תראו מה ביני לבין סיום הפרוייקט....

d.r.-rock

New member
תראו מה ביני לבין סיום הפרוייקט....

אם תפתרו לי את זה אני לא מציק לכם יותר במשך שבוע (טוב אולי רק קצת...) אני מנסה לעדכן נתונים לפי שם משתמש

objConn.execute "update users set UNO=1 where UN like" & request.form("username") &​
הייתה לי השערה שבאפדאייט לא משתמשים ב LIKE אבל אני לא יודע במה כן אם בלייק לא וגם יש אפשרות (אפילו גבוה) שהשרשור שלי של הרקוסט.פורם... לא ממש נכון... תודה לכל מי שעוזר לי לסיים בשעה טובה את הפרוייקט המציק שלי

זהר פלד

New member
אז ככה:

קודם כל, איך נדע מה הבעיה אם לא נתת הודעת שגיאה? דבר שני, אפשר להשתמש ב LIKE בכל משפט SQL (בחלק ה WHERE בלבד, כמובן). דבר שלישי, LIKE זה השוואה מחרוזתית, ואצלך המחרוזת לא מוקפת בגרשים בודדים כמו שהיא אמורה להיות:
sqlStr = "update users set UNO=1 where UN like´" & request.form("username") &"´" obj.Conn.execute sqlStr​
דבר רביעי ואחרון, יש ב FAQ הודעה על איך לדבג SQL, קרא, תפנים, ויישם.

De-Panther

New member
לא רוצה להטעות ולגרום לשגיאה.......

אבל אני לא מבין משהו
sqlStr = "update users set UNO=1 where UN =´" & request.form("username") &"´" obj.Conn.execute sqlStr​
לא היה נכון לכתוב משהו כזה במקום?

d.r.-rock

New member
אם בכוונתך ל =

אז נראה לי שזה עובד גם ככה אבל אני חושב שלייק זה למחרוזת.. אולי יש סיבות אחרות שכדי להשתמש בלייק למחרוזת אני חושב שזו הסיבה

זהר פלד

New member
אכן, LIKE זה אופרטור השוואה מחרוזתי

ונכון שבהרבה סוגים של בסיסי נתונים אפשר להשוות מחרוזות עם האופרטור =, יש כאלה שלמחרוזות מאפשרים רק LIKE...

Marron___

New member
אם אינני טועה

like זה משווה אם יש את המחרוזת הזאת בתא ו = בודק אם מה שיש בתא שווה בדיוק למחרוזת. הכוונה באפשרות הראשונה זה שאם אני אעשה חיפוש ל like למילה ´ראשונה´ הוא ימצא, ואם אני אעשה = הוא לא ימצא. אם אני אחפש באחד מהם את האות ה´ אני לא אמצא כי like זה רק למילים שלמות שמופרדות ברווחים כל זה ממש לא בטוח אז על תיקח ברצינות רבה מדי

זהר פלד

New member
לא בדיוק...

אתה יכול לחפש בעזרת LIKE ושימוש ב wildcards (?, %), אבל like בלי wild cards זה בדיוק התוכן של המחרוזת...

Marron___

New member
את ה % הכרתי אבל חשבתי

שlike מחפש מחרוזת בין רווחים נ.ב. רוקי, גם אני סיימתי פרוייקט בדיוק עכשיו וגם אני הייתי בברינקסטר

De-Panther

New member
תביא כתובת אני מכיר מלא בעיות אולי.

אני יוכל לפתור את הבעיה ואם לא תשלח אימייל לתמיכה שלהם הם עוזרים מהר מאוד שלחתי להם יום אחד אימייל בגלל בעיה והם פתרו אותה תוך כמה דקות

d.r.-rock

New member
תגידו זה תמיד קורה ככה?

עד שאני מסיים פרוייקט השרת שלי חייב להתחיל ולעשות לי בעיות
לא פייר
למה דווקא לי
עד שסיימתי ואפילו עברתי על העיצוב והכל ואז מה השרת מתחיל לעשות בעיות
באסה למישהו יש שרת עמיד שמן הסתם תומך ב ASP (אני משתמש עכשיו בברינקסטר...) פעם הייתה כאן רשימת שרתים אני לא מוצא אותה יותר....

d.r.-rock

New member
אני מעוניין לשמוע אותכם בעניין

זו לא הייתה שאלה רטורית באמת מעניין אותי אם תמיד זה קורה אחרי שעובדים השרת נופל? (אולי זה מן קטע שכזה שמכוון מלמעלה
) למה אני דווקא מכולם?
שיהייה לכולנו חג שמח נפלא ומאושר

d.r.-rock

New member
טוב אז אפשר להגיד באסה לי../images/Emo4.gif....

להעביר עכשיו את כ להפרוייקט שרת
אין לי כוח לחכות שיסתדר..

למעלה