תת פעילות יוטירוקס והשמנה

lilopol

New member
תת פעילות יוטירוקס והשמנה

ערב טוב
סובלת מתת פעילות שנים רבות (מגיל 15 לערך כאשר היום מתקרבת ל50)
עד לפני כעשרים שנה המשקל היה תקין ואף מתחת לנורמה.
אחרי הלידה האחרונה הבלוטה יצאה מאיזון ובתקופה הזו חלה עליה במשקל.
מאז כל פעם שהבלוטה יוצאת מאיזון חלה עליה במשקל שאני לא יכולה להוריד
בשנתיים האחרונות ישנה תופעה חדשה כאשר אני לוקחת באופן קבוע את היוטירוקס המשקל עולה (מעט אך עולה) ישנה נפיחות בגוף. ברגע שאני מפסיקה יורדת הנפיחות ומצליחה להוריד במשקל.
כל השנים האלו לא השתנה דבר באורך החיים (מלבד המעבר מאלטרוקסין ליוטירוקס)
בתקופות שבהם לא נטלתי יוטירוקס הבלוטה הייתה בגבולות הנורמה. כאשר יצאה מאיזון בעצת הרופא חזרתי למינון .

כל המצב של העליה במשקל ממש מציק ומטריד. לא משנה מה אני עושה (ספורט, שינוי בתזונה, תזונאית) לא עוזר. הרופא המטפל הציע קיצור קיבה אבל אחרי בירור ומעקב אצל התזונאית שמטפלת בי לא כמות האוכל ומה נכנס לפה זאת הבעיה.
אשמח לעזרה

אם הציע לך ניתוח בריאטרי, סימן..

שלא סתם מדובר בעליה במשקל, אלא מדובר בהשמנת יתר משמעותית מאד, BMI מעל 40. זה לא מתת פעילות ולא מיותירוקס.
.
ניתוח בריאטרי יביא לירידה במשקל אין לי ספק., גם אם הדיאטנית משוכנעת שעודף קלוריות אינו הבעיה.

lilopol

New member
תודה על התשובה ההשמנה היא אכן השמנה משמעותית השאלה היא האם

למה כאשר אני נוטלת את היוטירוקס גורם לי להמשיך להשמין וכאשר מפסיקה אז באופן אוטומטית יורדת לי הנפיחות ואז מתחילה לרדת במשקל גם.
ישנה בעיה של תת פעילות
בכל אופן תודה על היעוץ

katekon

New member
מחפשת פתרונות, עדיין לא בהצלחה

מפורום אחר הסתבר לי שיש המון מטופלי יוטירוקס שסובלים מהשמנה וכן מעייפות, כאבי פרקים ועוד תופעות לוואי. חלקם טוענים שהתופעות נעלמו אחרי מעבר לסינתרואיד אבל עדיין לא ניסיתי.
בנוסף מסתבר שממומלץ להוריד מהתזונה גלוטן ומוצרי חלב כי כנראה שיש קשר בין תת פעילות לבין רגישות לגלוטן. זה עזר מאד לעייפות שלי אבל לא למשקל.
ממשיכה לחפש פתרונות..

katekon

New member
החלפתי תרופה, ירדתי 3 קילו.

חפשי פורום "אלטרוקסין- הפורום לשיתוף מידע" ובקשי להצטרף.

למעלה