תרומת זרע וקרוב לוודאי גם תרומת ביצית

sigal87

New member
תרומת זרע וקרוב לוודאי גם תרומת ביצית

שלום לכן, אני בת 42 והשלמתי עם הרעיון של להביא ילד לעולם לבד, עם תרומת ביצית. ע"פ תוצאות בדיקות הורמונליות ככל הנראה אצטרך גם תרומת ביצית. לא יודעת מאיפה להתחיל - האם ממכון בריאות האישה בקופ"ח לצורך קבלת אישורים? עד איזה גיל מאשרים הפריות (זה קשור לעובדה שאני יחידנית?), האם בגלל ש-FSH גבוה (30+), לא יאשרו הפריה "רגילה" , גם אם אני בכל זאת רוצה לנסות ולסמוך על "נס" ? מה עושים? מאיפה מתחילים? איזה פרופ' מומלץ (המליצו לי על פר' עמי עמית או פרו' משיח) ? תודה

nina L

New member
ברוכה הבאה סיגל ../images/Emo140.gif

ברוכה הבאה לביתנו החם!
באיזו קופ"ח את? האם תוכלי לומר באיזה איזור? יש כאן למעלה בפס הכחול תחת מאמרים את כל המידע על דרך ההתחלה. טיפולי IVF הדורשים אישור מיוטחד מאושרים עד גיל 45 למיטב ידיעתי - עם אלמנט של אישור אינדיבידואלי. הזרעות - לא יודעת אם יש הגבלה. מייד יגיעו היודעות. לגבי עמית: מניסיוני המאד רע אתו ועם מחלקת ה-IVF שלו שהשחיתה את גופי ונפשי בטיפול רע וכושל (+הפלה אחת ): לא לא לא!!! משיח: כשמו כן הוא. יסודי, רופא בחסד. שווה כל אגורה. ימצה את המקסימום מיכולת הפריון של כל אחת! ב ה צ ל ח ה!!!

tutik1

New member
הי סיגל, ברוכה הבאה!../images/Emo20.gif

אני לא יכולה לענות לך על כל שאלותיך, יש כאן מומחיות גדולות יותר לFSH גבוה ולהשלכותיו. ממליצה לך גם לשאול בפורום פוריות ששם יש נסיון רב יותר. אין קשר בין עובדת היותך יחידנית לבין קבלת אישורים לתרומת זרע. את צריכה לפנות לבנק זרע, לקבוע תור ולבקש את רשימת הבדיקות שהם דורשים, ובמקביל לעשות בדיקות גנטיות ולפגוש מומחה פוריות. מבחינת שני הרופאים שהזכרת-פרופ' משיח נחשב 'אלוהים' ואני עדיין לא שמעתי ביקורת עליו (זה לא אומר שאין...) - יש לו מעריצות לרוב. על פרופ' עמית הדעות חלוקות-יש מעריצות ויש מבקרות מאד. תרומת ביצית נעשית כיום רק בצורה פרטית ברכישת ביציות מחו"ל ויש מס' רופאים שעוסקים בכך. יש בתפוז גם פורום שעוסק בנושא וכדאי לך גם לשאול שם. כדאי לך לקרוא במאמרי הפורום על "איך מתחילים" - זה יעשה לך קצת סדר. שיהיה לך המון בהצלחה!!

אורora

New member
שלום

למיטב ידיעתי קופות החולים לא מאשרות טיפולים עם FSH גדול מ 20 (בגילאים צעירים זה עם FSH מעט גבוה יותר אבל זה לא רלוונטי). דהיינו הם לא יממנו לא IVF וגם לא את עלות ההורמונים. בקשר לנס. כמה פעמים (חודשים ניפרדים) בדקת את ה FSH? יש ל FSH נטיה בשלב המעבר להשתנות לעיתים בצורה דרמטית מחודש לחודש ויתכן שיהיו חודשים שבו הוא יהיה נמוך מ 20 ואז גם יאפשרו לך לעבור טיפולים. פשוט בודקים כל חודש ורואים (את יכולה כמובן לעבור גם הזרעות פרטיות (למשל ע"י הסל של איכילוב) אבל בחודש בו ה FSH 30 מן הסתם אין ביוץ לכן ניסים לא יכולים לקרות בו) מציעה לך גם לפנות לפורום פוריות ולפורום תרומת ביציות ולקבל מידע נוסף ( יתכן שיש שיטות חדשניות ששווה לנסות) לגבי הרופא אם אם פונה לתרומת ביצית זהות הרופא פחות משנה כי כמעט אין טיפול בך (מעבר לתרופות לשימור על הרירית ועיכוב המחזור עד שהעוברים מוכנים להחזרה, זה טיפול מאוד פשוט ומן הסתם כל רופא יכול לעזור לך במידה שווה של שהצלחה) אני אבקש מחברה שהרתה מתרומת ביצית וחברת קופת חולים כללית להיכנס ולענות לך, זה מן הסתן יקרה יותר מאוחר היום בהצלחה

sigal87

New member
תודה על קבלת הפנים

קודם כל תודה על קבלת הפנים. השלב הראשון הוא בנק הזרע ולא קופת חולים? בכל מקרה לא יאשרו הפריה חוץ גופית? כמה זמן תהליך האישור? רוצה לפחות לנסות עם ביצית שלי לפני שאפנה לתרומת ביצית. אפשר "להילחם" בקופ"ח (אני מכבי ויש לי ביטוח מגן זהב, אבל יש לי גם משלים פלטיניום של כללית דרך העבודה) מה זה אומר אם לא מאשרים, כמה זה עולה פרטי? (לגבי הFSH הגבוה - חודש אחד ירד ל-19 ועלה חזרה.) כמו כן, אם יש לי ביד בדיקות הורמונליות בלבד, למעשה מוקדם מדי להגיע לפרופסור ? לכל יתר הבדיקות יפנה אותי מכון בריאות האישה?-לא צריכה הפנייה מהפרופ' ? לגבי בחירת הפרופסור - אם אלך לד"ר משיח, התור יהיה קרוב לוודאי מס' חודשים, לעומת זאת פרופסור עמית זמין תוך שבועיים. פשוט לא יודעת מאפיה להתחיל - אם אתחיל עם פרופסור משיח, התהליך יתחיל רק בעוד מס' חודשים. שוב תודה על קבלת הפנים ותודה על ההתייחסות שלכן. לילה טוב,סיגל

sigal87

New member
תודה על קבלת הפנים

קודם כל תודה על קבלת הפנים. השלב הראשון הוא בנק הזרע ולא קופת חולים? בכל מקרה לא יאשרו הפריה חוץ גופית? כמה זמן תהליך האישור? רוצה לפחות לנסות עם ביצית שלי לפני שאפנה לתרומת ביצית. אפשר "להילחם" בקופ"ח (אני מכבי ויש לי ביטוח מגן זהב, אבל יש לי גם משלים פלטיניום של כללית דרך העבודה) מה זה אומר אם לא מאשרים, כמה זה עולה פרטי? (לגבי הFSH הגבוה - חודש אחד ירד ל-19 ועלה חזרה.) כמו כן, אם יש לי ביד בדיקות הורמונליות בלבד, למעשה מוקדם מדי להגיע לפרופסור ? לכל יתר הבדיקות יפנה אותי מכון בריאות האישה?-לא צריכה הפנייה מהפרופ' ? לגבי בחירת הפרופסור - אם אלך לד"ר משיח, התור יהיה קרוב לוודאי מס' חודשים, לעומת זאת פרופסור עמית זמין תוך שבועיים. פשוט לא יודעת מאפיה להתחיל - אם אתחיל עם פרופסור משיח, התהליך יתחיל רק בעוד מס' חודשים. שוב תודה על קבלת הפנים ותודה על ההתייחסות שלכן. לילה טוב,סיגל

יולי 7

New member
הי סיגל

אני אתחיל מהסוף לגבי בחירת הרופא, שווה לחכות לפרופ' משיח כמה חודשים. פרופ' עמית הוא רופא טוב ויש לו בהחלט הצלחות אבל פרופ' משיח הוא רופא מצויין וזה הבדל שעושה המון. אני טופלתי ב-ivf אצל שניהם, אצל עמית בציבורי ואצל משיח בפרטי (ואם את רוצה פרטים נוספים אפשר במסר). ובינתיים כדי לא לבזבז זמן, אם עד עכשיו טופלת אצל רופא קופ"ח אולי כדאי לבקש ממנו הפניה לאסותא השלום כדי להתייעץ עם הרופאים שם ולקבל תמונת מצב על אפשרויות ivf. שיהיה בהצלחה בכל דרך שתבחרי

lb4

New member
אבל אבל...

יש עוד רופאים מצויינים. פר זיידמן, פר לברן , פר דור.

למעלה