהסתדרתי איתה יותר ועם השנייה פחות אבל דווקא שיא הסיוט היה כשגרתי עם שותף אחד אבל שותף מהגיהנום.
כך שבהחלט הכל יכול להיות, ושוב, זה תלוי מי השותפים.
היתרון בדירה מרובת שותפים הוא היתרון הכלכלי. ככל שיש יותר שותפים שכר הדירה לשותף יורד.

אני בכל אופן היום לא מוכנה לגור עם שותפים, גם אם זה אומר שאצטרך לשכור איזה כוך של 10 מ"ר, אישית אני מעדיפה את זה על פני לגור עם שותפים. אין כמו לחזור הביתה מיום עבודה אל הפינה השקטה שלי, גם אם היא קטנה

אדם 08

New member
אני מסכים איתך

הבעיה שאני רוצה לשבור אצלי הרגלים של להתבודד בדירה

לא יודע אם זה רע. אבל רוצה לראות את עצמי קצת אחרת.

מרחיב מעגל חברים.

im mitzi

New member
דינמיקה שונה

עד לפני שנה גרתי בדירה עם 3 שותפים והדינמיקה היתה שונה, גם אם כולם מסתדרים צריך להתחשב תמיד בכולם, ולא כולם באמת מתחשבים בך.
אומנם החשבונות יצאו סבירים יותר כשמחלקים אותם ל3.

היום אני גרה עם שותפה אחת והחיים שונים לגמרי, אנחנו מסתדרות מעולה, אין אדם נוסף שלוקח צד כזה או אחר בויכוחים.
לטעמי יש הבדל, אני לעולם לא אוסיף עוד שותף לדירה.

כמו שכתבו לפני, זה מאוד תלוי בשותפים

ברור שככל שיש יותר שותפים הפוטנציאל לחיכוכים עולה, אבל זה לא בהכרח וגם עם שותף אחד יכולים להיות חיכוכים בעייתיים. לפעמים דווקא כשיש עוד שותף זה מקל, אם יש שותף בעייתי שנוהג בחוסר היגיון יוצא שיש שניים נגדו.

אדם 08

New member
למישהו פה יצא לגור עם עוד 2 שותפים?

ויכול לספר סתם על נסיונו ? (יודע שזה מקרה פרטני ולא מחייב)

אני גרתי עם 2 שותפים

נכנסתי לדירה עם ידיד טוב ( הדיירת ה3 הגיעה עם הדירה )
בעקרון בפעם הראשונה שהגענו השותפה טענה כמה דברים ובפועל עם הזמן היא הייתה ההיפך לגמרי
הידיד ( שותף ) בכלל לא הסתדר איתה ,היו רבים המון ואז אני ההיתה גורמת לפשרה ( סוג של בורר ) היא לא הייתה מנקה או זורקת זבל כלום כלום
הייתה שמה אוכל במקרר הוא היה נשאר שבועות עד שאני הייתי זורקת ( בלי לשאול אותה ) ממש חוות בקטריות במקרר
פעם אחת יצא שהיא הגזימה אז העמדתי אותה במקומה
מה שכן במידה ולא הייתי עם חבר שלי , בחיים לא הייתי עוברת לגור עם שותףאו שותפים - אבל בחיים !

למעלה