תשמעו...

תשמעו...

חמש ועשרים. חזרתי עכשיו. בדרך עוד קניתי גלידה. אני אוהבת להיות גרושה. היה אחלה ערב, מוסיקה טובה. ואוירה של חופששששששששששש.

N D R

New member
אל תטעי...

כיף לקנות גלידה בחמש בבוקר גם מבלי להיות גרושים...
אכן הייתה אחלה של מוזיקה!!! יחי אלמוג הדי ג'יי!

שאלה של חופש ../images/Emo141.gif

ארבעה משפטים קצרים שכתבת המתארים חוויה לילית ותחושה שעוררה בי תהיות ושאלות בנוגע ל חופש נזכרתי באמירתה של שרה לורנס: "חופש אינו שאלה של גודל הכלוב, אלא של מי מחזיק במפתח" משם נדדה מחשבתי לסרט אוליי אחד הטובים שראיתי בחיי, בבימיו של פראנק דרבונט "חומות של תקווה". סיפור של גאולה ושחרור. בסרט, בנקאי מצליח מוצא את עצמו בכלא על לא עוול בכפו. במאבק על התקוה, ועל החופש הפנימי. סרט מפתיע, מדהים, שעוסק במשמעות אמיתית של חופש, ונוגע בנקודות עמוקות מאד בנפש. זוכרת משפט חזק בסרט המתיחס לחופש, פחד ותקווה, (לא ציטוט מדוייק): "הפחד יכול לעשות אותך אסיר, התקווה יכולה לשחרר אותך" ובעצם מה שרציתי זה לשאול, שאלה בנוגע לחופש. האם החופש להינות ממוזיקה ולאכול גלידה בחמש בבוקר קשור להיותנו גרושים?

naama78

New member
../images/Emo42.gifהחופש הוא....

מבפנים.... הוא ההרגשה... ישנם אנשים, ואני בתוכם, שהיו צריכים להתגרש, בשביל להנות מהחופש הזה...

t o t a l

New member
החופש הוא.....

הידיעה. אצם הידיעה שאת יכולה לעשות כל מה שאת רוצה. הכל. בלי לדפוק חשבון לאף אחד. בלי לתת דין וחשבון.

טוב אז באמת שמעתם אותי קודם ,

אז אני אמשיך עכשיו. אחרי המקלחת , והקפה. התחושה הזאת של אתמול, השכרון , ולא רק מהאלכוהול , מלווה אותי מאז הפרידה. והיו לי ימים של כאב , ועצב, וקושי. אבל אפילו הם טבעו בתחושת חופש הזאת. ותחושת האין-חופש לא הגיעה מהגרוש שלי, היא הגיעה ממני לחלוטין. חומות שאני בניתי לי, והקטנתי את המרחב בו נעתי כל יום מחדש. אוקי, זה נשמע נורא דרמתי, אז אני אתקן. היה כבר לא כייף. דברים שעשיתי לפני, ואני עושה אחרי( הנישואים), מרגישים אחרת. אז.. מה זה אומר? שהבעיה לא היתה ההתאמה, אלא עצם הזוגיות....?

36alma

New member
כן ולא

לא, כי אדם אחראי לגורלו. אבל כן, כי לפעמים יש זוגיות שכובלת אותנו, מבחינת איך בן הזוג תופס אותנו, ולא לשכוח, שרבים מאיתנו רוצים להנות עם בן הזוג מאותם דברים, וכשהוא לא נהנה, אנחנו לא נהנות. האמת? אני בהחלט מרגישה, שיש הבטים שבהם אני מרגישה חופשיה יותר להיות אני, בלי שמישהו מאחורי עושה פרצופים, או מלגלג על הבחירות שלי. יחי החופש!
עם זאת, יש ימים שהבית הריק, פשוט מדכא....
החיים הם רצץ של עונג וכאב.

שלגיה13

New member
זו גם הרגשתי...

תחושת החופש משכרת ומקפיצה את האנדרנלין בדם, מצד שני מדי פעם צץ הצורך ל"ביחד", לבטחון שיש מישהו לידי. אבל אני בהחלט חושבת שעדיף כך מאשר מקודם. חייבים לזכור שבכל דבר בחיים יש פלוס ומינוס.

סיפור קצר: החופש לבחור ../images/Emo141.gif

יום אחד יצא מלך ארתור לצוד ביער. הוא רדף אחרי אייל עד אשר פצעו בחיצו. ברגע שניגש לאסוף את שללו יצא מהיער איש מפלצתי. האיש קרא לעצמו Sir Gromer Somer Jour ואיים להרוג את מלך ארתור בגרזנו. מזועזע ומבולבל הגיב ארתור באומרו שאין הוא חמוש ומוכן לקרב. Gromer נאות להעניק למלך ארכה של 12 חודשים. בתום שנה על המלך לחזור, כאשר פתרון של חידה בידו, ולא מות ימות. ארתור עוזב, מבולבל ומדוכדך בשל החידה. בשובו לארמון הוא פוגש את אחיינו, Sir Gawain, היחיד מבין אבירי השולחן העגול שמסוגל לדובב את המלך המוטרד. מתברר, שגרומר דרש מארתור למצוא פתרון לחידה: מהו הדבר בו חפצות נשים יותר מכל? Arthur and Gawain חושדים שהחידה מבוססת על תחבולה, שהרי בפני עצמה היא חסרה חשיבות לחלוטין. אך Gawain מבטא אופטימיות באומרו שבמשך השנה העומדת לרשותם הם בודאי יאספו תשובות רבות בכל הממלכה. אין ספק שמשהו ידע את הפתרון הנכון לחידה. המלך פחות בטוח בכך. במשך שנה תמימה ליקטו, ארתור ואביריו, תשובות אל תוך פנקסיהם. בעוד Gawain סמוך ובטוח שאחת התשובות נכונה היא, מטיל ארתור ספק בכך ודואג, מפני שאין זה סביר בעיניו שתמצא תשובה לשאלה כה מגוחכת. מספר ימים לפני תאריך היעד משוטט המלך שוב ביער, לא הרחק ממקום בו צד את האייל. מתוך היער יוצאת לקראתו מכשפה מחרידה שמציגה את עצמה כ Lady Ragnel היא מאתגרת את ארתור באומרה, שידוע לה שאין בידו תשובה נכונה לחידה. ארתור נדהם ועונה שאין זה מעניינה, ובליבו חושב על "חוצפתה של האישה". Ragnell אינה מרפה ואומרת בביטחון, שרק לה התשובה הנכונה, כי היא אחותו החורגת של גרומר ושותפה לידע שאין ביכולתו של ארתור להשיג. מוטרד ומודאג, מציע ארתור אדמות, זהב ותכשיטים בתמורה לתשובה נכונה. היא מסרבת ואומרת שרק דבר אחד יירצה אותה. היא מתנה את תשובתה בכך שאחיינו Gawain יסכים לשאתה לאישה. ארתור אומר שאין ביכולתו לתת לה את אחיינו כיוון ש Gawin הוא איש חופשי. תשובתה של Ragnell היא : "אינני מבקשת ממך לתת לי אותו. כל בקשתי היא שתציע לו את מבוקשי ותגלה במה יבחר מרצונו החופשי". עם שובו לארמון מעלה ארתור בפני Gawain את ההצעה. למראה דודו המתרפס בפניו מתמלא ליבו חמלה והוא מצהיר על נכונותו לשאת את השטן בכבודו ובעצמו בתמורה לתשובה שתציל את חייו של ארתור. בבוא היום הם מתייצבים מול Sir Groomer שמקבל את פניהם עם חרב שלופה בידו. אף לא תשובה אחת מאלו שבפנקסים היתה נכונה! בו ברגע שגרומר מתכונן להוריד את גרזנו על צווארו של ארתור משמיעה Ragnell את הפתרון לחידה: "הדבר בו חפצות נשים יותר מכל היא הריבונות, הזכות לנהל את חייהן" למשמע דברים אלו עוזב גרומר, בזעם, את המקום. שותקים, רוכבים Arthur, Gawain and Ragnell אל הארמון. משלושתם, רק מצב רוחה של Ragnell שפיר. בארמון חוגגים טכס חתונה מפואר בהשתתפותם של אורחים מכובדים. מבוכה רבה מורגשת בין האורחים לנוכח המראה הדוחה והמחריד של הכלה. אך Ragnell אינה מבויישת ורוחה טובה עליה מאוד. בלילה, בחדרם של הזוג, אומרת Ragnell אל Gawain : "התייחסת אלי בכבוד. לא נגעלת ממני ולא ריחמת עלי. כעת בוא ונשקיני." Gawain מתקרב לאישתו ומנשק לה על שפתיה. ולתדהמתו הוא רואה מולו אישה מקסימה ומלאת חן, עם עיניים אפורות יפיפיות. Lady Ragnell מספרת, שרבצה עליה קללת אחיה. הוא הפך אותה למכשפה מכוערת כעונש על כך, שהעזה לסרב לפקודותיו. הסכמתו, מרצון, של האביר הגדול מכולם לשאת אותה לאישה שיחרר אותה מהכישוף. גדולה היתה שימחתו של Gawain אך Ragnell הוסיפה ואמרה שרק חלק מהכישוף הוסר. "עליך לבחור, אהובי, בין היותי בצורתי האמיתית בשעות היום, בארמון, ולחזור לצורתי הקודמת בלילה, בחדרינו או להיות יפה בלילה, בבתינו ולהיות מכוערת ביום, בארמון. תחשוב היטב בטרם תבחר." Gawain שתק. הוא שקל והתלבט וכעבור רגע אמר: "זו בחירתך, כי זה נוגע לחיים שלך. רק את יכולה להחליט." לא היה גבול לאושרה של Ragnell כי בתשובתו ביטל Gawain סופית את הכישוף. היא הסבירה שביטולו הסופי של הכישוף היה מותנה בכך שרק כאשר תנשא לאביר הגדול מכולם והוא מרצונו החופשי יכיר בריבונותה על חייה, תוחזר לה צורתה המקורית והיא תהייה חופשית להיות יפה גם ביום וגם בלילה.

crushdummy

New member
עינגת אותי עם הסיפור, בחיי !

למרות מוסר ההשכל הצולע.. בפעם הבאה שאפגוש מכשפה מזעזעת ביער, אדע שעליי לשאתה לאישה לאלתר. גבריאל

ספר לי........ ../images/Emo141.gif

גבריאל, אשמח אם תשתף אותי במוסר ההשכל שלך מהסיפור. ענת

crushdummy

New member
מוסר השכל

אין לא מוסר וגם לא הרבה שכל. פשוט ספור מענג שכוחו יפה ללא מוסר ההשכל הבנאלי. אני אפילו זוכר בע"פ את שמות הגיבורים. גבריאל אנטי-גבור

avis48

New member
חופש מדומה

גבירתי הנחמדה... איני בטוח שאת מתכוונת לאותו החופש שרובינו מתכוונים..אולי רצית לומר שאת כבר לא אסירה..אולי רצית לומר ששיחררת את האחר..אבל..אין לאנשים מושג כמה זה כייף להיות נשוי ולאכול יחד את אותה גדילה בחמש לפנות בוקר

היי, לא אמרתי שנישואים זה רע.

תהיתי האם אני, כפי שאני, הולכת לאיבוד במערכת הזוגית. ולמען האמת? אכלתי המון גלידות בחמש בבוקר, בנישואים. לי, ואני מדגישה שוב, לי אלו של התקופה האחרונה טעימות יותר.

° זואי °

New member
תשמע

מה שכייף לך, לא בהכרח כייף לאחרים מה שכייף לאחרים, לא בהכרח כייף לך צריך להבין שלא כולם אותו דבר (וטוב שכך) תחיה את החיים שלך כמו שאתה אוהב, ותן לאחרים לחיות את חייהם כמו שהם אוהבים בלי הטפות מוסר.

דפנה 11

New member
האמנם יש קשר להיותנו נשואים או

גרושים????????? פה אינה טמונה מהותהשאלה אלא בשאלה הגדולה מכולן, האם אנחנו עם האדם הנכון שעושה לנו חשק לקום בחמש ולאכול גלידה, או מי ששם לנו מקלות בגלגלים והורס כל חשק ורצון הנתפס בעיניו כמעט יוצא מהשגרה. ולהערכתי אין כייף גדול יותר מלעשות כל דבר שמתחשק כאשר את עם האדם שכייף לך להיות איתו בין אם אתם נשואים גרושים או סתם ידידים. הרצון לצאת מהמסגרות הכובלות הוא עצם העניין וכשזה מתאפשר עם הקנדידט הנכון אז אשריי כל הנוגעים בדבר

למעלה