תשלום פיצויים

liran9111

New member
תשלום פיצויים

שלום,

- אני בן 22 ובפברואר אשלים שנת עבודה במקום עבודתי.
- בכוונתי לעזוב את העבודה בפברואר ולעבור לירושלים (אני בכוונה מחכה להשלים קודם שנה, בשביל הפיצויים).
- בתקווה שאגיע להבנה עם המנהלת בעבודה, ואזכה לקבל מכתב פיטורים, איך מחושבים הפיצויים? משכורת X שנות העבודה (במקרה שלי שנה אחת)?
- אני עובד בשכר מינימום, במתכונת של משמרות, מה שאומר, שכל חודש יש לי משכורת שונה, איך מחשבים את הפיצויים? לפי ממוצע? לפי החודש האחרון?
- יצא שעשיתי השנה הרבה ימי מילואים, ובהרבה מהחודשים המילואים 'הקפיץ' לי את המשכורת, האם בחישוב הפיצויים נחשב גם השכר שקיבלתי על המילואים?
- הבנתי שאחרי שנת עבודה מגיע לעובד תשלום דמי הבראה. אצלנו (כמו רוב המקומות) דמי ההבראה משולמים בחודשי הקיץ, מה שאומר שלא קיבלתי אותם היות שלא הייתה לי שנה. האם אקבל דמי הבראה במידה שאתפטר/אפוטר בפברואר? בשני המצבים אקבל? (גם אם אפוטר וגם אם אתפטר?), מה סכום דמי ההבראה? מתי אני אקבל אותם? ישר עם הפיטורים? או בחודשי הקיץ?
- במידה שלא אגיע להבנה עם המנהלת, והיא לא תרצה לפטר אותי, איך אוכל עדיין לעזוב ולקבל את הפיצויים?
-הבנתי שמעבר מגורים מסוים מקנה בכל זאת פיצויים, אם אעבור מיישוב נידח בצפון לירושלים, יגיעו לי פיצויים בגלל המעבר? אולי אם המעבר הוא לצורך לימודים באוניברסיטה יגיעו לי הפיצויים?
- ימי מחלה/ימי חופשה - במהלך השנה לא לקחתי ימי חופשה או ימי מחלה. האם אוכל לפדות אותם בכסף? האם אוכל לנצל אותם ולקחת חופש שישולם כיום עבודה? כמה כאלה מגיע לי?

- שאלה נוספת שלא קשורה, אני מקבל תשלום דמי נסיעות לעבודה על כל יום עבודה (לדוג' אם עבדתי בחודש 24 ימים אזי - 24X20). יצא שבחודש אחד הייתי 10 ימים במילואים ועבדתי רק 15 ימים, האם על המעסיק לשלם לי נסיעות של 15 ימי עבודה או של 25 ימי עבודה?

תודה מראש :)

banana1976

New member
זכאות לפיצויים.

נישואין מעבר לדירת בת הזוג המתגוררת בישובה מעל 40 ק"מ ומרוחק יותר ממקום מגורים הקודמים.
מעבר לישוב פיתוח או עיירת פיתוח.
התפטרות לרגל לימודים היינם מזכים בפיצויים.

liran9111

New member
עוד תשובות? מישהו?

חיפשתי ברשת ואני די מבולבל
בחלק מהמקומות רשום שאם אני עובר למקום מרוחק (מעל ק"מ מסוים) אז מגיעים לי פיצויים, ובחלק רשום שלא..

למעלה