תרופה נגד נזלת - הידעתן?

dafnapo

New member
תרופה נגד נזלת - הידעתן?

כידוע, עשרה ימים לפני שנוסעים לאנשהו, אני נכנסת לכוננות ספיגה ומחכה לראות שהכל בסדר עם הקטנה. בזמן ההמתנה הזדחלה לה הצטננות קשה דווקא אלי
אתמול בלילה, בשיא החנק והנזלת הבנתי שאני חייבת למצוא פתרון. מילא לא לישון, אבל לפחות לנשום. מכיוון שכבר לקחתי דקסמול לילה חיפשתי פתרון לנזלת. בצר לי, פניתי למגירת התרופות של הבנות. אחרי שניפיתי את כל התרסיסים למיניהם (שום טיפות אף מעולם לא עשו עלי את העבודה), נחתו עיני על ה"אפלפי". קראתי את העלון לצרכן וניסיתי את המינון למבוגרים. אחרי כף אחת וחצי שעה נשמתי לרווחה. איך לא חשבתי על זה קודם?

אורora

New member
ואלה - אני אזכור לימים קשים

מה המינון למבוגרים? בקבוק שלם? או יותר

dafnapo

New member
תלוי לאיזה מבוגרים...

לנו - כף (10 מ"ל) כל 6 שעות, אבל רצוי לא לקחת ממש לפני השינה כי זה מעורר.

ג e ש e ם

New member
עכשיו קנית אותי

גם משחרר וגם מעורר! בד"כ כל התרופות לנזלת אלרגית שאני לוקחת כ"כ מרדימות שגם אם אני לוקחת בלילה, כל היום למחרת אני ישנונה. אני הולכת לקנות. (לי ולבנות)

dafnapo

New member
מזכירה לך לבדוק בעלון לצרכן

שאת לא סובלת מכל מיני מחלות שמוזכרות שם ושמצריכות התייעצות ברופא לפני הטיפול (יתר לחץ דם, סכרת ועוד כל מיני).

אפלפי

זה אותו חומר פעיל כמו סינופד ועוד אחרים... אז אולי הטעם שונה, ואולי חומרי התוסף , וכמובן- העיקר שזה עובד... לגבי מעורר: זהירות- כי אצל חלק מהאנשים זה עלול לעורר וחלק להרדים...

וגשם- עוד משהו-

יש תרופה, שנכנסה השנה לסל, ועוזרת לנזלת אלרגית ל ל א תופעות לואי...

dafnapo

New member
טוב לדעת שהכניסו אותה לסל

אני מניחה שהיא מצריכה מירשם רופא לא?

eרון1

New member
טוב לדעת...

בתור אחת שאם האף שלה סתום היא כמעט לא מתפקדת
, אנסה בפעם הבאה...

נוRית

New member
מה עם בצל? ושמן אקליפטוס?

אצלי שני הדברים עוזרים נהדר. אגב - גם מסטיק "איירוויוז" AIRWAVES (או איך שכותבים) עוזר לפתוח אף סתום וגירויים בקנה הנשימה. וכל זה לפני שהולכים לתרופות....

כף??????

עכשיו רק קראתי את המינון שלך....
כף זה 15CC!!!! המינון לילדים הוא 1 טיפה לק"ג, וב-1CC יש 15 טיפות... כמה בדיוק את שוקלת???

דש1דש

New member
כף זה 5 CC עד כמה שזכור לי

בכל מקרה - בעבר רופאת ילדים המליצה לא להשתמש באפאלפי כי הוא גורם לדילול הנזלת ובעצם ירידתה עמוק יותר - לכיוון הריאות.... לא יודעת כמה נכון - אבל אמרתי

ממש לא

כפית זה 5 CC כף זה 15 CC וכשיש נזלת נותנים :אדים, אדים, אדים מי מלח זאת, במטרה לדלל את הנזלת על מנת שתהיה מימית. ככל שהיא מימית יותר- קל לגוף לספוג אותה וגם הסיכוי שתידבק (בצמיגותה) לדרכי הנשימה- קטן יותר! לא רצוי לתת מדכאי שיעול וכאלה - מהסיבה שאז הנזלת (כשההתייחסות היא לנזלת צמיגה, לא לסתם "מים") תישאר בדרכי הנשימה ותהווה קרקע מזון למזהמים משניים. ועדיין- מומלץ לתת תכשיר שיאפשר הקלה, לפחות בשעות הלילה, על מנת שהילד (ו/או המבוגר) יוכלו לאגור כוח להמשך... אלו היו 60 שניות על נזלת ומרעין בישין שכאלו...

אפלפי

שזה PSEUDOEPHEDRINE עובד על ידי כיווץ כלי הדם הקטנים בריריות האף, ובכך מקטין את הבצקת (הגודש) שאנו חשים בזמן הנזלת. כך שבעקיפין יש שם עכשיו פחות מי נזלת... איכככס... איזה דיון....

dafnapo

New member
באהביתה - זה סירופ לא טיפות

והמינון הוא 10 cc. זה בדיוק מה שנכנס בכף (מדוד) - 2 כפיות של 5 cc.

למעלה