׳עובדה׳ של אילנה דיין.

מה מה קרה??

Ronit FL

New member
על התנהלות המכון לרפואה משפטית,

על יישור קו עם הפרקליטות ושינוי דו״חות להתאמת כתב תביעה.
היום יש ראש מכון חדש שנראה שיתקן את דרכי המכון.
יש שם רופא בעייתי שמעבר לעובדה שהוא משנה דו״חות, הוא לא סגור על השנים שהוא מומחה.
בחלק מהמקרים הוא מומחה משנת 84׳, בחלק אחר משנת 89׳ וכן הלאה ואז מתברר שהוא קיבל רשיון רפואה בארץ רק בשנת 2000!

ראיתי אתמול את הכתבה

לא מכיר אף אחד שמופיע בכתבה .
שמעתי על דוקטור היס סיפורים שליליים (בענין גופות חללי צהל), אבל בזמני היה דוקטור היינריך קרפלוס יקה קפדן, שאצלו כל דבר היה מדוקדק ומדוייק בלי לזוז מילימטר מהעובדות.

אם כאשר הייתי חוקר, הייתי מגלה דברים כאלו, לא הייתי ממליץ להעמיד לדין אף אחד על סמך הממצאים המפוקפקים.
הבעיה שאנשים לא מבינים ובכל דבר דוחפים "משטרה".

המשטרה איננה בודקת מסמכים, היא מקבלת חוות-דעת ומתייחסת בהתאם, זה מתפקידה של התביעה או הפרקליטות העוסקת בבדיקת התיק לפני החלטה אם להעמיד לדין או לא.
לפי מה שהבנתי לא רק שהיה מדובר בכשלון של הפרקליטות לזהות בעיות, אלא מעורבות בנושא.
זה בלתי נסלח.

אגב, נושא הפוליגרף. היה למי שנבדק מזל גדול שאצלה זה עבר בשלום. מה הייתה עושה אילו יצאה שקרנית כשהיא יודעת שהיא לא משקרת ?
לא היה עוזר לה שום דבר , מבחינת מבקש הבדיקה זה סוף פסוק.

עוד בשירות במשטרה ערכתי מחקר בנושא הפוליגרף, יש לי עד היום את תיק המחקר, ולמי שלא רוצה להסתבך, אסור לו לעבור בדיקה כזו. מי שניגש לבדיקה, שיקח בחשבון שהוא או יעבור אותה בסדר או שייקבע כשקרן או בלתי אמין וכו, וזה ירדוף אותו כל חייו.
לא יקבלו אותו לעבודה בשום מקום מסודר אחרי שיבקשו חוות דעת מהמקום הקודם.
ובוודאי שלא במוסד ציבורי או ממשלתי.

בהליך אזרחי התוצאות קבילות, בהליך הפלילי המכשיר מהווה רק כלי עזר לחוקרים ואיננו משמש כראיה כל שהיא.

Ronit FL

New member
המשטרה כלל לא עלתה בתכנית.

זה היה רק הפרקליטות והמכון לרפואה משפטית.
על פגישות בין אלה לאלו.
על שהמכון לא מוסר להגנה פרטים.
על מסמכים שהפרקליטות לא מוסרת להגנה.
על פגישות בין רופאים איך להתאים דו״חות לכתבי התביעה.
על שמנהל המכון הנוכחי קיבל איומים מהפרקליטות ושהוא מפחד מהם.
&nbsp
היס, לדעתי, לכאורה וכו׳, הועזב בגלל חלקי הגופות שהשאיר אצלו והוא כנראה הנחיל את ׳שיטת העבודה׳ הזו במכון, לכאורה.
&nbsp
הפוליגרף הוכח כלא אמין אבל עדיין הוא מטיל אימה על נבדקים ולדעתי, זה פסול. צריך לפסול את המכשיר הזה לשימוש.

מה שאמרת נכון

לגבי נסיון לעירוב המשטרה, זה לא היה בכתבה (אילנה דיין לא תעשה פארטאצ') אלא בעיתונות שכל מחזיק בעט יכול להרוס חיים של אנשים.
לגבי היס נכון, ונכון שהפוליגרף מטרתו העיקרית היא להפחיד.

אני אישית הבעתי תמיד את דעתי שהמכשיר לא אמין לחלוטין, ושאלו אותי, אז איך אני לוקח חשודים לבדיקה, תמיד אמרתי שזה בפקודה, ותמיד דאגתי שתהיה לי פקודה בכתב.....

אתן שתי דוגמאות:
ח"כ הגיש תלונה שכאשר עצרנו את בן אחיו (בעת פריצה לבית ספר וגניבת ציוד ללימוד) הוא וחברו הותקפו על ידנו.
(אגב, החבר נמלט והוא ברב לתת את שמו, אז כמובן שאין תלונה ללא מתלונן...)

אנחנו הגענו לחומה האחורית וראינו את החשודים משתלשלים מהצינור של קומה שניה, הנהג שלי קפץ מעל החומה ורץ לתפוס את האחרון שעדיין לא נמלט בעוד אני מזעיק ניידת נוספת לחזית בית הספר.

ראיתי כל הזמן איך השוטר תופס את הגנב ומצמיד אותו לצינור שלא יזוז. אני הגעתי וכבלתי אותו, הוא הובל לחזית אל הניידת השניה.
בבית החולים אליו נלקח לבדיקה, הרופא קבע שהשריטות שעל גבו הם מטיח/סיד של קיר ה-"שפריץ".

למרות זאת , הפיקוד הקדוש מהאפיפיור החליט להעמיד את שנינו למשפט משמעתי (כדי להרגיע את הח"כ), אני סרבתי ואילו השותף הסכים. הזהרתי אותו. אני ראיתי שהוא לא היכה אבל הפוליגרף הוא חרב פיפיות. הוא הלך לבדיקה ונקבע שהוא משקר וקיבל נזיפה בתיק ועצירת קידום בדרגה לשלוש שנים (זה עונש למשפחה, כיוון שקידום בדרגה זה כסף).

לפני המון שנים קבוצה של עולים מרוסיה שאף אחד איננו שייך ל-ל"ו, היו בדירה כאשר מתחת לבנין נמצא חייל שנרצח והוא מהחבורה שלהם.
היה ברור לגמרי שהם רצחו אותו על רקע סיכסוך (והיו מספיק נושאי סיכסוך בתוך הקבוצה), כולם נלקחו לחקירה והם לא מדברים. ניסיתי לאסוף ממצאים מזירת העבירה, לתשאל שכנים, חברים מקומות עבודה וכו, ולא עזר שום דבר.

למרות שהייתי בטוח באופן מוחלט שלפחות שניים מהם הם הרוצחים, הורו לי לקחת אותם לפוליגרף, ושניהם נקבעו כ-לא מעורבים. למחרת בבית המשפט הם שוחררו בערבות עצמית.
כעבור חודשים רבים פגשתי באחד מאנשי הכנופיה ושאלתי אותו (יעני, ביניינו) איך עבדו על הפוליגרף, והוא צחק וגילה לי איך , וסיפר שגם ברוסיה המשטרה לא הצליחה איתם.....

כשאני נוהג, אני מביא בחשבון שמי מהנהגים יכנס לי למסלול

ולמרות שלעיתי אני נוהג מהר מאוד, אני ערני מאוד למתרחש סביבי.

בכל דבר היום צריך להיות ערנים ולא לחשוש לשאול ולברר.
אחד הדברים המטומטמים, מי שהגיע לפנסיה וזכותו לקבל הנחות בכל מיני מקומות, צריך לבקש כי באופן אוטומטי עם הגיעו לגיל, לא יתנו לו..... (למשל בעיריה).

בעיקר צריך להיות ערניים בבתי החולים ולברר למה נותנים לך את זה דווקא ולמה את ההוא ומהי מהות הבדיקה ומהי תוצאת טיפול זה או אחר והאם יש תופעות לוואי.
מי שסומך על המזל , זבש"ו.

גם אני כבר נחשבת לדוקטור בעיני המשפחה

כי כל רופא עובר תחקור יסודי לגבי כל תרופה שאני מקבלת ולמה היא מיועדת
וכמה היא עוזרת וכמה היא מזיקה. באותה המידה גם מומחית לענייני תיקונים
כי כל בעל מקצוע שבא לתקן לי את מכונת הכביסה או מדיח כלים, צריך להסביר לי
בדיוק מה הוא עושה ולמה.
למזלי אני לא נוהגת כי על הכביש מן הסתם הייתי מאבדת עשתונות מהר מאוד.
הייתי בטח מקללת נון סטופ נהגים שעוקפים מימין ונהגים שחותכים משמאל לימין במהירות מטורפת. אז או שהייתי נהרגת מהר מאוד או שהייתי הורגת מישהו ממכות מהר מאוד

א ב י ב ן

New member
היס אינו דוקטור אלא פרופסור. מה שלא ברור לי, זה כיצד אדם שפל

שכמותו, איש שהיה שנוי כל כך במחלוקות בנושאים שונים ורבים, הצליח גם להמשיך ולהתקדם
בתואריו, וגם לא פוטר מתפקידו, עד שנת 2012. וזה מילא. הוא גם הסכים וקיבל לעבודה במכון את
אותו רופא רוסי, קונסטנטין זייצב - האיש שקיבל את תואר הדוקטור שלו פעם אחת
במועד כזה ובפעם אחרת בתאריך אחר לגמרי... (וזה עפ"י התצהירים שלו עצמו). אלא
שבפועל, שני התאריכים לא היו נכונים, ואת התואר הוא קיבל בכלל מאוחר עוד יותר.
וזה מילא. מה שגרוע עוד יותר, זה פעם אחת, הוא הוציא דו"ח "אנמי", פעם שניה, פרופ' היס
עבר על הדו"ח (מבלי שראה בכלל את העולל) והוסיף בו הערות בכתב יד, ואז, ד"ר זייצר
הדפיס דו"ח שלישי ו'מתוקן'. וכן. כמובן שבית המשפפט והצדדים המעורבים, כלל לא היו
מודעים לכך שהדו"ח עבר תהליכי עיבוד שונים, עד שהגיע לידיהם. אז את מי עניין בכלל,
שנאשם זה או אחר הוכנס מאחורי סורג ובריח בשל אותם תהליכים? נראה שזה ממש
לא הזיז להם דבר.
אז הזייצר ההוא, כאשר נשאל שאלות ע"י המראיין של עובדה, סירב להשיב על השאלות,
וכלל לא נראה כי היה מוטרד מהתנהלות זו שלו...

ולא שאני מומחה גדול בתחום הרפואה הפתולוגית... אבל כן ראיתי כמה סדרות, כמו "קווינסי" או
כמו אותה דוקטורית שכיכבה בסדרה "בגוף ההוכחה". שני אלה, ראו את עבודתם כעבודת קודש,
והם השכילו למצוא פרטי פרטים, שנסתרו מעיני בלשי הרצח המשטרתיים..
ובמקביל --- פרופ' היס, התמחה בקצירת איברים ובעיוות דוחו"ת?
https://he.wikipedia.org/wiki/יהודה_היס
לא צריך לקרוא הרבה, כדי להבין איזה מין טיפוס הוא ההיס הזה, אף כי מעולם לא הבנתי, כיצד הוא פעל ו/או הורשה לפעול כך גם בהמשך...
תמיד נראה לי, שכש"מטפלים" במת, ניתן לעשות הכל, כי המת ממילא לא יתלונן, הן אם טיפלו
בו בכבוד וכראוי וכן אם קצרו את ליבו ואת שאר איבריו...
אז כולי תקווה, שכעת המכון ינוהל בדרך אחרת, וגם אותו רופא, שאינו זוכר אפילו מתי קיבל
את הסמכתו, זה ששינה דו"חות עפ"י הנחיות הפרופסור, ימצא את דרכו החוצה.

למעלה