תראו איזה מפה מצאתי הבוקר:

יריב71

New member
תראו איזה מפה מצאתי הבוקר:

AVN לקצה טווח התחזית (180h+). אנחנו בטמפ´ של 20 מע´ ב-850 מ"ב. גל ההתחממות עוד לפנינו. בדרום לוב מבצבצת לה אפילו איזותרמה של 30 מע´ !!!
 

יריב71

New member
תראו מה מפה אחת יכולה לעשות ../images/Emo8.gif

משה, עידן. לאן נעלמתם ?
 

יריב71

New member
לא, זו היתה סתם פרובוקציה

עברתי על נתוני הרום שהבאת כאן לפני כמה ימים. מצאתי כמה דברים מדהימים בנתוני הגובה הממוצעים של מפלס 500... הניתוחים הסטטיסטיים מצביעים על בעיה: ישנם מקרים רבים בהם חודש מסוים היה בחציו האחד נמוך מהממוצע בהרבה ובחציו השני גבוה בהרבה (בדומה למרץ השנה). חודש כזה עשוי להיות גשום מאוד למרות שערכי 500 מ"ב ממוצעים ואפילו מעל הממוצע. לדוגמא, נובמבר 1964. הנתונים הסטטיסטיים החודשיים "מחליקים" מקרים כאלה. אגב, אם תעשה ממוצע ל-30 הימים בין 14 לפברואר עד ה-15 למרץ תקבל ערך הגבוה ביותר מ-2 סטיות תקן מהממוצע העונתי.
 
מממ...מלבלב! ../images/Emo23.gif

לדעתי בקיץ הזה נמיר את אהבתנו לחורף לאהבת קיץ. נו, אם כבר אז כבר... נקבל פיצוי (מקווה) בחורף הבא. יש מפת משקעים לאותו יום גם?
צהריים טובים, דניאל.....
 

יריב71

New member
אין דבר מעורר יותר בקיץ מאיזה גל ..

חום. רכס של 5950 מ´ ב-500 מ"ב, טמפ´ של 30 מע´ ב-850 מ"ב. טמפ´ של 33-34 מע´ במישור החוף עם לחות של 80% בצהרים... ... ואתה במשרד או בבית ממוזג : טמפ´ קבועה של 24 מע´, 60% לחות
 

בועז ד

New member
לא מדוייק..

ליריב שלום: האביב מאופיין בדר"כ במזג אוויר הפכפך עם שרבים כבדים לפעמים הטמפ המקסימליות גבוהות מאילו שבקיץ. האביב מתחיל אפשהו במהלך מרץ לתוך אפריל ונימשך עד תחילת יוני !! מתחילת יוני אפשר להגיד שהקיץ מתחיל ואז גם האפיק העונתי מתחיל להשתלט עלינו עוד שלושה שבועות זה עדיין מוקדם להכריז על ה"קיץ". בועז
 

יריב71

New member
אולי בירושלים זה נכון...

פה בשפלת החוף יש נטייה בשנים האחרונות להקדמת מז"א הקייצי. כבר במהלך מאי מתייצב מזג האויר. טמפ´ המקסימום מתקרבות כבר ל-28-30 מע´, כמעט בכל יום. ובלילות טמפ´ מינימום של כ-20 מע´. אני יודע שבירושלים התהליך איטי יותר. טמפ´ המקסימום עולות בסביבות אפריל-מאי לכ-20-25 מע´ (המינימום 10-15 מע´) ורק במהלך יוני הטמפ´ "מטפסות" בצהרים ל-29-28 מע´
 

niv ron

New member
מאי הוא חודש מוכה שרבים

הקיץ בא רק ביוני - ועד אז נסבול משרבים רבים
 

יריב71

New member
בעקרון, אתה צודק...

רק שבשנים האחרונות השרבים מקדימים ומופיעים בעיקר במרץ-אפריל. במאי כבר מסתמנת השפעה של האפיק הפרסי עם שינויי טמפ´ יומיים קטנים יחסית. אם מופיע שרב במאי הוא בדרך-כלל מוגבל לפנים הארץ, בשפלת החוף הבריזה הימית כבר "מנצחת" את הזרימה המזרחית היבשה והתוצאה היא מזג-אויר הביל.
 
הגזמת קצת - אתה לא חושב?...

לידיעתך, גם במאי יש שקעים שרביים ואפשרות לאפיקי ים-סוף פעילים !! + שטפונות בוואדיות !
 

benshap2

New member
חשבתי איך נראה פורום מזג אויר של..

אוהבי קיץ(או סתם אנשים ממקום גשום ביותר): <DD>אני לא מאמין! בקצה טווח התחזית אי רואה רמה!! האפיק עוזב אותנו! <BOAD>אני לא סומך על זה...בטוח הרמה תברח לישראל...זה תמיד קורה בסוף <DD>למה להיות פסימי? 2 מעלות ב850 מיליבר!! לא מינוס!! זה לא קרה מאז 1950!!! אולי טיפה ב91! <BOAD>זה עוד לא קרה גם עכשיו...תמיד הטמפרטורות מקצינות מטה ככל שעוברים הימים... <ERAN-Z>אל תדאג עדיין נשאר לנו שבוע לחגוג בקיץ...עם 5 מעלות!
 
למעלה